Jutlander Bank Cup 2017

ASV afholder Jutlander Bank Cup i Als Hallen 03,04 og 05 marts 2017. Der spilles i følgende rækker: Drenge: U6-U7-U8-U9-U10-U11-U12-U13-U14 og U15. Piger: U10-U11-U12-U13-U14 og U15. U10 til U15 udbydes i A,B og C række. Vi forbeholder os dog ret til at slå rækker/årgange sammen. Desuden kan det blive nødvendigt at ændre spilledagen fra den forventede. Der er plads til ca. 100 hold i alt. I U6-U7 spilles der med 3 på banen og på lille bane. U8 - U15 spiller med 4 på banen. Der spilles efter DBUs regler. Der er præmie til maks. 7 spillere pr. hold I U6-U7-U8-U9 og U10 er der medaljer til alle hold. I U11, U12, U13, U14 og U15 er der præmie til de 2 bedste placerede hold. Tilmelding foregår via www.staevner.dk evt. spørgsmål kan sendes på mail: jutlanderbankcup@gmail.com Startgebyr: U6 til U7 er 250,- kr. U8 til U10 er 300,- kr. U11 til U15 er 350,- kr. Din tilmelding er kun gyldig ved indbetaling af startgebyret på kontonr. 9231-3775645635 i Jutlander Bank med tydelig angivelse af klub/hold. Tilmelding og betaling senest d. 24. februar 2017. Kampprogram forventes udsendt i uge 8 se også vores hjemmeside: www.asv-fodbold.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U11 Drenge C Mixed 4 350 0 0
U10 Drenge A Mixed 4 350 4 0
U10 Drenge B Mixed 4 350 8 0
U10 Drenge C Mixed 4 350 6 0
U15 Drenge A Mixed 4 350 2 0
U15 Drenge B Mixed 4 350 2 0
U09 Drenge Mixed 4 300 11 0
U08 Drenge/Piger Mixed 4 300 19 0
U15 Drenge C Mixed 4 350 2 0
U14 Drenge A Mixed 4 350 0 0
U14 Drenge B Mixed 4 350 0 0
U14 Drenge C Mixed 4 350 1 0
U13 Drenge A Mixed 4 350 1 0
U13 Drenge B Mixed 4 350 2 0
U13 Drenge C Mixed 4 350 0 0
U12 Drenge A Mixed 4 350 1 0
U12 Drenge B Mixed 4 350 1 0
U12 Drenge C Mixed 4 350 2 0
U11 Drenge A Mixed 4 350 1 0
U13 Piger B Mixed 4 350 8 0
U12 Piger A Mixed 4 350 0 0
U11 Drenge B Mixed 4 350 1 0
U12 Piger B Mixed 4 350 0 0
U11 Piger A Mixed 4 350 0 0
U11 Piger B Mixed 4 350 4 0
U10 Piger A Mixed 4 350 0 0
U10 piger B Mixed 4 350 2 0
U07 Drenge/piger Mixed 3 250 15 0
U06 Drenge/Piger Mixed 3 250 19 0
U15 Piger A Mixed 4 350 0 0
U15 Piger B Mixed 4 350 0 0
U14 Piger A Mixed 4 350 0 0
U14 Piger B Mixed 4 350 2 0
U13 Piger A Mixed 4 350 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U11 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASV A A ASV Logo ASV
Ik Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK

U10 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK 1. Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
oif 2 B IF Fjorden
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Ik Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK

U10 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK 2. Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
ASV C C ASV Logo ASV
Ik Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
oif IF Fjorden

U15 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U09 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASV ASV Logo ASV
Øster Hornum B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
HB C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
SIF 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Terndrup C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Purhus IF C Purhus IF
Purhus IF Purhus IF
RKG Klarup A Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U08 Drenge/Piger 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASV 3 ASV Logo ASV
Støvring B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
MIK drengene B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
ASV 1 ASV Logo ASV
ASV 2 ASV Logo ASV
Terndrup B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Jarl Arden 1 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Jarl Arden 2 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hobro ik B Hobro IK Logo Hobro IK
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
IK Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U15 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASV/HB 1 A ASV/HB

U13 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASV/HB 2 B ASV/HB
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK

U13 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farsø/Ullits 1 A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U12 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFB B Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U12 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farsø/Ullits 2 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Terndrup Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U11 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
St. Restrup B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
VH08 VH08-mariagerfjord
HB 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB 3 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Skalborg U13 piger 1 Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
ASV 1 B ASV Logo ASV
ASV 2 B ASV Logo ASV

U12 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
PFU05 B PFU05
HB tøserne B HBfodbold
vh08 VH08
Skalborg U11 piger 1 Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub

U10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U07 Drenge/piger 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HB 1 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Rosendal All star C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Røde Geparder C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Røde Lyn C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Knejterne C Ommersyssel if
RIFs Yngeste St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
SSK Yngste B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
SSK Yngste C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Terndrup 1 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup 2 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
ASV ASV Logo ASV
BI A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Hobro Ik A Hobro IK Logo Hobro IK
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U06 Drenge/Piger 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Team Theodor C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
IK Rosendal U5 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Team Hørby Auto Nørager IF
SSK Yngste C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
SSK Yngste C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Terndrup 1 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
ASV ASV Logo ASV
Terndrup 2 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup 1 piger C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup Piger 2 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Hobro Ik B Hobro IK Logo Hobro IK
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U15 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
ASV
Place
Als Hallen
Address
Vikingvej 8
Postalcode
9560
City
Hadsund
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview