Fodbold Stævne Højby

Højby S&G danner rammen om et fodbold stævne for den der elsker gode oplevelse sammen med kammeraterne og familie, i samarbejde med vores sponsore.
- D 13/5 3-mands for u5/6 og U7 kl 11
- D 14/5 5-mands for U7* og U8 kl 11
(*nybegynder på 5-mands)

Vi glæder os til at byde jer velkommen på Højby stadion.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/6 3-mands Mixed 5 250 Lørdag 13/5 kl 11.00 16 0
U7 5-mands Mixed 8 350 Søndag 14 /5 kl 11.00 23 0
U8 Mixed 7 350 Søndag 14/5 Kl 11.00 16 0
U7 - 3-mands Mixed 5 250 Lørdag 13/5 kl 11.00 7 0

Signetud teams

U5/6 3-mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13/5 kl 11.00

Teamname LVL Logo Club
Roflsted U6 C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Højby Hold 1 Højby S&G Logo Højby S&G
Højby Hold 2 Højby S&G Logo Højby S&G
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Nr Lyndelse Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum Boldklub A Sanderumdrengene
Højby Hold 3(M) C Højby S&G Logo Højby S&G
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
SFB U6 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U7 5-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14 /5 kl 11.00

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Tved BK B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Højby Hold 1 Højby S&G Logo Højby S&G
BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Højby hold 2 Højby S&G Logo Højby S&G

U8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14/5 Kl 11.00

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Rolfsted IF Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Kfum C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Hårslev/Særslev C Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
Hold 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Hold 1 Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
KB 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Allested B Allested U & I Logo Allested U & I
b 67 B.67 Logo B.67
Blue Vikings 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Blue Vikings 2 B Højby S&G Logo Højby S&G

U7 - 3-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13/5 kl 11.00

Teamname LVL Logo Club
Rolfsted U7 C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Sanderum BK Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum IF III Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF II Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF I Dalum IF Logo Dalum IF
SFB U7 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
13. - May 14 2017

Organisation
Højby S&G
Place
Højby S&G Anlæg
Address
Nørrelunden 20
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Unknown
Fodbold Stævne Højby map

Tournament overview