HEI MINICUP 2017

HEI MINI CUP 2017

Hjortshøj/Egå IF (HEI) afholder i lighed med indendørs et stort fodboldstævne for de mindste årgange (årg 2012, 2011, 2010 og 2009) i Skæring ved Århus, Lørdag den 27. og Søndag den 28. maj 2017.

 

Hovedsponsor JYSKE BANK, Risskov

Frugt & vand REMA1000, Egå


Stævnet afholdes så alle hold kan deltage uanset niveau og der vi være præmier, frugt og vand til alle spillere samt holdpokaler i hver række. Der vil kunne tilmeldes hold i rækkerne A-B-C og D.

Alle hold er garanteret minimum 4 kampe.
Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen.

U5 (2012), U6 (2011) og U7 (2010) spiller 3 mands (max 5 spillere)
U8 (2009) spiller 5 mands (max 7 spillere).

Deltagergebyr:
3 mands kr. 450
5-mands kr. 550.

På stævnedagen vil der være stævnetelte, boder m.v. ved banerne og der kan naturligvis købes mad og drikke på stedet.

 

Der vil være konkurrencer, hoppeborg & gratis JYSKE BANK kaffe.

 

Vi tilstræber så lige kampe som muligt og vil bede jer gøre jer umage med at tilmelde holdene i den korrekte række.

Kampprogram sendes i ugen op til stævnet – spørgsmål kan rettes til René Eskildsen 22442597 - Mail: heiminicup2017@gmail.com


Besøg HEI MINICUP på facebook: https://www.facebook.com/heiminicup2017/

 

Vi ser frem til at se jer i Skæring og vil gøre vores til at alle får en rigtig god fodboldoplevelse.

Vel mødt – HEI MINICUP 2017

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix (3 mands) Mixed 5 450 Søndag 28.05.2017 5 0
U6 Mix (3 mands) Mixed 5 450 Søndag 28.05.2017 6 0
U6 Mix (3 mands) Mixed 5 450 Søndag 28.05.2017 2 0
U7 Mix (3 mands) Mixed 5 450 Søndag 28.05.2017 4 0
U7 Mix (3 mands) Mixed 5 450 Søndag 28.05.2017 7 0
U7 Mix (3 mands) Mixed 5 450 Søndag 28.05.2017 2 0
U8 Mix (5 mands) Mixed 7 550 Lørdag 27.05.2017 9 0
U8 Mix (5 mands) Mixed 7 550 Lørdag 27.05.2017 18 0
U8 Mix (5 mands) Mixed 7 550 Lørdag 27.05.2017 9 0
U8 Mix (5 mands) Mixed 7 550 Lørdag 27.05.2017 7 0
U5 Mix (3 mands) Mixed 5 450 Søndag 28.05.2017 0 0
U5 Mix (3 mands) Mixed 5 450 Søndag 28.05.2017 7 0
U5 Mix (3 mands) Mixed 5 450 Søndag 28.05.2017 4 0

Signetud teams

U6 Mix (3 mands) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 28.05.2017

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Kolind/Perstrup IF C Kolind/Perstrup IF
VRI U6 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
FC HORSENS C FC Horsens Logo FC Horsens

U6 Mix (3 mands) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 28.05.2017

Teamname LVL Logo Club
RY 2 Ry fodbold Logo Ry fodbold
RY 1 Ry fodbold Logo Ry fodbold
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U6 Mix (3 mands) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 28.05.2017

Teamname LVL Logo Club
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U7 Mix (3 mands) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 28.05.2017

Teamname LVL Logo Club
Hobro Ik 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lund IF 3 A Lund IF Logo Lund IF

U7 Mix (3 mands) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 28.05.2017

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
SSF5 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hobro ik 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF

U7 Mix (3 mands) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 28.05.2017

Teamname LVL Logo Club
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF

U8 Mix (5 mands) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 27.05.2017

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF 2 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HOG A A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Jarl Arden A IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
AGF 1 A Århus GF Logo Århus GF

U8 Mix (5 mands) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 27.05.2017

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 5 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Aarhus Fremad B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Odder U8 (1) B Odder IGF Logo Odder IGF
VSK Aarhus U8 B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Virup IF 2 B Virup IF Logo Virup IF
Virup IF 1 B Virup IF Logo Virup IF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ebeltoft Goalkickers B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lystrup IF B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Stautrup I.F. B Stautrup IF Logo Stautrup IF

U8 Mix (5 mands) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 27.05.2017

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF 4 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Odder U8 (2) C Odder IGF Logo Odder IGF
Galten FS C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Hørning IF 3 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Virup IF 3 C Virup IF Logo Virup IF
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Stautrup I.F. C Stautrup IF Logo Stautrup IF

U8 Mix (5 mands) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 27.05.2017

Teamname LVL Logo Club
HEI 4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ebeltoft New Stars C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Randers Freja 2 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
AGF 2 Århus GF Logo Århus GF

U5 Mix (3 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 28.05.2017

Teamname LVL Logo Club

U5 Mix (3 mands) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 28.05.2017

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup U5 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Skødstrup U5 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK

U5 Mix (3 mands) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 28.05.2017

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Kirstrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kolind/Perstrup IF C Kolind/Perstrup IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - May 28 2017

Organisation
Hjortshøj Egaa IF
Place
HEI (Skæring stadion)
Address
Skæring Skolevej 200
Postalcode
8250
City
Egå
Sport
Soccer
Type
Unknown
HEI MINICUP 2017 map

Tournament overview