Dalby Mølle Pokal 2017

Dalby GF (ved Kolding) inviterer til Dalby Mølle Pokal, som afholdes i forbindelse med Dalby Sommerfest den 9. juni til den 11. juni 2017. Dalby Mølle Pokal er et stævne for alle. Niveau-opdelingen er vejledende og vi forbeholder os retten til at slå puljer sammen i tilfælde af manglende tilmeldinger. Der er medaljer til alle i 3-bold (max. 5 pr. hold) Der er pokaler til nr. 1 og 2 i 5-mands og 8-mands (max. 8 pr. hold og 12 pr. hold) Der er havregryn fra Dalby Mølle til alle deltagere. Spilledagene er ligeledes vejledende - ved mange tilmeldinger kan de ældste rækker flyttes til fredag den. 9. juni. Tilmeldingsfrist den 26. maj 2017. Programmet sendes ud 1. juni 2017 og kan findes på vores hjemmeside.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 mix Mixed 3 250 9 0
U7 mix Mixed 3 250 16 0
U8 drenge Mixed 5 350 0 0
U8 piger Mixed 5 350 5 0
U9 drenge Mixed 5 350 6 0
U9 piger Mixed 5 350 8 0
U10 drenge Mixed 5 350 1 0
U8 drenge Mixed 5 350 37 1
U9 drenge Mixed 5 350 2 0
U10 drenge Mixed 5 350 2 0
U11 piger Mixed 8 450 4 0
U11 piger Mixed 8 450 3 0
U11 drenge Mixed 8 450 2 0
U11 drenge Mixed 8 450 7 0
U12 drenge Mixed 8 450 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AVGIF 2 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 1 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Bjert 1 B Bjert IF Logo Bjert IF
Bjert 2 B Bjert IF Logo Bjert IF
Dalby GF 3 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U7 mix 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF 3 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
NBSIF-årgang 2010 Hold 3 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest Boldklub B Seest Boldklub
Ødis IF C ØDIS IF
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
NBSIF-årgang 2010 Hold 1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF-årgang 2010 Hold 2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
KB 3 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 1 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Vinding SF Piger B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
VB Piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U9 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Fredericia ff2 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia ff1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Dalby GF 2 C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening

U9 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalby GF U9 piger 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U9 piger 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U10 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U8 drenge 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løjt 1 B Løjt If U8
Kolding B 3 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding B 2 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Koldin B 1 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Jelling 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
VSF A A
Bjert IF Bjert IF Logo Bjert IF
VSF B B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bredballe IF C2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Løjt 2 B Løjt If U8
Bredballe IF C C Bredballe IF Logo Bredballe IF
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF A A Bredballe IF Logo Bredballe IF
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U9 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Phønix A
Dalby GF 1 A Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening

U10 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bjert IF U10 B Bjert IF Logo Bjert IF

U11 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LB Krigerne Lunderskov Boldklub
BGIF Rød A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U11 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vonsild FK C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Bgif gul B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U11 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Kolding IF U11 A Kolding IF Logo Kolding IF

U11 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Dalby GF2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Kolding IF U11 B Kolding IF Logo Kolding IF
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Dalby2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U12 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Bjert/Dalby B Bjert IF Logo Bjert IF
Dalby/Bjert B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Dalby Gymnastikforening
Place
Dalby Stadion
Address
Dalbyvej 118
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown
Dalby Mølle Pokal 2017 map

Tournament overview