Danbolig CUP 2017

Funder GF, DGI Midtjylland og Danbolig byder drenge og piger velkommen til et lidt anderledes 3,5 og 8-mands stævne, hvor alle kampe i 5- og 8-mands afsluttes med 5 straffespark som tæller med i kampens endelige resultat.

Stævnet byder på masser af spille- og straffesparkstid pokaler til alle spillere. De bedst placerede hold modtager også holdpokaler.

3-mands rækker - mix:
for U5, U6 og U7 - spilletid 1 x 10 min. - max 6 spillere på hvert hold.

5-mands rækker:
for U7, U8, U9 og U10 drenge samt for U8, U9 og U10 piger
spilletid 2 x 10 min. - max 8 spillere på hvert hold.

8-mands rækker:
U10, U11, U12 og U13 drenge og piger
spilletid 2 x 20 min - max 10 spillere på hvert hold

Niveauinddeling A,B og C niveau fra U8:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker i henholdsvis A, B eller C niveau. Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer. Vi forbeholder os rette til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger.

Kampe/dommere:
De enkelte rækker tilstræbes afviklet inden for max 4 timer. Min. 4 kampe til alle hold. Funder GF stiller med dommere til alle kampene.

Forplejning:
Der er mulighed for køb af diverse mad- og drikkevarer.

Stævneprogrammet:
Udsendes 15. maj. Her følger også yderligere info om stævneafviklingen samt regler.

Onlinebetaling: Tryk her

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U5 mix 3 mands Mixed 3 350 6 0
U7 drenge 5 mands Mixed 5 450 12 0
U13 piger 8 mands Mixed 8 550 1 0
U13 drenge 8 mands Mixed 8 550 4 0
U12 piger 8 mands Mixed 8 550 0 0
U12 drenge 8 mands Mixed 8 550 9 0
U11 piger 8 mands Mixed 8 550 1 0
U11 drenge 8 mands Mixed 8 550 14 0
U10 piger, 8-mands Mixed 8 550 4 0
U10 drenge, 8-mands Mixed 8 550 7 0
U10 piger, 5-mands Mixed 5 450 2 0
U10 drenge, 5-mands Mixed 5 450 5 0
U9 piger 5 mands Mixed 5 450 3 0
U9 drenge 5 mands Mixed 5 450 21 0
U8 piger 5 mands Mixed 5 450 8 0
U8 drenge 5 mands Mixed 5 450 27 0
U7 mix 3 mands Mixed 3 350 1 0
U6 mix 3 mands Mixed 3 350 10 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5 mix 3 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 1 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Mariehøj IF Mariehøj IF
IF Centrum IF Centrum

U7 drenge 5 mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Voel drenge B gfg Voel
SHN Ulfborg B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Team Voel B gfg Voel
ØBG 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle 2 ØBG
ØBG Balle 1 ØBG
ØBG Balle 3 ØBG
Virklund Virklund Boldklub
Lemming IF Lemming GIF
SHN/ULFBORG B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg

U13 piger 8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Funder GF B Funder GF

U13 drenge 8 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
fundergf2 A Funder GF
funder gf1 A Funder GF
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
IF Centrum C IF Centrum

U12 piger 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 8 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad 2 C Herning Fremad Logo Herning Fremad
Lemming IF C Lemming GIF
Gødvad IF C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Herning Fremad C Herning Fremad Logo Herning Fremad
Ikast KFUM B Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Fundergf C Funder GF
Søften GF 1 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften GF 2 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF

U11 piger 8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum B IF Centrum

U11 drenge 8 mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Silkeborg KFUM 2 C Silkeborg KFUM
HA85 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 1 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Silkeborg IF 3 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 2 C Herning Fremad Logo Herning Fremad
Fundergf C Funder GF
Silkeborg KFUM 1 B Silkeborg KFUM
Mariehøj IF B Mariehøj IF
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
GL. Ry IF B Gl. Rye IF

U10 piger, 8-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Harlev C Harlev IK Logo Harlev IK
Gødvad A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
IF Centrum C IF Centrum

U10 drenge, 8-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gødvad IF 2 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad IF 1 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Mariehøj IF 2 B Mariehøj IF
Mariehøj IF 1 B Mariehøj IF
IF Centrum C IF Centrum

U10 piger, 5-mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virklund B Virklund Boldklub
Mariehøj IF C Mariehøj IF

U10 drenge, 5-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Funder GF B Funder GF
Stoholm IF B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Lemming IF C Lemming GIF

U9 piger 5 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Gødvad IF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Stoholm If C Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening

U9 drenge 5 mands 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast KFUM 2 C Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM 1 A Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
IF Centrum B IF Centrum
ØBG 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hornslet IF 2 C Hornslet IF
Hornslet IF 1 B Hornslet IF
fundergf2 C Funder GF
funder gf1 C Funder GF
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Stoholm If C Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Silkeborg IF 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Gødvad IF 3 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad IF 2 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad IF 1 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U8 piger 5 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virklund C Virklund Boldklub
Gødvad IF A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Silkeborg KFUM C Silkeborg KFUM
Fundergf C Funder GF
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ry 2 B Ry Fodbold
Ry 1 B Ry Fodbold

U8 drenge 5 mands 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast FS 2 B Ikast FS
Ikast FS A Ikast FS
Ikast FS 1 A Ikast FS
Lemming IF C Lemming GIF
Silkeborg KFUM 1 C Silkeborg KFUM
Gødvad IF 1 Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad IF 2 Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad IF 3 Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Fundergf B Funder GF
ØBG 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Mariehøj IF 2 B Mariehøj IF
Mariehøj IF B Mariehøj IF
SSIF 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
SSIF 1 A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Ringkøbing IF B Ringkøbing IF
ØBG 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
OGF2 A Overlund GF Logo Overlund GF
Virklund 2 B Virklund Boldklub
Virklund 1 B Virklund Boldklub
Silkeborg KFUM 2 C Silkeborg KFUM

U7 mix 3 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virklund Virklund Boldklub

U6 mix 3 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum 2 IF Centrum
IF Centrum 1 IF Centrum
SSIF 3 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
SSIF 2 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
SSIF 1 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
fundergf2 B Funder GF
funder gf1 C Funder GF
Gødvad IF 2 Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad IF 1 Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Funder GF
Place
Funder GF Stadion
Address
Funder Skolevej 5-7
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview