Girls Indoor Cup Marts 2018

 Girls Indoor Cup Marts 2018

 

Fyens største pige stævne gentager succen fra de foregående år, sidste år havde vi over 300 glade fodboldpiger på besøg. Så kom og vær med . Vi har 2018 udgaven udvidet årgangene, så U15 til U18 nu også har mulighed for at deltage.

 

Konceptet er næsten det samme som tidligere.

U9 til med U15, Pokaler til alle. Samt lidt ekstra præmier til de bedst i hver række. i diise årgange afvikles der A og B finaler. Der vil bliver kåret fighter i både A og B finalerne. U12 rækken er pga mange tilmeldinger på forhånd delt op i A og B.

 

U14 til med U18 er der rene A rækker og hvor der spilles vi om pengepræmier, niveauet må derfor forventes at være højt. her vil der kun blive spillet en finale. Der spilles i puljer med 4 hold i hver, de to bedste går videre og spiller semifinale og derefter er der finale (der spilles ikke om 3. pladsen). Pengepræmierne udregnes således at en sejer giver 300 kr. pr. kamp, uafgjort 100 kr pr. kamp og nederlag giver 0 kr. Med mulighed for 5 kampe, vil den maksimale udbetaling være 1800 kr. Spilletiden pr. kamp er 8 min.

 

U8 til U13 slutter hver række slutter af med straffesparkskonkurrence

 

For at undgå ventetid og en rimelig hurtig afvikling så maks 8 hold række, rækkerne afvikles en af gangen.

 

Tilmelding. Da vi oplever at enkelte rækker bliver udsolgt, gælder først til mølle princippet. Tilmeldingen gælder når Girl Cup har bekræftet tilmeldingen og er endelig når beløbet er indbetalt. pris 500 kr pr hold.

Du kan finde Girls Indoor Cup på Facebook

 

Indbetaling

Reg 6865 kontonr 0001046135

 

Mvh Finn Bang 

Telefon 20573859, mail finnbang@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 piger Mixed 7 500 16 3
U10 piger Mixed 6 500 29 4
U11 piger Mixed 6 500 24 2
U12 piger B rækken Mixed 6 500 22 0
U13 piger Mixed 6 500 9 0
U14 piger Mixed 6 500 0 0
U15 piger Mixed 6 500 9 0
U16 piger Mixed 6 0 0
U17 piger Mixed 6 500 1 0
U18 piger Mixed 6 500 0 0
U12 piger Mixed 6 500 3 0
U8 piger Mixed 7 2 0
U10 piger A rækken Mixed 6 500 2 0

Signetud teams

U9 piger 11 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ubberud A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Strib IF B Strib IF Logo Strib IF
Assens FC C Assens IF Logo Assens IF
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
BGIF PIGERNE B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U10 piger 14 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
F16 C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Sundby supertøzer A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Sundby zupertøser C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Dalum IF 3 A Dalum IF Logo Dalum IF
VB Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
BGIF PIGERNE B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
OTTERUP A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalum IF 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
TPI tøserne B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U11 piger 15 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søhus stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
kuu A Ubberud IF Logo Ubberud IF
SIK Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
kuu 2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Tarp 3 B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Årslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Kolding KB A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Tarp 1 A Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tarp 2 C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Fodboldpigerne A
Måløv Boldklub A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Brøndby 1a A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
EUI Pigerne C Engum

U12 piger B rækken 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
F16 B Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Brøndby 07a Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 07 Brøndby IF Logo Brøndby IF
FJ Pigerne A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Strib IF B Strib IF Logo Strib IF
TPI Rød A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI Hvid B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Malerkosten B Give Fremad Logo Give Fremad
LB Krigerne 2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
LB krigerne 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
kuu B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Skibets seje sild 2 Skibet IF Logo Skibet IF
Skibets seje sild 1 Skibet IF Logo Skibet IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U13 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
F16 B Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Næsby Piger 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby piger 1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Mig og veninderne B
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U14 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allesø 2 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø 1 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Holsted 1 C Holsted fb Logo Holsted fb
Holsted 2 C Holsted fb Logo Holsted fb
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
De røde djævle C Dalum IF Logo Dalum IF

U16 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TE A Tommerup Efterskole Logo Tommerup Efterskole

U18 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørup UI Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Fodboldpigerne A

U8 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ubberud A Ubberud IF Logo Ubberud IF

U10 piger A rækken 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - March 17 2018

Organisation
No Club
Place
Odense
Address
Ubberudvej 30
Postalcode
5491
City
Blommenslyst
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Girls Indoor Cup Marts 2018 map

Tournament overview