HIK PÅSKE CUP 2017

HIK PÅSKE CUP 2017
LØRDAG 8/4 - SØNDAG 9/4 - TORSDAG 13/4


I påsken 2017 afholder Hellerup Idræts Klub igen den traditionelle PÅSKE CUP, hvor de klassiske erindringsmedaljer er byttet ud med påskeæg til alle deltagere. Over lørdag d. 8/4, søndag d. 9/4 & torsdag d. 13/4 afvikles 3v3, 5v5 & 8v8 for U5-U12 drenge på forskellige niveauer. 

Vi lægger som altid vægt på spilletid, effektiv afvikling, ordentlige rammer & ønsker at holdene blot skal koncentrere sig om at spille. Som noget nyt i 2017 kommer kampprogram & opdateringer til at være tilgængelig online vha. Procup.dk

HIK PÅSKE CUP 2017

  • Påskeæg til alle spillere!
  • Kampledere på alle kampe!
  • Effektiv spilleplan med kort ventetid!
  • Slutspil i 5v5 & 8v8!
     

Hertil arbejdes der løbende på at tilføje underholdning og aktiviteter for spillerne, ligesom det naturligvis vil være muligt at forsyne sig som forældre eller leder.

VEJLENDE PROGRAM

  • Lørdag d. 8/4

RÆKKE

NIVEAU SPILFORM KLOKKEN PLADSER
U6 (2011) Mix 3v3 10.00-12.30 36
U8 (2009) A 5v5 09.30-12.30 24
U8 (2009)
B 5v5 09.30-12.30 24
U9 (2008) A 5v5 13.00-16.00 24
U9 (2008) B 5v5 13.00-16.00 24
  • Søndag d. 9/4
RÆKKE NIVEAU SPILFORM KLOKKEN PLADSER
U5 (2012) Mix 3v3 10.00-12.30 12
U7 (2010) B/C 3v3 10.00-12.30 24
U7 (2010) A/B 5v5 09.30-12.30 24
U8 (2009) C 5v5 09.30-12.30 24
U9 (2008) C 5v5 13.00-16.00 24
U10 (2007) C 5v5 13.00-16.00 24
  • Torsdag d. 14/4
RÆKKE NIVEAU SPILFORM KLOKKEN PLADSER
U10 (2007) A 8v8 09.00-12.00 8
U10 (2007) B 8v8 09.00-12.00 8
U11 (2006) A 8v8 12.00-15.00 8
U11 (2006) B 8v8 12.00-15.00 8
U12 (2005) A 8v8 15.00-18.00 8
U12 (2005) B 8v8 15.00-18.00 B


TILMELDING
Tilmelding sker efter først-til-mølle via staevner.dk og er først endeligt bekræftet, når holdgebyret er indbetalt til HIK. Husk tydelig angivelse af holdnavn, klub og ID fra staevner.dk.

Mobilepay: 51161428
Reg. & kontonummer: 5478 - 0900728

Prisen per hold er:

3v3 = 300 kr.
5v5 = 450 kr.
8v8 = 600 kr.

KONTAKT
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U5 (2012) 3v3 Mixed 3 300 10 0
U6 (2011) 3v3 Mixed 3 300 26 0
U7 (2010) 3v3 Mixed 3 300 23 0
U7 (2010) 5v5 Mixed 5 450 25 0
U8 (2009) 5v5 A Mixed 5 450 26 0
U8 (2009) 5v5 B Mixed 5 450 25 0
U8 (2009) 5v5 C Mixed 5 450 22 0
U9 (2008) 5v5 A Mixed 5 450 17 0
U9 (2008) 5v5 B Mixed 5 450 20 0
U9 (2008) 5v5 C Mixed 5 450 18 0
U10 (2007) 8v8 A Mixed 8 600 13 0
U10 (2007) 8v8 B Mixed 8 600 12 2
U10 (2007) 5v5 C Mixed 5 450 20 0
U11 (2006) 8v8 A Mixed 8 600 11 1
U11 (2006) 8v8 B Mixed 8 600 11 1
U12 (2005) 8v8 A Mixed 8 600 7 0
U12 (2005) 8v8 B Mixed 8 600 8 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5 (2012) 3v3 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kometerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Skjold-drengene B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Raketterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B 1973 3 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U6 (2011) 3v3 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løveungerne Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B.93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 - 2 B B1903 Logo B1903
B1903 - 1 B B1903 Logo B1903
HIK Allardyce Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
HIK Moyes Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
RB 1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Rosenhøj BK Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK Mourinho Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Wenger Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Guardiola Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Klopp Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FBI.1 C Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
FBI.2 C Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Real C Ålholm IF
Milan Ålholm IF
Barca Ålholm IF

U7 (2010) 3v3 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF Blå B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF RØD B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
b93 - 1 B
b93 - 2 B
KB U7A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Orient grøn C Orient GIF Logo Orient GIF
AFK 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Orient gul C Orient GIF Logo Orient GIF
orient blå C Orient GIF Logo Orient GIF
Orient rød C Orient GIF Logo Orient GIF
Kastrup Boldklub 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Snekkersten C Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
Kastrup u6 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
AFK 3 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U7 (2010) 5v5 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kloakmanden FC A
RØD10 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
KB U7A (2) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Orient Orient GIF Logo Orient GIF
Cameroun B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Kastrup Boldklub 2 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Snekkersten B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
BSF ! A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FIF B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
KB C1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Team Mini
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HG-1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Skovshoved hold hvid B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Farum Boldklub A A Farum Boldklub
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U8 (2009) 5v5 A 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
JIK A Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
Glostrup FK 1 A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Farum 1 A Farum Boldklub
GreveHvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BK Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Vallensbæk IF A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Holbæk B&I - A A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Bk Hellas A A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FC Holte 1 A FC Holte
Brøndby Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
AB Tårnby Rød A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
FC Holte 1 A FC Holte
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 1 A B1903 Logo B1903

U8 (2009) 5v5 B 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
FHF Grøn B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Galacticos B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Galacticos B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Farum Tiger B Farum Boldklub
BSF1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Holbæk B&I - B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
RBK B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Blå Vanløse B Vanløse IF Logo Vanløse IF
FC Holte B B FC Holte
Fix 1 B Boldklubben FIX
Bk Hellas B B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
West Ham B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
NFC Barcelona B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Real Madrid B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B1903 2 B B1903 Logo B1903

U8 (2009) 5v5 C 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FHF Hvid C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Glostrup FK 3 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Holbæk B&I - C C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B73 drengene C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hammers C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
GFK 2009 C Gilleleje Fodboldklub
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
RBK C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Husum Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
FC Holte C1 C FC Holte
Fix 2 C Boldklubben FIX
HIK 6 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 7 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 8 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby Gul C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
FC Holte 2 C FC Holte
KB Juventus C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U9 (2008) 5v5 A 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B73 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
AB Tårnby rød A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Sundby Boldklub Ajax årgang 2008 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HIF A A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BK Friheden A Boldklubben Friheden
HIK 08-1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Brøndbyernes IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U9 (2008) 5v5 B 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HUI B3 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
GVI 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
SIF B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B93 - Måltyvene B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BK Friheden B Boldklubben Friheden
AB Tårnby grøn B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B73 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Hekla Kyoto B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Blå B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HIF B B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Ålholm IF B Ålholm If
Skjoldungerne B B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
RBK 1 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
VSB Hvid B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HIK 08-2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB's missiler B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 (2008) 5v5 C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fighterne C Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
AB Tårnby sort C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Gladsaxe Hero 1 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Fk Hvid C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Nødebo C Nødebo IF Logo Nødebo IF
HIF C C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Sundby Boldklub Chealsea årgang 2008 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Gladsaxe Hero 2 Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Skjoldungerne C C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
RBK 2 Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
B73 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HIK Hvid C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
VSB Grøn C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HIF REAL C Helsingør IF
HIF LIVERPOOL Helsingør IF

U10 (2007) 8v8 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903 U10-1 A B1903 Logo B1903
Skjold Birkerød U10 A A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk if A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF

U10 (2007) 8v8 B 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gladsaxe-Hero hold 1 B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
SIF drengene B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B1903 - U10-2-8 B B1903 Logo B1903
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Fighterne B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Piraterne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10 (2007) 5v5 C 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Pierres drenge Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Birkerød U10 C Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Husum Grøn C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
FIF C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B1903-U10-2-T C B1903 Logo B1903
Gladsaxe-Hero U10 hold 2 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Hornbæk C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Ølstykke C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
HIK 07-3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Jan's drenge C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Snekkersten IF C Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Espergærde C1 C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde C2 C Espergærde IF Logo Espergærde IF
SIF rødderne C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U11 (2006) 8v8 A 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kvarnby Kvarnby
AB A AB
Bk Olympic Bk Olympic
HIK 06-1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vanløse A Vanløse IF Logo Vanløse IF
KB U11 A2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 A B1903 Logo B1903
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U11 (2006) 8v8 B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
HIK 06-2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Husum Boldklub Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
ØIF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Skævinges drenge C IS Skævinge
Ålholm IF C Ålholm IF
Kvistgård Heros B Kvistgård IF
Bk Olympic Bk Olympic

U12 (2005) 8v8 A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Roskilde A FC Roskilde
HIK 05-1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U12 (2005) 8v8 B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RGI-B B Raklev GI Logo Raklev GI
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Kvistgård Krigerne B Kvistgård IF
HIK 05-2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
HIK
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown
HIK PÅSKE CUP 2017 map

Tournament overview