Pinsecup 2017

Nykøbing FC afholder for 35 gang deres årlige meget populære pinsecupstævne for drenge i U10, U11 og U12 rækkerne. Der spilles på 20 baner rundt om anlægget I NFC syd, Østre alle', og alle kampe har dommere fra DBU/LFBU. Der er kampe til alle hold Lørdag søndag og Mandag. Ellers henviser vi til vores hjemmeside. www.pinsecup.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 10 A Drenge Mixed 8 2000 Pinsen 2017 17 0
U 10 B Drenge Mixed 8 2000 Pinsen 2017 20 0
U 10 C Drenge Mixed 8 2000 Pinsen 2017 19 0
U 10 D Begynder dr. Mixed 8 2000 Pinsen 2017 10 0
U 11 A Drenge Mixed 8 2000 Pinsen 2017 16 0
U 11 B Drenge Mixed 8 2000 Pinsen 2017 20 0
U 11 C Drenge Mixed 8 2000 Pinsen 2017 21 0
U 11 D Drenge Mixed 8 2000 Pinsen 2017 10 0
U 12 A Drenge Mixed 8 2000 Pinsen 2017 15 0
U 12 B Drenge Mixed 8 2000 Pinsen 2017 20 0
U 12 C Drenge Mixed 8 2000 Pinsen 2017 19 1
U 12 D Drenge Mixed 8 2000 Pinsen 2017 13 0

Signetud teams

U 10 A Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Pinsen 2017

Teamname LVL Logo Club
KB Løverne. A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum U10-T A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brøndby IF U10-1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Iniesta A Barcelona Trænings Akademi
Busquets A Barcelona Trænings akademi
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
NIF A Næstved IF Logo Næstved IF
FA 2000 Blå A FA 2000 Logo FA 2000
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HUI A Hørsholm-Usserød IK

U 10 B Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Pinsen 2017

Teamname LVL Logo Club
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Rosenhøjs drenge B B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BSF1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kirke Værløse IF B
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
AIK årgang 2007 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Maribo BK B Maribo BK Logo Maribo BK
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
FA 2000 Hvid B FA 2000 Logo FA 2000
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
LUI B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Glostrup B Glostrup Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HUI B Hørsholm-Usserød IK

U 10 C Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Pinsen 2017

Teamname LVL Logo Club
Blovstrød IF C Blovstrød IF
Viby U10 C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
B 1938 C B1938 Logo B1938
Svart C IFK Hässleholm
Gul C IFK Hässleholm
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
NAB C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
FA 2000 Gul C FA 2000 Logo FA 2000
B1908-1 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908-2 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
NIF C Næstved IF Logo Næstved IF
Rødovre mighty Bulls C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U 10 D Begynder dr. 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Pinsen 2017

Teamname LVL Logo Club
Nivå-Kokkedal Nivå-Kokkedal Fodboldklub
Lyngby Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BSF2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kirke Værløse IF C
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Tingsted BK Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Køge BK Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U 11 A Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Pinsen 2017

Teamname LVL Logo Club
Lyngby2 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum U11-T A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum U11-1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HG Fodbold A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vallensbæk IF 39 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HUI A Hørsholm-Usserød IK
Brøndby A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Næstved A Næstved Boldklub
Landskrona Bois A Landskrona Bois

U 11 B Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Pinsen 2017

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Borup Fodbold B Borup IF Logo Borup IF
Nivå-Kokkedal B Nivå-Kokkedal Foldboldklub
Rishøj B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
IFk Hässleholm B ifk Hässleholm
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
FA team 1 B FA 2000 Logo FA 2000
HIF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HUI B Hørsholm-Usserød IK
Næstved B Næstved Boldklub
Helsinge U11-1 B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold

U 11 C Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Pinsen 2017

Teamname LVL Logo Club
Glostrup-1 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum U11-2/3 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Næstved C Næstved Boldklub
TGB C Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
IFK Hässleholm C IFK Hässleholm
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Humle-drengene C Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
FA Team 2 C FA 2000 Logo FA 2000
Køge Boldklub C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HUI C Hørsholm-Usserød IK
Helsinge U11-2 C Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold

U 11 D Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Pinsen 2017

Teamname LVL Logo Club
Nivå-Kokkedal Nivå-Kokkedal Fodboldklub
Rishøj Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
AIK 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Viby IF Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
VB Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
FA Team 3 FA 2000 Logo FA 2000
HIF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HUI Hørsholm-Usserød IK

U 12 A Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Pinsen 2017

Teamname LVL Logo Club
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum U12-T A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum U12-1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BSV af 2016 U12-1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
HVB U12A A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HG Fodbold A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Brøndby A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000

U 12 B Drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Pinsen 2017

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
FC Nakskov B FC Nakskov Logo FC Nakskov
RB 1906 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Nivå-Kokkedal B Nivå-Kokkedal Fodbldklub
Rishøj B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Lyngby1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HUI Claes B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Vordingborg IF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
AIK 65 B AIK 65 Strøby
Vallensbæk 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
B93-1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSF-1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AFK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U 12 C Drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Pinsen 2017

Teamname LVL Logo Club
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum U12-2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum U12-3 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B 1938 C B1938 Logo B1938
Mourinhos drenge C Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Vallensbæk 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
B93-2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSV af 2016 2 C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
AFK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U 12 D Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Pinsen 2017

Teamname LVL Logo Club
FC Nakskov FC Nakskov Logo FC Nakskov
Eskilstrup Eskilstrup Boldklub
Nivå-Kokkedal Nivå-Kokkedal Foldboldklub
Rishøj Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Vordingborg IF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
HVB U12B C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Marstal if C Marstal IF Logo Marstal IF
BSF-2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AFK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - June 5 2017

Organisation
Lolland-Falster Alliancen
Place
Nykøbing FC syd
Address
Østre Alle' 123
Postalcode
4800
City
Nykøbing F
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview