VB Cup 2017

Vejle Boldklubs ungdomsafdeling inviterer for 6. gang til endagsstævne for både drenge og piger i rækkerne U-6 til U-12/13 lørdag d. 24. juni og søndag den 25. juni 2017 i VB Parken.

Store pokaler / statuetter til ALLE

  • Pigerne spiller lørdag den 24. juni og drengene spiller søndag den 25. juni.
  • U-6 og U-7: 3 mands (max 5 spillere) / 1 x 10 min.
  • U-8 og U-9: 5 mands (max 8 spillere) / 2 x 10 min.
  • U-10 – U-12: 8-mands (max 11 spillere) / 2 x 15 min.
  • U-13 (kun piger) 8-mands (max 11 spillere) / 2 x 15 min.
  • Spilletiden kan tilrettes antal tilmeldte hold
  • Hvert hold garanteres min. 3 kampe
  • Deltagerpris: 3-mands: 400 kr./hold, 5-mands: 600 kr./hold og 8-mands: 800 kr./hold
  • Frokostpakke (sportsbolle, frugt og vand): 50,- kr. kan bestilles ved tilmelding
  • Vi forbeholder os retten til at slette og/eller at slå rækker sammen ved for få tilmeldinger

Der vil være spil- og legefaciliteter for spillere og medfølgende søskende.
Velkommen til en dejlig dag i VB Parken med fokus på gode fodboldkampe, masser af samvær og en god afslutning på jeres 2016-17 sæson.

Tilmelding via staevner.dk med angivelse af niveau (A eller B)

Tilmeldingsfrist senest 05-06-16.
Program udsendes senest en uge før stævnet.

Betaling ved tilmelding til konto 9402 6435626683, mrk. deltagerklub/hold.

Yderligere info: Lars Skovgård - mobil: 31425369 - e-mail: vbcup@vbcup.dk

Mød os på https://www.facebook.com/vbcup1
 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U12 / 8 mands Mixed 11 800 Spiller søndag den 25/6 1 0
Piger U12 / 8 mands Mixed 11 800 Spiller lørdag den 24/6 12 0
Drenge U11 / 8 mands Mixed 11 800 Spiller søndag den 25/6 8 0
Piger U11 / 8 mands Mixed 11 800 Spiller lørdag den 24/6 8 0
Drenge U10 / 8 mands Mixed 11 800 Spiller søndag den 25/6 10 0
Piger U10 / 8 mands Mixed 11 800 Spiller lørdag den 24/6 5 0
Drenge U9 / 5 mands Mixed 8 600 Spiller søndag den 25/6 34 0
Piger U9 / 5 mands Mixed 8 600 Spiller lørdag den 24/6 6 0
Drenge U8 / 5 mands Mixed 8 600 Spiller søndag den 25/6 27 0
Piger U8 / 5 mands Mixed 8 600 Spiller lørdag den 24/6 7 0
Piger U7 / 3 mands Mixed 5 400 Spiller lørdag den 24/6 5 0
Piger U13 / 8 mands Mixed 11 800 Spiller lørdag den 24/6 2 0
Drenge U7 / 3 mands Mixed 5 400 Spiller søndag den 25/6 29 0
Piger U6 / 3 mands Mixed 5 400 Spiller lørdag den 24/6 1 0
Drenge U6 / 3 mands Mixed 5 400 Spiller søndag den 25/6 18 0

Signetud teams

Drenge U12 / 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag den 25/6

Teamname LVL Logo Club

Piger U12 / 8 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller lørdag den 24/6

Teamname LVL Logo Club
Kolding boldklub 2 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
KB A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

Drenge U11 / 8 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag den 25/6

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Løsning 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
HTS A Tistrup BK Logo Tistrup BK
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad

Piger U11 / 8 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller lørdag den 24/6

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Vinding B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Skibet IF/Give Fremad A A Skibet IF/ Give Fremad
Strib IF B Strib IF Logo Strib IF
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

Drenge U10 / 8 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag den 25/6

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
SSK A Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Farstrup comfort B Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Voel C Voel Gfg
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Grindsted GIF A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

Piger U10 / 8 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller lørdag den 24/6

Teamname LVL Logo Club
KB Kolding A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Varde A Varde IF Logo Varde IF
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

Drenge U9 / 5 mands 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag den 25/6

Teamname LVL Logo Club
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Ubberud IF 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ubberud IF 1 A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Bjert IF A Bjert IF Logo Bjert IF
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
BM 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
FC Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
Jelling FS A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Egebjerg drengene A Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Gauerslund IF 3 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Mejrup 2 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup 1 A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Give Fremad A Give Fremad Logo Give Fremad
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
HFK U9 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Efb 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Efb 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Vejle Boldklub 4 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub 3 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub 2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub 1 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
asa2 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Asa1 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus

Piger U9 / 5 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller lørdag den 24/6

Teamname LVL Logo Club
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
VB X A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

Drenge U8 / 5 mands 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag den 25/6

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF C B Bredballe IF Logo Bredballe IF
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
VSF B (2) B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
SIK – Stensballe B SIK – Stensballe
NBSIF B NBSIF
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF A A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Stouby B Stouby GIF Logo Stouby GIF
Bredballe IF B B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Ifa 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
VSF A A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF B B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Odder U8 (2) B Odder IGF Logo Odder IGF
Odder U8 (1) B Odder IGF Logo Odder IGF

Piger U8 / 5 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller lørdag den 24/6

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF Piger 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF Piger 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

Piger U7 / 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller lørdag den 24/6

Teamname LVL Logo Club

Piger U13 / 8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller lørdag den 24/6

Teamname LVL Logo Club
Lund IF C Lund IF Logo Lund IF

Drenge U7 / 3 mands 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag den 25/6

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM 2 A Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 1 A Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
DIF/EUI C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Nr. Bjært Strandhuse IF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
FC2 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
SIK 4 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 2 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hatting / Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Bredballe if 5 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Jelling drengene B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hedensted 3 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF 3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 4 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Nr. Bjært Strandhuse IF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Vejle Fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
asa1 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

Piger U6 / 3 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller lørdag den 24/6

Teamname LVL Logo Club
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF

Drenge U6 / 3 mands 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag den 25/6

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Varde 2 B Varde IF Logo Varde IF
SIK1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Pionererne C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Superheltene C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Varde if B Varde IF Logo Varde IF
Bjert 2 B Bjert IF Logo Bjert IF
FC HORSENS 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC HORSENS 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting - Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Bjert 1 B Bjert IF Logo Bjert IF
Hatting - Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
24. - June 25 2017

Organisation
Vejle Boldklub
Place
VB Parken
Address
Hellumvej 9
Postalcode
7100
City
Vejle
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview