B1973 Micro Cup 2017

 

B1973

Micro Cup 2017


B1973 inviterer til Micro Cup
Søndag den 10. september 2017

 

Vi gentager succesen fra de sidste år og indbyder igen i år til et hyggeligt stævne i Herlev på B1973’s anlæg. Der vil være boder med alt fra popcorn, slushice, frugt, juice, sodavand, til pølser og burgere. Der bliver opstillet hoppeborg til de yngste, så tag hele familien med og kom og vær med til et godt arrangement, støttet op at det lokale erhvervsliv.

 

3-mandshold (max 5 spillere):

U4 Drenge spiller i 2 puljer formiddag - max 12 hold

U5 Drenge spiller i 2 puljer formiddag - max 12 hold

U6 Drenge spiller i 2 puljer formiddag - max 12 hold

U7 Drenge spiller i 4 puljer eftermiddag - max 24 hold

 

 

5-mandshold (max. 8 spillere):

U8 Drenge spiller i 4 puljer formiddag - max 24 hold

U9 Drenge spiller i 4 puljer formiddag - max 24 hold

U9 Piger spiller i 4 puljer eftermiddag - max 24 hold

U10 Drenge spiller i 4 puljer eftermiddag - max 24 hold

 

8-mandshold (max 11 spillere):

U11 Drenge spiller i 2 puljer formiddag - max 12 hold

U11 Piger spiller i 2 puljer eftermiddag - max 12 hold

 

Bemærk nye rækkebetegnelser efter sommerferien.

U8, U9, U10 & U11 drenge og piger niveauopdeles i A og B/C rækker

Alt efter antal tilmeldinger kan der komme ændringer i antallet af hold, puljer i rækkerne og ændret spilletidspunkt.

 

Spilletid:

U4-5 spiller 1 x 6 min, U6 spiller 2 x 6 min ved 4 puljekampe (2 x 5 min ved 5 puljekampe)

U7-8-9-10 spiller 1 x 12 min ved 4 puljekampe (1 x 10 min ved 5 puljekampe)

U11 spiller 1 x 15 min ved 4 puljekampe (1 x 12 min ved 5 puljekampe)

 

 

Medaljer og pokaler:

Der vil være medaljer og startpakke med frugt til alle spillere. Pokal til de vindende hold i U7-U11 og pokal til alle hold i U4-U6.

 

Hold gebyr:

3 mandshold U4-5-6-7 (max 5 spillere) 250,- kr.

5 mandshold U8-9-10 (max 8 spillere) 400,- kr.

8 mandshold U11 (max 11 spillere) 500,- kr.

 

Turneringsform:

U4-5-6 spiller uden slutspil.

U7-8-9-10-11 spiller med slutspil for puljevinderne, altså ligeværdige kampe. Der SKAL indrapporteres resultater til dommerbordet.

 

 

Tilmelding:

Tilmelding skal ske senest d. 25. August 2017. Tilmeldingen er først gældende ved indbetaling af stævnegebyr til konto: 2445 6444719476

For yderligere informationer henvises til Rasmus Faber Weinreich : rfw@outlook.com eller Ronni Svart: ronnib73@yahoo.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
test Mixed 0 0 0
U11 Piger Mixed 8 500 6 0
U11 Drenge A/B række Mixed 8 500 9 0
U10 Drenge A række Mixed 5 400 18 0
U10 Drenge B/C række Mixed 5 400 33 1
U9 piger A række Mixed 8 400 0 0
U8 drenge B/C række Mixed 5 400 29 4
U4 Mixed 3 250 4 0
U7 drenge B/C række Mixed 3 250 24 5
U9 drenge B/C række Mixed 5 400 25 3
U9 piger Mixed 5 400 11 0
U8 drenge A række Mixed 5 400 13 2
U7 drenge A række Mixed 3 250 6 0
U9 drenge A række Mixed 5 400 10 0
U6 Mixed 3 250 21 0
U5 Mixed 3 250 1 0

Signetud teams

test 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge A/B række 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kulladals FF Blå B Kulladals FF
Kulladals FF Vit B Kulladals FF
BK FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Hold 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hold 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hold 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
A.G.F. Blå B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Fremad Valby Fremad Valby Logo Fremad Valby

U10 Drenge A række 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Himmelev-Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B73 Lyseblå A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Rosenhøj 1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
KB 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 U10-1B A B1903 Logo B1903
A.G.F. Blå A
HI Hvid A Herlev IF Logo Herlev IF
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
B1903 U10-1 A B1903 Logo B1903
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
AB Tårnby rød A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U10 Drenge B/C række 30 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Himmelev-Veddelev Boldklub B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B73 Hvid C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 Grøn C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 Sort C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BK Friheden 1 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
B.93 2008 Team C C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Orient 3 C Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 2 C Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 1 B Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 4 C Orient GIF Logo Orient GIF
B.93 2008 Team C II C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B73 Rød C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Rosenhøj 3 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
A.G. F. Hvid B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Himmelev-Veddelev Boldklub 2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HI Blå B Herlev IF Logo Herlev IF
B93 - Dianna B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B73 Blå B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
AIF 1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
B1903B B B1903 Logo B1903
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
HI - 3 C Herlev IF Logo Herlev IF
Vanløse grønt hold B Vanløse IF Logo Vanløse IF
AB Tårnby grøn B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby sort C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U9 piger A række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge B/C række 18 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Orient rød C Orient GIF Logo Orient GIF
Orient blå C Orient GIF Logo Orient GIF
Orient gul C Orient GIF Logo Orient GIF
AFK Hvid B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK Grøn C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hold 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
KB C C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hold 4 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
BS72 B B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Rød B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Hvid B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Sort C Espergærde IF Logo Espergærde IF
FB's tigre C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Hold 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U4 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B 1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Sengeløse 2014 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U7 drenge B/C række 18 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Batistuta B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB Chelsea C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FA 2000 1 C FA 2000 Logo FA 2000
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Hareskov Musvågerne C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Ravnene C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Høgene C Hareskov IF Logo Hareskov IF
B73 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AIF 1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 3 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Slagslunde Ganløse IF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
B1973 U7 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U9 drenge B/C række 18 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U9drenge 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
U9drenge 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
U9drenge 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
NFC Real Madrid B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Juventus B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
RBK C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
FC Nakskov ! B FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 2 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
HI 2 C Herlev IF Logo Herlev IF
JB1 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
AB 3 C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hold grøn B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U9 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tøserne C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
U9 piger C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Snekkersten IF U9/U10 piger B Snekkersten IF
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Brøndby B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Husum pigerne 1 B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum Pigerne 2 B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Sengeløse U9 A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U8 drenge A række 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hold 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Orient A Orient GIF Logo Orient GIF
AFK Blå A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U7 drenge A række 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Baggio A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB Ajax A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF 2 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kongeklubben København C. F. A
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 drenge A række 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
U9drenge 4 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 2 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U6 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby if A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby if B Brøndby IF Logo Brøndby IF
B 1973 6 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 4 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 3 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 5 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Brøndby IF 4 Brøndby IF Logo Brøndby IF
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 2012 PMC II Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
brøndby if C Brøndby IF Logo Brøndby IF
BK Rødovre C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Herlev 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev 3 C Herlev IF Logo Herlev IF

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 10 2017

Organisation
Boldklubben 1973 Herlev
Place
B1973 Herlev's baner
Address
Elverhøjen 64
Postalcode
2730
City
Herlev
Sport
Soccer
Type
Unknown
B1973 Micro Cup 2017 map

Tournament overview