Kerteminde Cup 2017

VELKOMMEN 

- til udendørs fodboldstævne på Kerteminde Stadion den 23. – 24. juni - 25. juni 2017.

Kære træner/leder,

Kerteminde Boldklub  har hermed fornøjelsen af, at byde velkommen til fodboldstævne i
Kerteminde.

Kerteminde Cup er andet og mere end fodbold. Det er også kammeratskab og festligt samvær med
aktiviteter for hele familien.

Kerteminde Stadion er rigtigt godt beliggende, direkte ved Kerteminde Fjord

Forældrecamping er lige ved siden af stadion og med den skønneste udsigt over fjorden.

Kerteminde Stadion er særdeles overskueligt og et perfekt sted for børn og voksne.

Vi vil bestræbe os på at gøre Kerteminde Cup til både pigernes & drengenes cup.

Det er vigtigt for os, at pigerne og drengene får en god oplevelse med fodbolden, kammeraterne og
forældrene.

I 2017 skal vi fejre Sct. Hans om fredagen - vi planlægger derfor programmet efter at man kan nå en tur på stranden og se vores Sct. Hans bål.
 

Lidt om aktiviteterne Info.

Der er medaljer til alle spillere på alle hold, placeringspræmie 1,2,3, og pokal til det vindende hold i alle
rækker.

Hvis tilmeldingerne er til det, vil vi spille i A, B og C rækker i flest mulige årgange. Dog kan det ske at A & B må sammenlægges. VIGTIGT at skrive hvilken række holdet spiller i til dagligt, således vi får den bedst mulige matchning.

Pigerne spiller i U8, U9, U10 (alle 5-mands),  U11, U12, U13, (alle 8-mands) samt U14 (11mands)

Drengene spiller i U8, U9, U10-5 mands, U10-8 mands, U11, U12, U13, ( alle 8-mands) U14 & U15 (11mands)

Sidste års U7 Mix på vores multibane blev en stor succes, så den gentager vi naturligvis.

Dette afvikles lørdag med start omkring kl. 10.00 - efter fælles optog fra byen(hvis man har lyst) og indmarchen på Kerteminde Stadion

Alle hold er garanteret min. 5 kampe til vores stævne således at man har kampe alle 3 dage.

Der spilles efter "gamle" rækker.

Overnatninger.

Foregår både i hallen ved stadion samt på Kerteminde Skolerne.

Får man lyst til en dukkert, så ligger Kertemindes to dejlige badestrande også kun ca 10 minutters
gang fra skole eller fodboldbaner.
 

Lidt om det praktiske - (efter tilmelding af hold her på staevner. dk).

Tilmeldingsgebyr pr. hold kr. 995,-


Der indbetales på bankkonto Nordfyns Bank

Reg. 6864

Konto 0001070385

IBAN NR.: DK6568640001070385
SWIFT: NSBKDK21

 Seneste tilmelding og betaling af holdgebyr den 31. maj 2017

Husk at oplyse klubnavn og hold på indbetalingen samt id nr. fra stævner.dk !!

 

Næste punkt er tilmelding til overnatning og bespisning:

Alt sammen foregår på KB´s egen hjemmeside - kertemindeboldklub.dk . Her finder du på forsiden et link til stævnet hvor al bestilling af campingpladser, overnatning samt bespisning findes. Vi opfordrer til at du straks efter tilmelding af hold ligeledes tilmelder overnatning & bespisning. Der vil være mulighed for eftertilmelding af spillere helt frem til 3 uger før stævnet.

Overnatning/bespisning:

A- kort kr. 525,00 pr person med fuld forplejning fra fredag aften til og med søndag middag og overnatninger alle dage. 


1 leder er gratis med ved 5 og 8 mands
2 leder er gratis ved 11 mandshold

Indbetaling for deltagerkort senest den 02.juni 2017

Der indbetales på bankonto 6864-0001070385                                                                       IBAN nr. DK6568640001070385

CAMPING: 

Campingpladser á kr. 400,-

Der indbetales på bankkonto nr. 6864 0001070393
IBAN: 4368640001070393

Begrænset antal pladser - disse tildeles efter først til mølle princippet.

Spørgsmål om camping til på mail: campingkbcup17gmail.com

Eller:

Isabella Aarenstrup

Tlf. 40 46 52 02
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 8 Piger Mixed 10 995 3 0
U 9 Piger Mixed 10 995 3 0
U 10 Piger Mixed 10 995 10 0
U 11 Piger Mixed 13 995 3 0
U 12 Piger Mixed 13 995 5 0
U 13 Piger Mixed 13 995 2 0
U 14 Piger Mixed 13 995 6 0
U10 Dr. 8 mands Mixed 13 995 14 0
U 15 Piger Mixed 13 995 0 0
U 8 Drenge Mixed 10 995 20 0
U 9 Drenge Mixed 10 995 26 0
U 10 Drenge Mixed 10 995 15 0
U 11 Drenge Mixed 13 995 10 0
U 12 Drenge Mixed 13 995 9 0
U 13 Drenge Mixed 13 995 12 0
U 14 Drenge Mixed 16 995 7 0
U 15 Drenge Mixed 16 995 3 0
U 7 MIX Mixed 5 300 12 0

Signetud teams

U 8 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve B A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U 9 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg Fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 10 Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg Fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Greve A A Greve Håndbold Logo Greve Håndbold
Greve B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KHI 2 C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
KHI 1 C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Harboøre 1 C Harboøre IF Logo Harboøre IF
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Harboøre 2 Harboøre IF Logo Harboøre IF
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI

U 11 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glamsbjerg U 11 B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Solstrålerne B Særslev BK Logo Særslev BK
Ålholm 2006 piger C Ålholm If Logo Ålholm If

U 12 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Højby IF u12 piger C Højby IF Logo Højby IF
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Harboøre/Thyborøn C Harboøre IF Logo Harboøre IF
Dalum if B Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 13 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SB C Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Harboøre/Thyborøn C Harboøre IF Logo Harboøre IF

U 14 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glamsbjerg U 14 B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Carsten Bo's Piger C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Mb-Kb 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Mb-Kb 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U10 Dr. 8 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Ålholm 2007 C Ålholm If Logo Ålholm If
Ryslinge BK C Ryslinge BK
HIK3 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GVI 4 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Turbo Boys A FC Storebælt Logo FC Storebælt
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
GVI 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 3 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Kerteminde / KR70 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 8 Drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ålholm II C Ålholm If Logo Ålholm If
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
SGIF Madrid C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF Real B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
JSG Fussball - Wolfsburg B
Ålholm IV B Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm III B Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm 1 B Ålholm If Logo Ålholm If
SB C Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Dalby If B Dalby IF Logo Dalby IF
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
SUB 1 B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
SUB 2 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Hold 1 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Hold 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KB 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 9 Drenge 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Kirke Helsinge IF C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Fjordager IF II B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
SGIF U9 Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Køge 2 C Køge Bk
Køge Bk A Køge Bk
BKF Hold 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BKF Hold 2 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
VSB Blå A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Dalby If C Dalby IF Logo Dalby IF
BKF Hold 3 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BKF Hold 4 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Karlslunde IF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Ålholm 2008 C Ålholm If Logo Ålholm If
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
VSB Grøn C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Herlufsholm C C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm D Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm B C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm A C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U 10 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kirke Helsinge IF C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
FB U-10 B Flemløse Boldklub Logo Flemløse Boldklub
SGIF P C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SB C Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Speedy Gonzales Boys B FC Storebælt Logo FC Storebælt
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Kertemindes Helte C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Thyborøn fritid C thyborøn fritid

U 11 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ålholm 2006 C Ålholm If Logo Ålholm If
SGIF B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Gørlev if C Gørlev Idrætsforening
KB/KR70 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Bjæverskov Blå C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov Orange B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
FIF Hillerød C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød

U 12 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U12 C Højby IF Logo Højby IF
FIF Hillerød C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Mutti og Salamidrengene B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Harboøre/Thyborøn C Harboøre IF Logo Harboøre IF
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U 13 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U13 C Højby IF Logo Højby IF
Skjold 2004 1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Harboøre/Thyborøn A Harboøre IF Logo Harboøre IF
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
BK Friheden Hold 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
St. Lyngby Dodgers C St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
Skjold 2004 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB/MB2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB/MB 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KB/MB3 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 14 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg Fodbold B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Ålholm 2003 Ålholm If Logo Ålholm If
Glamsbjerg U 14 B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
SB C Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U 15 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ålholm 2002/2003 Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm 2002 B Ålholm If Logo Ålholm If
Kerteminde BK årgang 2002/03 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 7 MIX 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ålholm II C Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm I C Ålholm If Logo Ålholm If
Kerteminde 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 4 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Hold 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Hold 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Hold 3 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Hold 4 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
23. - June 25 2017

Organisation
Kerteminde Boldklub
Place
Kerteminde Stadion
Address
Enggade 19
Postalcode
5300
City
Kerteminde
Sport
Soccer
Type
Unknown
Kerteminde Cup 2017 map

Tournament overview