ID Hair Sommer Cup 2017

 IdHAIR Sommer Cup VRI
U5- U16 drenge og piger
17. juni 2017
Stævnet med gode præmier og gaver til alle


Vejlby-Risskov Idrætsforening (VRI) har sammen med hovedsponsor Id Hair fornøjelsen af at indbyde jer til fodboldstævne for årgangene U5- U16 drenge og piger. Alle kampe spilles på baneanlægget ved Bellevuehallerne, Nordre Strandvej i Risskov.


Tidspunkt :
Stævnet afvikles lørdag den 17. juni, og puljerne spilles færdig inden for kortest mulig tidsramme samme dag. Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet. Stævneadministrationen forbeholder sig ret til at lægge rækker sammen såfremt antal tilmeldinger taler herfor.


Præmier :
Alle deltagerne får en flot IdHAIR gave.
Der er holdpokal til nr. 1 og 2 i U8 - U16 samt en statuette til alle i U5-U11.


Aktiviteter og forplejningsmuligheder:
Kom og få sat kulør på frisøren sammen med IdHAIR, som stiller med en frisørsalon hvor I kan få farvet håret. Både børn og voksne er velkomne.
Boderne er fyldt med Mad og drikke, der er en KÆMPE TOMBOLA, fodboldbanerne ligger direkte op til én af Østjyllands bedste badestrande, så husk evt. håndklæde og badetøj til en dukkert efter kampene.


Tilmelding :
Sker via www.staevner.dk senest den 1. juni 2017. Tilmelding og rabatten er først gældende, når deltagergebyr er indbetalt på

konto: 3627-11254691

Husk at påføre staevner.dk-id-nr., klub og række(r) på indbetaling. Ved afbud efter udsendelse af program refunderes stævnegebyret ikke.


Dommere: Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper Der anvendes lokale dommere i U5-U9, U10-U16 dømmes af DBU-dommere.
Stævnet afvikles således:
Tremandshold U5-U6-U7 MIX ikke niveau opdelte rækker, de er garanteret tre kampe og der må max. være fem spillere på holdet.
Femmandshold U8, U9 og U10 DRENGE og PIGER i A- og B-rækker de er garanteret fire kampe og der må max. være otte spillere på holdet.
Ottemandshold U11- U16 DRENGE og PIGER i A- og B-rækker. de er garanteret fire kampe og der må max. være 11 spillere på holdet.

NYT U7 kan også tilmeldes som femmandshold MIX ikke-niveau-opdelte række
NYT U10 drenge og piger kan også tilmeldes som ottemandshold KUN i A-række

Pris: Holdgebyr 3-mands 350,-kr 5-mands 600,-kr 8-mands 750,-kr


Spørgsmål:vedr. tilmelding & betaling:
kontakt Pernille Salling e- mail:  pernille_salling@hotmail.com
Vedr. stævnet & program:
kontakt stævneleder Anders Gehlert Schmidt e-mail: andersgschmidt@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U5 Mixed 3 350 18 0
U6 Mixed 3 350 26 0
U7-tremands Mixed 3 350 11 0
U7-femmands Mixed 5 600 22 1
U8KA Mixed 5 600 0 0
U8KB Mixed 5 600 0 0
U8MA Mixed 5 600 8 0
U8MB Mixed 5 600 31 0
U9KA Mixed 5 600 0 0
U9KB Mixed 5 600 0 0
U9MA Mixed 5 600 5 0
U9MB Mixed 5 600 11 0
U10KA-femmands Mixed 5 600 0 0
U10KB Mixed 5 600 4 0
U10MA-femmands Mixed 5 600 1 0
U10MB Mixed 5 600 16 0
U10KA-ottemands Mixed 8 750 0 0
U10MA-ottemands Mixed 8 750 7 0
U11KA Mixed 8 750 1 0
U11KB Mixed 8 750 4 0
U11MA Mixed 8 750 5 0
U11MB Mixed 8 750 11 0
U12KA Mixed 8 750 0 0
U12KB Mixed 8 750 5 0
U12MA Mixed 8 750 3 0
U12MB Mixed 8 750 6 1
U13KA Mixed 8 750 0 0
U13KB Mixed 8 750 0 0
U14KA Mixed 8 750 0 0
U14KB Mixed 8 750 0 0
U14MA Mixed 8 750 1 0
U14MB Mixed 8 750 1 0
U15KA Mixed 8 750 0 0
U15KB Mixed 8 750 1 0
U15MA Mixed 8 750 2 0
U15MB Mixed 8 750 0 0
U16KA Mixed 8 750 0 0
U16KB Mixed 8 750 2 0
U16MA Mixed 8 750 0 0
U16MB Mixed 8 750 0 0
U13MA Mixed 8 750 0 0
U13MB Mixed 8 750 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
VRI 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HLIF Houlbjerg-Laurbjerg IF
Egebjerg IF 2 C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF 1 C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hobro IK B Hobro IK
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
skødstrup Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U6 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HEI 4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
AGF U6 Århus GF Logo Århus GF
SSF6 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
HLIF Houlbjerg-Laurbjerg IF
Hornslet IF Hornslet IF
VRI U6 6 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U6 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U6 5 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U6 4 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U6 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U6 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
RY 2 Ry Fodbold
RY 1 Ry Fodbold
HEI 1 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Ræveungerne Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ræveungerne Lyseng1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
SSF5 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7-tremands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Galten Fs2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten Fs1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Hornslet IF 2 B Hornslet IF
Hornslet IF 1 A Hornslet IF
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB U7 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U7-femmands 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup 3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
AGF U7 Århus GF Logo Århus GF
Brabrand IF 1 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Munkebo 1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
IF Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Østbirk B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Skødstrup 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Vorup FB U7 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hørning IF 1 Hørning IF
Hobro IK A Hobro IK

U8KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8KB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8MA 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Brabrand u8 2 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Rindum SU A Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skødstrup SF 2 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U8MB 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TST 1 B tst/Sabro Logo tst/Sabro
AIA Tranbjerg 2 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Egebjerg IF1 B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
AGF 2 Århus GF Logo Århus GF
AGF 1 Århus GF Logo Århus GF
TRIF 1 B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
TRIF 2 C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vorup FB1 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Galten FS 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Brabrand u8 1 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Randers Freja 2 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Østbirk B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
HEI 5 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Solbjerg IF C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
HEI 4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
TST 2 tst/Sabro Logo tst/Sabro
TST 1 B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Fremad U8 B Aarhus Fremad Fodbold

U9KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9KB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9MA 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U9a A Virup
GIF A Grenå IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI A A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U9MB 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSK U9 seje drenge B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Virup b B Virup if
Ebeltoft B Ebeltoft IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
GIF B Grenå IF
VRI B2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI B1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U10KA-femmands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10KB 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Lystrup IF B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF Lystrup IF Logo Lystrup IF
U10 VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U10MA-femmands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10MB 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ebeltoft Ebeltoft IF
VSK Aarhus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Lystrup IF U10 hold 1A B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF U10 hold 2B B Lystrup IF Logo Lystrup IF
TRIF 3 B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
TRIF 2 B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
TRIF 1 B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
U10A ASA Røde djævle B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Vri B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup IF U10 hold 3B B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U10KA-ottemands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10MA-ottemands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Grenaa if A Grenaa if
VSK Aarhus A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
U10A ASA Rødelyn A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U11KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11KB 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng Fodbold B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Åbyhøj 1 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
VRI U11 Piger B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup IF B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U11MA 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Viby If A Viby IF
Brabrand IF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Skødstrup A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Talenterne A Ebeltoft IF

U11MB 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fuglebakken 2 C KFUMs Fodboldklub Århus
VRI3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Viby If C Viby IF
Brabrand IF B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Viby IF B Viby IF
TMG B TMG
Fuglebakken B KFUMs Fodboldklub Århus

U12KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12KB 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hedensted if B Hedensted IF Logo Hedensted IF
VRI U12 Piger B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ASA B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
FC-Horsens-Superstars B FC Horsens Logo FC Horsens
Ebeltoft B Ebeltoft IF

U12MA 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI A A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Cyclingfreak A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U12MB 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
LB Consult B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
KHIF 2 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
KHIF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening

U13KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13KB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14KB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14MA 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U14MB 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U15KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15KB 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team HEG C Ejstrupholm IF

U15MA 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U15MB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16KB 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ÅHF/ACN B Åstrup / Hammelev Fodbold
VRI U16 PIGER B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U16MA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16MB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13MA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13MB 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aabyhøj-2 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøj-1 A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Vejlby-Risskov Idrætsklub
Place
VRI Bellevuehallerne
Address
Vestre Strandalle 170
Postalcode
8240
City
Risskov
Sport
Soccer
Type
Unknown
ID Hair Sommer Cup 2017 map

Tournament overview