Skoda Slagelse Cup 2017

 Vi har for 3. år i træk fornøjelsen at byde velkommen til vores stævne i B73 Slagelse.

Skoda Slagelse Cup 2017

 

1 plads tilbage i U7 5-mands.

 

 

Info 5 mands: U7, U8, U10
1. 
A, B og C rækker.
2. Min. 4 kampe.

3. Der spilles til 5 mandsmål – Med fast målmand, Max 7 spillere pr. hold.

4. Nogle kampe bliver spillet på kunstgræs.
5. I rækker med min. 12 hold, spilles der om den STORE hold pokal.
6. Pokaler til ALLE spillere, i ALLE rækker. (Større pokaler til nr. 1 og 2)

 

Ved A række forstås, at rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i DBU 1 o.l.

Ved B række forstås, at rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i DBU 2-3 o.l.

Ved C række forstås, at rækken henvender sig til hold som dagligt befinder sig i DBU 4- Begynder.

 

Kampene:
Førstnævnte giver bolden op, og tager skiftetrøjer på, i tilfælde af ens spilletrøjer.
Alle kampe dømmes af ungdomsspillere/forældre. 
Der spilles efter DBU’s turneringsreglement og efter spillereglerne for udendørs fodbold.


Præmier:

Der vil være pokaler til ALLE deltagere. Max. 7 pr. Hold.

Deltagergebyr pr. Hold kr. 525,- max.7 spillere pr. Hold

 

----------------------------------------------------
Info 3 mands: U5, U6, U7
1. 
Blandet hold, IKKE opdelt i A-B-C.
2. Min 4 kampe for alle hold.
3. Der spilles til 3 mandsmål - UDEN fast målmand. Max. 5 spillere pr. hold.
4. Pokaler til ALLE spillere.
 

Kampene:
Førstnævnte hold giver bolden op, og tager skiftetrøjer på, i tilfælde af ens trøjer.
Alle kampe dømmes af en forældre/leder fra førstnævnte hold.

Der spilles efter DBU’s turneringsreglement, og efter spillereglerne for udendørs fodbold.

Husk alle er vindere hos SBI og B73, vis fairplay. (Ikke vinde 10-0) det skal være sjovt at spille fodbold.

 

Præmier:

Der vil være statuetter til ALLE deltagere. Max. 5 pr. hold.

Deltagergebyr pr. Hold kr. 375,- max.5 spillere pr. Hold.

 

----------------------------------------------------

Info 8 mands: U10 og U11
1. A og B/C rækker.
2. Min. 3 kampe.

3. Der spilles til 8 mandsmål – Med fast målmand, Max 11 spillere pr. hold.
4. Nogle kampe bliver spillet på kunstgræs.
5. Præmier til nr. 1 og nr. 2, Medaljer til alle som ikke spiller finale.

 

Kampene:
Førstnævnte giver bolden op, og tager skiftetrøjer på, i tilfælde af ens spilletrøjer.
Alle kampe dømmes af ungdomsspillere/forældre.
Der spilles efter DBU’s turneringsreglement og efter spillereglerne for udendørs fodbold.

 
Præmier:

Der vil være Præmier til ALLE deltagere som bliver nr. 1 eller nr. 2 Max. 11 pr. Hold.

Deltagergebyr pr. Hold kr. 600,- max.11 spillere pr. Hold

 

B73´s klubhus vil være åben for salg af mad og drikkelse mm.

 

Vi henstiller til Fairplay, og derfor tilmelder holdet i den rigtige række/niveau. 
Husk fodbold skal være sjovt, både på og udenfor banen 
J


 

Tilmelding: Senest d. 30 april 2017.
E-mail: timsbi07@gmail.com eller via staevner.dk.

Betalingen kan ske på følgende måde:
Spar Nord - Reg nr. 9383 konto nr. 4584552773.

Husk at angive stævne id ved tilmelding således at vi kan registrere indbetalingen korrekt. I må meget gerne skrive klub m. række- årgang (A-B-C-U9).

Holdet er først tilmeldt når betalingen er modtaget.

Programmet udsendes senest en uge før afvikling.

Ved afbud efter 30 april 2017 refunderes stævnegebyret ikke.

Stævneleder: Tim Svensson, tlf. 31 19 36 51 eller mail: timsbi07@gmail.com
Vi glæder os til at se jer i Slagelse 
J


Spillested Hjorthøjvej 57, 4200 Slagelse. (B73)

Med sportslig hilsen Tim Svensson

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 3-mands Mixed 5 375 Torsdag den 25 maj 0 0
U6 3-mands Mixed 5 375 Torsdag den 25 maj 8 0
U7 3-mands Mixed 5 375 Søndag den 28 maj 11 0
U7 5-mands Mixed 7 525 Søndag den 28 maj 15 0
U8 A 5-man AFLYST Mixed 7 525 Søndag den 28 maj AFLYST 2 0
U8 B 5-mands Mixed 7 525 Søndag den 28 maj 10 1
U8 C 5-mands Mixed 7 525 Søndag den 28 maj 6 0
Ekstra række Mixed 0 0
Ekstra række Mixed 1 0
Ekstra række Mixed 1 0
Ekstra række Mixed 0 0
U10 A 5-mands Mixed 7 525 Torsdag den 25 maj 0 0
U10 B 5-mands Mixed 7 525 Torsdag den 25 maj 1 0
U10 C 5-mands Mixed 7 525 Torsdag den 25 maj 6 0
U10 Piger 5-mands Mixed 7 525 Søndag den 28 maj 0 0
U10 A 8-mands Mixed 11 600 Torsdag den 25 maj 6 0
U10 B 8-mands Mixed 11 600 Torsdag den 25 maj 9 0
Ekstra række Mixed 0 0
U11 B/C 8-man AFLYST Mixed 11 600 Torsdag den 25 maj AFLYST 3 0
Ekstra række Mixed 0 0
U10 C 8-man AFLYST Mixed 11 600 Torsdag den 25 maj AFLYST 1 0

Signetud teams

U5 3-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag den 25 maj

Teamname LVL Logo Club

U6 3-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag den 25 maj

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
SBI Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Paris Saint Germain Paris Saint Germain
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
B 73 Slagelse 2 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 Slagelse B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U7 3-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 28 maj

Teamname LVL Logo Club
Skælskør 2 C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
B73 Slagelse 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Borup IF 1 Borup IF Logo Borup IF
Borup IF 2 Borup IF Logo Borup IF
Hg - 2 C
Ringsted IF Ringsted IF Logo Ringsted IF
Benløse IF Benløse IF Logo Benløse IF

U7 5-mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 28 maj

Teamname LVL Logo Club
Skælskør 1 C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Vemmelev 1 B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
Vemmelev 2 B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
Tuse IF 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF Tuse IF Logo Tuse IF
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
B73 Slagelse 2 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 Slagelse B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Kloakmanden FC A
ST.KIF. RIF St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
HG-1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8 A 5-man AFLYST 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 28 maj AFLYST

Teamname LVL Logo Club
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8 B 5-mands 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 28 maj

Teamname LVL Logo Club
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Rørby - Hvidebæk 1 B Rørby/Værslev IF Logo Rørby/Værslev IF
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vemmelev Fodbold B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Benløse IF Benløse IF Logo Benløse IF

U8 C 5-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 28 maj

Teamname LVL Logo Club
B73 Slagelse 3 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Slagelse BI C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Rørby-Hvidebæk 2 C Rørby-Værslev/Hvidebæk IF
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

Ekstra række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ekstra række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ekstra række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ekstra række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 A 5-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag den 25 maj

Teamname LVL Logo Club

U10 B 5-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag den 25 maj

Teamname LVL Logo Club

U10 C 5-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag den 25 maj

Teamname LVL Logo Club
Haslev FC 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HIK3 HIK
FC Storebælt 2 FC Storebælt Logo FC Storebælt
FC Storebælt 1 C FC Storebælt Logo FC Storebælt
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U10 Piger 5-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 28 maj

Teamname LVL Logo Club

U10 A 8-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag den 25 maj

Teamname LVL Logo Club
Tuse IF A Tuse IF Logo Tuse IF
Haslev FC 1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Nykøbing FC A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
B73 Slagelse A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
FC Storebælt A FC Storebælt Logo FC Storebælt

U10 B 8-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag den 25 maj

Teamname LVL Logo Club
Mørkøv IF U-10 B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Bjæverskov B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Nykøbing FC B Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Holbæk Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Høng GF U10 B Høng GF Logo Høng GF
Store merløse fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
SBI U9 Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

Ekstra række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 B/C 8-man AFLYST 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag den 25 maj AFLYST

Teamname LVL Logo Club
B73 Slagelse 1 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 Slagese 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Vemmelev U11 B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub

Ekstra række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 C 8-man AFLYST 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag den 25 maj AFLYST

Teamname LVL Logo Club
B73 Slagelse 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
25. - May 28 2017

Organisation
No Club
Place
B73´s Baner
Address
Hjorthøjvej 57
Postalcode
4200
City
Slagelse
Sport
Soccer
Type
Unknown
Skoda Slagelse Cup 2017 map

Tournament overview