Bramdrupdam Cup 2017

Fokus er på den sportslige afvikling! Det betyder blandt andet niveau inddelte puljer, slutspil og finaler. 8-mands kampe vil som udgangspunkt blive dømt af uddannede dommere mens der i 5-mands som udgangspunkt minimum dømmes af uddannede DBU-kampledere. Der er højest plads til 12 hold pr. niveau, så det er "først til mølle". I alle rækker, er der plads til 2 udskiftere !!! Hold er åbenlyst og/eller bevist har tilmeldt sig et ikke sportsligt relevant niveau vil i yderste konsekvens blive bortvist. Tilmelding er først endelig, når betaling er modtaget. Der er selvfølgelig pokaler til podiepladserne samt erindringspræmier i 3-bold. Ved manglende tilmelding forbeholder vi os ret til at slå puljer sammen. For en god ordens skyld, skal vi gøre opmærksom på, at man kun er spilleberettiget på ét hold i løbet af dagen. Venligst notere farve på spilletrøje ved tilmelding. Alle hold bedes henvende sig ved stævne kontoret senest 20 før første kamp. Vi glæder os til at se jer. Sportslige hilsner BGIF

NB: U8 Drenge C - Plads til max 10 hold !!

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U10 Drenge A Mixed 5 450 4 0
U9 Piger B Mixed 5 450 6 0
U9 Drenge A Mixed 5 450 12 0
U8 Drenge A - LUKKET Mixed 5 450 12 0
U8 Drenge B- LUKKET Mixed 5 450 17 0
U7 Mixed 3 350 30 0
U12 Piger C Mixed 8 600 1 0
U12 Piger B Mixed 8 600 3 0
U12 Piger A Mixed 8 600 0 0
U12 Drenge B Mixed 8 600 6 0
U12 Drenge A Mixed 8 600 1 0
U11 Piger C Mixed 8 600 0 0
U11 Piger A Mixed 8 600 0 0
U11 Drenge C Mixed 8 600 3 0
U11 Drenge B Mixed 8 600 8 0
U10 Piger B Mixed 5 450 1 0
U10 Piger A Mixed 5 450 1 0
U10 Drenge B Mixed 5 450 6 0
Oldboys - Herrer Mixed 8 100 2 0
U5 Mixed 3 350 2 0
U12 Drenge C Mixed 8 600 3 0
U11 Piger B Mixed 8 600 0 0
U11 Drenge A Mixed 8 600 4 0
U10 Piger C Mixed 5 450 0 0
U10 Drenge C Mixed 5 450 11 0
U9 Piger C Mixed 5 450 1 0
U9 Piger A Mixed 5 450 0 0
U9 Drenge C Mixed 5 450 6 0
U9 Drenge B - LUKKET Mixed 5 450 13 0
U8 Drenge C - LUKKET Mixed 5 450 12 0
U6 Mixed 3 350 11 0
U8 Piger B Mixed 5 450 2 0
U8 Piger A Mixed 5 450 0 0
U8 Piger C Mixed 5 450 1 0
U11 Piger A/B Mixed 8 600 5 0
U11 Piger B/C Mixed 8 600 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U10 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sole-Engum A Sole-Engum
NBSIF A A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U9 Piger B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding Boldklub Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub

U9 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Odense Boldklub A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Broager UI U9 A Broager UI Logo Broager UI
Bjert IF A Bjert IF Logo Bjert IF
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Phønix A
Efb 1 A Esbjerg FB
HPTI Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Ubberud IF 1 A Ubberud IF Logo Ubberud IF

U8 Drenge A - LUKKET 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Starup A Starup UIF Logo Starup UIF
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
EFB 1 A EFB
Ry Fodbold 1 A Ry Fodbold
VSF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF 2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
KIF A Kolding IF Logo Kolding IF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U8 Drenge B- LUKKET 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sport24 B
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FfF 1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
KB 2 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Broager UI 2 B Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 1 B Broager UI Logo Broager UI
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF

U7 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EfB 3 B Esbjerg Fb
Seest Boldklub 3 B Seest Boldklub
Seest Boldklub 2 B Seest Boldklub
Seest Boldklub 1 B Seest Boldklub
EfB 2 B Efb
EfB 1 A Efb
BGIF Grøn B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
Horsens KFUM Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
NBSIF C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Ødis IF C ØDIS IF
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF
BGIF Gul B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF Rød B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KIF Kolding IF Logo Kolding IF
KB 3 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 1 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 4 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Ribe BK 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 1 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
KB 2 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Fredericiaff 1 Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericiaff 2 Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericiaff 1 Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber

U12 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U12 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødding B Rødding IF
Hammelev piger B HSUF
Hedensted if B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U12 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fredericia FF B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
KHIF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby/Bjert B Bjert IF Logo Bjert IF

U12 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KB C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U11 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF B
FC kolding Nord B fc kolding nord U10
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Kolding IF (B) B Kolding IF Logo Kolding IF

U10 Piger B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF

U10 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Kolding A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U10 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC kolding nord orange B fc kolding nord U10
KIF B Kauslunde IF
Fredericia KFUM 2 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 1 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
NBSIF B B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

Oldboys - Herrer 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kongerne B -
Kongerne B -

U5 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFK 2 A Haderslev
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U12 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fredericia FF U12 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Dalby/Bjert C Bjert IF Logo Bjert IF
BGIF2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U11 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF 3 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding IF (A) A Kolding IF Logo Kolding IF

U10 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ødis IF C ØDIS IF
Fredericia KFUM 1 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Sole-Engum 2 C
KB2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB1 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Erritsø GIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
FC kolding Nord sort C fc kolding nord U10
Farstrup comfort C Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening

U9 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U9 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
BGIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Ubberud IF 3 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Seest C Seest Boldklub
Vejle Boldklub C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U9 Drenge B - LUKKET 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Broager UI U9 B Broager UI Logo Broager UI
Efb 2 B Esbjerg FB
Starup U9 B Starup UIF Logo Starup UIF
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Ubberud IF 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub
Vejle Boldklub B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Sønderris SK B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub

U8 Drenge C - LUKKET 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EFB 2 C EFB
KB 4 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
BGIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
FfF 2 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Tønder SF B Tønder SF Logo Tønder SF
Sanderum C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
LB [Lunderskov Boldklub] C Lunderskov Boldklub
KB 3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Ry fodbold 2 C Ry Fodbold
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U6 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding Boldklub Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Varde if Varde if
Horsens KFUM 2 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Harte drengene C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Seest C Seest Boldklub
Horsens KFUM 1 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Seest 2 C Seest Boldklub

U8 Piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Knud Gade Vejle B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U8 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U11 Piger A/B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
LB Krigerne A Lunderskov Boldklub
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U11 Piger B/C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Øster Starup/Vester Nebel IF C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Place
Bramdrupdam sports- og møde center
Address
Bramdrupskovvej 110
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview