OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup

Kastrup Boldklub byder for 33 gang velkommen til Store Bededags Stævnet. Spilletider: 3 mands fodbold 1x10 minutter. 5 mands fodbold spiller: 2 x 10 minutter. U10 & U11 spiller 1 x 20 minutter. U12 spiller 1 x 30 minutter. U5/6 spiller 3 mands fodbold U7 - U8 - U9 spiller 5 mands fodbold U10 - U11 - U12 spiller 8 mands fodbold. Der spilles i 3 niveauer: A - B og kombineret C/D. Der vil være dommere til samtlige kampe Pokaler til 1, 2 og 3. pladsen i hver række fra U7-U12 Medalje til samtlige spillere. Kampprogrammet findes på hjemmesiden 5 dage før start: www.kastrupboldklub.dk Tilmelding senest 1/5-2017 Bankkonto:3361-5095611 Holdet er først endeligt tilmeldt når betaling er registreret. Under stævnet vil der være mulighed for forplejning ved Cafe Røllike. Eventuelle spørgsmål besvares af: Stævneledelsen: kastrupboldklub@live.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/6 Mixed 5 400 Søndag 13 0
U7 Mixed 8 550 Lørdag 6 0
U7 Mixed 8 550 Lørdag 6 0
U7 Mixed 8 550 Lørdag 6 0
U8 Mixed 8 550 Søndag 9 0
U8 Mixed 8 550 Søndag 10 0
U8 Mixed 8 550 Søndag 7 0
U9 Mixed 8 550 Fredag 7 0
U9 Mixed 8 550 Fredag 12 0
U9 Mixed 8 550 Fredag 11 0
U10 Mixed 11 600 Lørdag 4 0
U10 Mixed 11 600 Lørdag 14 0
U10 Mixed 11 600 Lørdag 11 0
U11 Mixed 11 600 Søndag 1 0
U11 Mixed 11 600 Søndag 12 0
U11 Mixed 11 600 Søndag 9 0
U12 Mixed 11 600 Fredag 1 0
U12 Mixed 11 600 Fredag 7 0
U12 Mixed 11 600 Fredag 3 0

Signetud teams

U5/6 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tigerne Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Løverne Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FA 2000 4 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 3 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000
Kastrup u6 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FA 2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
Kastrup U5 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup U5 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
kastrup boldklub 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Farum Boldklub A A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BK Friheden 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Farum Boldklub B B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
kastrup boldklub 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup u6 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
kastrup boldklub 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
kastrup boldklub 4 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BK Friheden 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Sundby Boldklub 2010 Maxi C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
FC Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Fremad Amager Kvickly A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
BK Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
AB Tårnby Øst, Rød A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Holte 2 B FC Holte Logo FC Holte
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Vestamager B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad Amager DPE Transport B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
AB Tårnby Øst, Gul C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnuby Øst, Sort B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Brøndbyernes IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brøndbyernes IF 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
FC Holte 3 C FC Holte Logo FC Holte
Greve Blå Lyn Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Fremad Amager Vestas C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Vestamager C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub Ajax årgang 2008 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Kastrup A A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
TFC A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Måløv BK 2 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Hekla kyoto B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
VSB Hvid B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Måløv BK 1 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Kastrup B B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
HVB FC B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hekla Orange B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Brøndby 1 C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sundby Boldklub Chealsea årgang 2008 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Kastrup C C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
HVB Atletico C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Kastrup D C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
AB Tårnby sort C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Gul A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U10 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Vanløse Hvid B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Bjæverskov B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Grøn B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Ledøje-Smørum 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ledøje-Smørum 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U10 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dianalund C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
KB Tigrene C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Solrød FC U9 C Solrød FC Logo Solrød FC
D holdet "de udvalgte" C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HIK3 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ledøje-Smørum 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
LB07 L2 B IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
Fremad Amager B B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
B 1908, Orange C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B 1908, hvid B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Kastrup Boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Drenge ØIF U11 B B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Hekla Boldklub B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Rosenhøj BK u11-2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
ValbyBKU11 C ValbyBK
Greve C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Kastrup Boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Kastrup Boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
ABT Øst C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup Blå B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Team Kulek
Sundby05 B
AB Tårnby Sport B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kastrup Boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
12. - May 14 2017

Organisation
Kastrup Boldklub
Place
Kastrup Boldklub
Address
Røllikevej 5
Postalcode
2770
City
Kastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup map

Tournament overview