INTERSPORT SPORT DRESS CUP, STORVORDE

 

Storvorde Sejlflod Boldklub inviterer til:

 

INTERSPORT SPORT DRESS CUP

 

Søndag 17. september 2017

 Vi afvikler Stævnet for 3. gang, første år deltog 86 hold, og sidste år deltog 98 hold i stævnet

Stævnet afvikles for rækkerne U6 til U12 piger og drenge. Vi forbeholder os mulighed for at lægge niveauer sammen, hvis tilmeldingerne tilsiger det. Stævnet afvikles på SSB's anlæg Tofthøjvej 45, 9280 Storvorde.

Stævnet afvikles som et breddestævne, med præmier til alle. Alle hold garanteres minimum 3 kampe, der kåres ingen vindere, og der er dermed ingen slutspilskampe. Kampene vil blive afviklet med lokale kampledere fra SSB. Stævnet afvikles efter DBU's anbefalinger, og som stævnearrangør, henstiller vi til at man på de deltagende hold anvender "HAK princippet", dvs. alle spillere spiller mindst halvdelen af kampen, så alle spillere får en god oplevelse af at være til stævne. Vi vil forsøge at lave præmieoverrækkelse løbende, som de deltagende hold afslutter stævnedeltagelsen.

Ved fremmøde bedes en repræsentant fra holdet melde sig til på stævnekotoret, som findes i teltet, som ligger umiddelbart ved siden af banerne, for registrering af fremmøde og aflevering af kontaktoplysniger for holdet under stævnet. På stævnedagen vil der være åbent i SSB's cafeteria, og salgsbod, hvor der kan købes forplejning.

Seneste tilmelding 4. september, via staevner.dk  Betaling som bankoverførsel til konto: 9128-4573444960, ved betaling angiv da, klub og række: eksempelvis; SSBU8P, (læs Storvorde Sejlflod Boldklub U8 piger). Tilmeld dit hold efter efterårsbetegnelsen. Eks: U7 forår, spiller U8 om efteråret.

Stævneledelsen vil arbejde på at offentliggøre et stævneprogram en uge inden stævnet, via et link som vil blive offentliggjort under fanebladet "Program" på staevner.dk, og på SSB's hjemmeside ssb-storvorde.dk Vi arbejder på at tilgængeligheden skal være tilrettet såvel smartphone/tablet som pc.

 

 

Weekendtur for dit hold

Vi tilbyder dit hold mulighed for overnatning på Tofthøjskolen, fra lørdag til søndag - se mere info kommer senere -

 

Har du spørgsmål til stævneledelsen, er du velkommen til at kontakte os:

Vel Mødt

 

cup@ssb-storvorde.dk

Thomas Jensen  tlf: +4551320954

Thor Sørensen  tlf: +4522797757

Henrik Hylleberg  tlf. +4522328337

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 (årgang 2011) Mixed 3 275 6 0
U6 (årgang 2012) Mixed 3 275 1 0
U11 (årgang 2007) Mixed 8 500 2 0
U11 (årgang 2007) Mixed 8 500 1 0
U11 (årgang 2007) Mixed 8 500 6 0
U10 (årgang 2008) Mixed 5 425 6 0
U10 (årgang 2008) Mixed 5 425 1 0
U10 (årgang 2008) Mixed 5 425 4 0
U9 (årgang 2009) Mixed 5 375 4 0
U8 (årgang 2010) Mixed 5 375 4 0
U9 (årgang 2009) Mixed 5 375 17 0
U8 (årgang 2010) Mixed 5 375 7 0
U7 (årgang 2011) Mixed 3 275 18 0
U10 (årgang 2008) Mixed 5 425 5 0
U11 (årgang 2007) Mixed 8 500 2 0
U12 (årgang 2006) Mixed 8 500 0 0
U12 (årgang 2006) Mixed 8 500 8 0
U12 (årgang 2006) Mixed 8 500 8 0
U12 (årgang 2006) Mixed 8 500 4 0

Signetud teams

U7 (årgang 2011) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rkg 1 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Rkg 2 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSB2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Rkg 3 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSB1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U6 (årgang 2012) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariager Fræserne C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U11 (årgang 2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 (årgang 2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 (årgang 2007) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Vfb/nfk C Vfb/Nfk
LKB/Gistrup B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
St. Restrup IF B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

U10 (årgang 2008) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fuik C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
RKG 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 3 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSB 3 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 1 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U10 (årgang 2008) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG 1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U10 (årgang 2008) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
St. Restrup IF B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Jarl Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U9 (årgang 2009) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jarl Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U8 (årgang 2010) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ssb B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
HI.1 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
LKB Gistrup 1 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U9 (årgang 2009) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SSB 2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 1 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
DFI C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
RKG 3 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
KB 81 Aalborg B KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
RKG 2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
St. Restrup U9 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Vadum 1 B Vadum IF Logo Vadum IF

U8 (årgang 2010) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dfi piger C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
IF Fremad Nørhalne C Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Skørping 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
SSB1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Brønderslev piger Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
LKB Gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U7 (årgang 2011) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
IF Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
BI 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
RKG-1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG-2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG-3 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG-4 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U10 (årgang 2008) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mou united C Mou Idrætsforening Logo Mou Idrætsforening
SIF U10 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SSB 1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U11 (årgang 2007) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF U11 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Vh08 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q

U12 (årgang 2006) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 (årgang 2006) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ssb2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
U12b B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Storvorde Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
De Grønne Helte B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
VUG C VUG

U12 (årgang 2006) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mou United C Mou Idrætsforening Logo Mou Idrætsforening
Rebild Syd C Haverslev IF Logo Haverslev IF
De Grønne Djævle B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SIF U12 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Løkken B GVL Løkken
Gug boldklub C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U12 (årgang 2006) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skalborg Sportsklub C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
SSB U12 piger C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB U12 piger 2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
NFB U12 Piger C Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 17 2017

Organisation
Storvorde Sejlflod Boldklub
Place
SSB
Address
Tofthøjvej 45
Postalcode
9280
City
Storvorde
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview