Multiforum Cup 2017

Årgange

u-6 drenge 3-mands    Lørdag  
u-7 drenge 3-mands    Lørdag  
u-8 drenge                    Lørdag
u-9 drenge                    Søndag
u-10 piger                     Lørdag  
u-10 drenge                  Søndag
u-11 drenge                  Søndag
u-12 drenge                  Søndag
u-13 drenge                  Fredag
u-13 piger                     Lørdag
u-14 drenge                  Fredag


Der spilles efter JBU’s regler og aldersinddeling.

Max 7 spillere pr. Hold, 3-mandshold max 5 spillere pr. Hold.

Alle hold er sikker på min. 3 kampe

Hvis der forekommer puljer, hvor der ikke er nok A hold, vil de blive slået sammen med B hold i en pulje.
Der er medaljer til alle op til u-9 derefter er der medaljer til 1-2-3 pladsen + en pokal og en personlig gave til vinderen.
Til alle 3-mands hold, kommer julemanden.


Tilmelding
Sidste tilmelding er torsdag den 29/11
Danni Jul:
Mail:
Web: staevner.dk
Tlf. eller sms: 29 45 77 73

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-11 Mixed 7 300 4 0
u-14 Mixed 7 350 2 0
u-10 Mixed 7 300 8 0
u-9 Mixed 7 275 0 0
u-8 Mixed 7 275 3 0
u-6 3 mands Mixed 5 275 6 0
u-13 Mixed 7 350 0 0
u-12 Mixed 7 300 1 0
u-7 3 mands Mixed 5 275 14 0
u-14 Mixed 7 350 9 0
U-12 Mixed 7 300 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Oif IF Fjorden
FUIK 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

u-14 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VH08 B VH08-mariagerfjord
VH08 B VH08-mariagerfjord

u-10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
If jarl arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Purhus IF B Purhus IF
rebild syd 1 B Nørager Boldklub
rebild syd 2 B Nørager Boldklub
Løgstør Løgstør IF

u-9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

u-8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HB C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
AaB (1) B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AaB (2) B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

u-6 3 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
PFU 05 C PFU 05
Tjele vest sport B TVS
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Doense/Vebbestrup Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
RIFs de yngste C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

u-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

u-12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Arden tøzerne IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

u-7 3 mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Farsø drengene C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
RKG-1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG-2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG-3 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
PFU 05 C PFU 05
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Gug 2 Gug
Gug 1
IF Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

u-14 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Cruyff A
Fårvang 1 B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Fårvang 9 B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Onsild IF B Onsild IF
Team InCom/netIP A Herning Fremad Logo Herning Fremad
FC Fart A
FC Rødderne A
ASV/HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U-12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Sydthy Autoværksted A Hurup
Team Jysk Firmatøj/CRAFT A Skive IK Logo Skive IK
luksuspleje A -
Team Clips Group A

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Place
Multiforum
Address
Ndr Truevej 14 A
Postalcode
9500
City
Vebbestrup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview