Gladsaxe / CC Sportswear Cup

 INDBYDELSE TIL INDENDØRS FODBOLDTURNERING


CC Sportswear - Bagsværd Hovedgade 79 - 2880 Bagsværd - Tlf.: 4444 0734

VB 1968 afvikler Gladsaxe / CC Sportswear Cup fra fredag den 23. februar til søndag den 25. februar 2018 i Gladsaxe Sportscenter (hal 1 og 2) for rækkerne U7/13 drenge. Piger er også velkomne.

Rækkerne U7/11 drenge afvikles på niveau AB og BC, dog er nogle af rækkerne splittet op i både A, B og C. Rækkerne U12/13 drenge afvikles på niveau BC. Alle rækkerne afvikles på en håndboldbane som 5-mands (U7/9) og 4-mands (U10/13). Man må tage to reserver med. Niveau C er for nystartede eller som bare har væsentlig mere fodboldglæde end de har fodboldforståelse.

Max. antal hold er 16 i hver række. Alle hold er garanteret mindst tre kampe. Det tilstræbes at nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles kvart-, semi- og finale i hver række. Spilletiden for alle rækker er 7 minutter. VB 1968 stiller med egne dommere. Pokaler til 1., 2. og 3. pladsen i alle rækker og desuden pokaler til ALLE i U7 rækkerne. Der spilles efter DBU's regler for indendørs fodbold på håndboldmål.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmelding og betaling: Senest fredag den 16. februar 2018

Tilmeldingsgebyr (400,- pr. hold),
som indsættes på reg./konto nr.: 1551-11379036 eller MobilePay: 61721968 (ingen opkald)

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Turneringsansvarlig: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk   
Tilmelding og betaling: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk   

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U08 A (2010) Mixed 7 400 Lørdag morgen 16 1
U13 BC (2005) Mixed 6 400 Fredag aften 9 0
U09 BCx (2009) Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 12 0
U11 AB (2007) Mixed 6 400 Lørdag aften 1 0
U10 AB (2008) Mixed 6 400 Lørdag aftensmad 9 0
U09 B (2009) Mixed 7 400 Lørdag frokost 22 0
U07 AB (2011) Mixed 7 400 Søndag morgen 23 1
U12 BC (2006) Mixed 6 400 Fredag aftensmad 28 0
U11 BC (2007) Mixed 6 400 Søndag aftensmad 9 1
U09 BC (2009) Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 20 0
U08 BC (2010) Mixed 7 400 Søndag frokost 21 0
U07 C (2011) Mixed 7 400 Søndag formiddag 15 0
U09 A (2009) Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 14 0
U08 B (2010) Mixed 7 400 Lørdag formiddag 16 0
U00 (FEJL) Mixed 0 0

Signetud teams

U08 A (2010) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
a-fa amager-fodboldakademi
IF Bytoften A IF Bytoften Logo IF Bytoften
Skovshoved A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
HB&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
A-fa 2 A amager-fodboldakademi
Bk Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Tigerne A Hareskov IF Logo Hareskov IF

U13 BC (2005) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Team Kulek 1
Tg80 B TG80
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hornbæk BLÅ B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Kokkedal C
J.A AUTO B B1903 Logo B1903

U09 BCx (2009) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
GFA 3 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 4 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
IF Bytoften B IF Bytoften Logo IF Bytoften
Herlev if C Herlev IF Logo Herlev IF
Skjold HVID Alec C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Tune IF2 C Tune IF Logo Tune IF

U11 AB (2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U10 AB (2008) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
Skjold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Sort A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Orient 4 B Orient GIF Logo Orient GIF
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Orient 3 B Orient GIF Logo Orient GIF
HIK1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U09 B (2009) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag frokost

Teamname LVL Logo Club
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Skjold RØD Daniel B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
TOF B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
AB 3 C AB Boldklub
AB 2 B AB Boldklub
Hg 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ÅIF 09 1 B Ålholm If Logo Ålholm If
ÅIF 09 2 B Ålholm If Logo Ålholm If
GFA 1 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 2 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Barcaerne B Albertslund IF Logo Albertslund IF
BSF1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
GVI III C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI II B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U07 AB (2011) 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
VIF U7 RØD B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HG HVID B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Frem1 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Ålholm IF - 2 B Ålholm If Logo Ålholm If
AFK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Team Theis B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Borup IF B Borup IF Logo Borup IF
Golazo
Gentofte Fodbold Akademi Hvid A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte Fodbold Akademi Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
FA 2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 3 B FA 2000 Logo FA 2000
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
IF Bytoften B IF Bytoften Logo IF Bytoften
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
VSB 1 A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
NBU Argentina C NBU

U12 BC (2006) 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
VIF Blå B Vanløse IF Logo Vanløse IF
VIF Hvid B Vanløse IF Logo Vanløse IF
HIK blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hellas - rød B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas - blå B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas - hvid B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
FA2000, blå B FA 2000 Logo FA 2000
FA2000, gul B FA 2000 Logo FA 2000
FA2000, hvid B FA 2000 Logo FA 2000
Surftown B
Helles seje piger 1 C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Helles seje piger 2 C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Holbæk B&IF C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
VIF Rød C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Academy
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hornbæk B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

U11 BC (2007) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
Skovshoved Hvid Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Team Kulek
Al_Falouja Hillerød B Al_Falouja Hillerød
AFK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B1908 Vandbærene C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
VB BOYS C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub

U09 BC (2009) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VEksø IF C Veksø IF Logo Veksø IF
Yoda B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FA 2000 - 1 C FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 - 2 C FA 2000 Logo FA 2000
Kenobi C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ejby IF 1968 C Ejby IF 68 Logo Ejby IF 68
B1903 C B1903 Logo B1903
BK Skjold Sølv C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK SKjold Sami B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
JB1 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
ÅIF 09 3 C Ålholm If Logo Ålholm If
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BSF2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U08 BC (2010) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag frokost

Teamname LVL Logo Club
SIF Grøn Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Panterne C Hareskov IF Logo Hareskov IF
IF Bytoften B IF Bytoften Logo IF Bytoften
Bk Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
SIF Gul B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
CIK U8 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
KB 4 (B) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Allerød Hvid Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
Avedøre IF u8 2 C Avedøre IF Logo Avedøre IF
Tune Blå B Tune IF Logo Tune IF
Tune Gul B Tune IF Logo Tune IF
AIK 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
kastrup boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
AB Tårnby (vest) 2 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hekla U8 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla U8 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla U8 3 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
FB rød 10 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Avedøre IF u8 C Avedøre IF Logo Avedøre IF

U07 C (2011) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Roskilde KFUM U7 C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Frem 2 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
AFK 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FC Holte C FC Holte Logo FC Holte
Løveungerne hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ålholm IF C Ålholm If Logo Ålholm If
AFK 3 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Greve Fodbold 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
VSB 2 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
RB1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U09 A (2009) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Herlev if A Herlev IF Logo Herlev IF
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Skjold RØD Mikael A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
AB 1 A AB Boldklub
Hg 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Tune. IF A Tune IF Logo Tune IF
Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Holbæk B&I - A A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
GVI I A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U08 B (2010) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Løverne B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
AB's U8 drenge
ABT GULD B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HB&I 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Allerød Blå Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Greve hold blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
ABT ALLSTARS C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby (vest) 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
ABT PLATIN C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Helsinge B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold

U00 (FEJL) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
23. - February 25 2018

Organisation
Værebro Boldklub
Place
Gladsaxe Sportshal
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Gladsaxe / CC Sportswear Cup map

Tournament overview