NMT-BYENS CUP 2017

 

 

Velkommen til NMT-Byens Cup 2017 

Ved tilmelding indbetales stævnegebyr til konto: reg. nr. 9326 og konto nr. 0004587278.
HUSK at oplyse Hold ID fra stævner.dk og klubnavn.

Ved spørgsmål, kontakt stævneleder Toni Olesen på tlf. 2777 5224 eller mail toniolesen61@gmail.com

Ved tilmelding inden d. 15. april 2017 vil der være en rabat på 50 kr. pr hold.

Hadsten Sports Klub har hermed fornøjelsen for 27. gang at invitere til ungdomsstævne i Hadsten. NMT-Byens cup er for jer alle et nyt navn, men vores set-up vil være som i kender det fra mange års Krone cup. I den forbindelse velkommen til NMT el-service og Byens VVS som vi håber, vil være samarbejdspartner og hovedsponsor omkring vores traditionsrige sommerstævne mange år frem. NMT-Byens Cup vil også fremover være ungdomsstævnet som henvender sig til alle, uanset alder og fodboldmæssig kunnen, og samtidigt stævnet der bruges som en god fælles afslutning på den indeværende sæson, inden alle drager på sommerferie. Vores set-up er baseret på relativ hurtig afvikling af de enkelte årgange, og dermed også løbende præmie overrækkelse til de enkelte hold i takt med at man har færdigspillet sine kampe. Hyggelige omgivelser, service minded stævne personale samt god og fair afvikling af stævnet betragter vi som en selvfølge. Vi håber på stort fremmøde, og ser frem til en weekend med stort engagement og højt humør.

Turneringsprogram

Lørdag den 24. juni 2017

3-mands hold
U6 Drenge/Piger - Mix, U7 Drenge/Piger - Mix

5-mands hold
U10 Piger, U10 Drenge

8-mands hold
U11 Piger, U11 Drenge, U12 Piger, U12 Drenge, U13 Piger, U13 Drenge

11-mands hold
U13 drenge

Søndag den 25. juni 2017

5-mands hold
U8 Piger, U8 Drenge, U9 Piger, U9 Drenge

11-mands hold
U14 Piger, U14 Drenge
 


 

 


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 - 5 mands Mixed 7 375 1 0
U10 - 5 mands Mixed 7 375 8 0
U10 - 5 mands Mixed 7 375 2 0
U11 - 8 mands Mixed 11 475 9 0
U10 - 5 mands Mixed 7 375 0 0
U8 - 5 mands Mixed 7 375 0 0
U7 - 3 mands Mixed 5 275 16 0
U6 - 3 mands Mixed 5 275 30 0
U14 - 11 mands Mixed 14 575 1 0
U14 - 11 mands Mixed 14 575 1 0
U14 - 11 mands Mixed 14 575 4 0
U14 - 11 mands Mixed 14 575 2 0
U14 - 8 mands Mixed 11 475 0 0
U14 - 8 mands Mixed 11 475 0 0
U14 - 8 mands Mixed 11 475 0 0
U13 - 8 mands Mixed 11 475 1 0
U13 - 8 mands Mixed 11 475 0 0
U13 - 8 mands Mixed 11 475 1 0
U9 - 5 mands Mixed 7 375 0 0
U13 - 8 mands Mixed 11 475 0 0
U12 - 8 mands Mixed 11 475 0 0
U12 - 8 mands Mixed 11 475 1 0
U12 - 8 mands Mixed 11 475 9 0
U12 - 8 mands Mixed 11 475 3 0
U11 - 8 mands Mixed 11 475 3 0
U11 - 8 mands Mixed 11 475 0 0
U11 - 8 mands Mixed 11 475 15 0
U9 - 5 mands Mixed 7 375 11 0
U8 - 5 mands Mixed 7 375 5 0
U14 - 8 mands Mixed 11 475 0 0
U8 - 5 mands Mixed 7 375 1 0
U9 - 5 mands Mixed 7 375 7 0
U8 - 5 mands Mixed 7 375 18 0
U9 - 5 mands Mixed 7 375 20 0
U13 - 11 mands Mixed 14 575 3 0
U13 - 11 mands Mixed 14 575 1 0

Signetud teams

U10 - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hammel GF1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening

U10 - 5 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hammel GF3 C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF2 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
HOG Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK2-2008 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
AIA-Tranbjerg 1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA-Tranbjerg 2 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Høst IF C Høst IF Logo Høst IF

U10 - 5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK1-2008 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U11 - 8 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Høst IF C Høst IF Logo Høst IF
VSK1 A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Team Jutlander Bank A
HSK U11 I A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U10 - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 - 3 mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GUI 2 C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
GUI 1 A Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
GF A Århus GF Logo Århus GF
HOG 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Harlev 3 C Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev 2 C Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev 1 C Harlev IK Logo Harlev IK
Sabro if-1 C Sabro IF Logo Sabro IF
Sabro if-2 C Sabro IF Logo Sabro IF
Hadsten 4 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 3 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U6 - 3 mands 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 3 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hammel GF2 Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
IF Alliancen 3 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF Alliancen 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF Alliancen 1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
SSF4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
AIA Tranbjerg 2 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
AIA Tranbjerg 1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HSK 4 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 3 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
GF A Århus GF Logo Århus GF
HOG 4 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
TMIF C Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
Vorup FB 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Aarhus Fremads U6 1 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Aarhus Fremads U6 4 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Aarhus Fremads U6 3 Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Aarhus Fremads U6 2 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad

U14 - 11 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virklund Boldklub B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub

U14 - 11 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsten SK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U14 - 11 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Jetsmark IF A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Ommersyssel IF B Ommersyssel

U14 - 11 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ommersyssel IF B IF Fjorden Logo IF Fjorden

U14 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 - 8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brabrand B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U13 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 - 8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Høst IF B Høst IF Logo Høst IF

U9 - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 - 8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK Piger U12 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U12 - 8 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HOG Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Høst IF A Høst IF Logo Høst IF
IF Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
GUI U12 B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
HA85 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U12 - 8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HOG Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U11 - 8 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hammel GF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U11 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 - 8 mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Langå B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
HSK 2007 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2007 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
VSK2 C VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Auning IF C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
HLIF U 11 drenge C Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Hammel GF 2 C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF 1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
vorupfb-07 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
MG&BK B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
HSK U11 II C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U9 - 5 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Høst IF C Høst IF Logo Høst IF
HSK2 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
VRI U9 A A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U8 - 5 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hammel GF2 Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Lyseng 1 A
Grundfør GUI A Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening

U14 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dronningborg B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U9 - 5 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng 2 B Lyseng IF
Lyseng 1 B Lyseng IF
HOG Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Høst IF C Høst IF Logo Høst IF
Kolind/Perstrup C Kolind/Perstrup IF
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Lystrup if B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U8 - 5 mands 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hadsten u7 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HSK2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Skødstrup SF 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
Auning IF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Hørning IF 3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HOG 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
TMG 2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 1 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Lyseng 2 B
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Hørning IF 1 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
SSF4 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U9 - 5 mands 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hammel GF3 Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF2 Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
HOG Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hammel GF1 Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Kristrup Boldklub 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HSK4 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK3 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
VRI U9 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Auning IF C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
HOG 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Harlev IK 2 C Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 1 C Harlev IK Logo Harlev IK
TMIF C Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
Langå C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U13 - 11 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 - 11 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
24. - June 25 2017

Organisation
Hadsten Sports Klub
Place
Hadsten Sports Klub
Address
Skovvangsvej 20
Postalcode
8370
City
Hadsten
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview