FC Horsens Pokal Cup

FC Horsens
indbyder til
PokalCup 2017
for U6 - U13 drenge den 26. og 27. august 2017
(Husk at drengene skifter årgang efter sommerferien, f.eks. bliver U9 til U10)


Sidste år et af Danmarks største endags drengestævner med 2200 deltagere, og igen i år er det Jyllands største og flotteste pokaler vi spiller om.
Der er personlige pokaler til alle !


U6-U7 (årg. 2012-2011):
3-mands, max. 5 spillere pr. hold. Ingen niveau-opdeling og ingen resultatformidling.
Holdgebyr kr. 400,-


U8-U9-U10 (årg. 2010-2009-2008):
5-mands, max. 8 spillere pr. hold. Niveau-opdeling A, B & C-rækker (16 hold/niveau).
Holdgebyr kr. 800,-


U11-U12-U13 (årg. 2007-2006-2005. - I U13 INGEN elitehold):
8-mands, max. 11 spillere pr. hold. Niveau-opdeling A, B & C-rækker (16 hold/niveau).
Holdgebyr kr. 1100,-

 

 

Vi henstiller til Fairplay, og dermed at man tilmelder i den rigtige række/niveau !
U6, U8, U10 & U12 spilles lørdag den 26. august.
U7, U9, U11 & U13 spilles søndag den 27. august

 

 

Der spilles efter DBU Jyllands regler.
Hvert hold garanteres min. 4 kampe.
Program udsendes ca. 1 uge før stævnet.
Tilmelding senest den 1. august 2017 og efter først til mølle....
Vi forbeholder os retten til at slå niveauinddelte rækker sammen, ved for få tilmeldte.
Tilmeldingen er bindende og er først gældende efter indbetaling af startgebyret på
konto nr. 1685 - 3224751825 i Middelfart Sparekasse. Når man har modtaget bekræftelse på deltagelse, skal stævnegebyr være indbetalt seneste 7 dage efter, ellers ryger man på venteliste.
Ved indbetaling påskrives det 6-cifrede ID nummer man får tildelt ved tilmelding.

For yderligere info, se vores hjemmeside www.pokalcup.dk (denne er først aktiv ultimo maj)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (2012) Mixed 5 400 5 0
U7 (2011) Mixed 5 400 30 0
U8 (2010) Mixed 8 800 34 1
U9 (2009) Mixed 8 800 63 4
U10 (2008) Mixed 8 800 54 0
U11 (2007) Mixed 11 1100 57 0
U12 (2006) Mixed 11 1100 55 4
U13 (2005) Mixed 11 1100 34 3

Signetud teams

U6 (2012) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle Fc C Vejle FC Logo Vejle FC
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting / Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U7 (2011) 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting - Torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Give Fremad 2 Give Fremad Logo Give Fremad
AGF Århus GF Logo Århus GF
Horsens KFUM 3 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Lopperne B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Ry A Ry fodbold Logo Ry fodbold
SIK2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hatting - Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
SIK1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
HEI 1 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
ØBG Buskelund B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
IF Centrum U/ C IF Centrum
Horsens KFUM 1 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Sprinterne A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Krudtuglerne A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Varde 1 Varde IF Logo Varde IF
Varde 2 Varde IF Logo Varde IF
Give Fremad 1 Give Fremad Logo Give Fremad
Hatting - Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Virup 1 C Virup IF Logo Virup IF
Virup 2 C Virup IF Logo Virup IF
FC HORSENS 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC HORSENS 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC HORSENS 3 C FC Horsens Logo FC Horsens

U8 (2010) 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg Superstars C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
TRIF 1 A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
TRIF 2 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Skødstrup 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC4 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC3 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC2 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
BUF Horsens C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens 2 C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
MH2010 A Mejdal-Halgård
Hovedgård 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Give Fremad A Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 C Give Fremad Logo Give Fremad
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hatting B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Virup 1 B Virup IF Logo Virup IF

U9 (2009) 48 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF A A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF C C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Gødvad 1 A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
HSF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Lystrup 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Egebjerg IF B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
VSF B B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Ry Fodbold 2 C Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry Fodbold 1 A Ry fodbold Logo Ry fodbold
VSF A A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Hatting-torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Skødstrup SF 5 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Blue Boys A
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Odder A Odder IGF Logo Odder IGF
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
Sik 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik 3 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik 2 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
FC Horsens C C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens B B FC Horsens Logo FC Horsens
If alliancen 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Hatting-Torsted 4 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Solbjerg IF C Solbjerg IF
Skødstrup SF 4 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skødstrup SF 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Virup 1 B Virup IF Logo Virup IF
Søvind Drengene B Søvind GIF Logo Søvind GIF
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Virup 2 B Virup IF Logo Virup IF
U9 a A Tjørring IF Logo Tjørring IF

U10 (2008) 47 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Hog / gui a A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog / gui c C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog / gui b B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Dalum 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
ØBG Buskelund 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Viborg Søndermarken IK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
HIF2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HIF1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Viborg Søndermarken IK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken IK 3 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting - Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
TMG 1 A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 3 C Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
ELTEAM VEST 4 C FC Horsens Logo FC Horsens
Give Fremad 1 A Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 C Give Fremad Logo Give Fremad
ELTEAM VEST 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
ELTEAM VEST 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
ELTEAM VEST 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
ELTEAM VEST 5 B FC Horsens Logo FC Horsens
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
HA85 1 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Gødvad GIF 1 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad GIF 2 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
HA85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 3 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
AIA Tranbjerg 1 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 2 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
IF Centrum U10 A IF Centrum
Hovedgård IF B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Sanderum 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Vejle Boldklub B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Virup 1 A Virup IF Logo Virup IF
Virup 2 B Virup IF Logo Virup IF
Virup 3 C Virup IF Logo Virup IF

U11 (2007) 47 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stilling IF B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Solbjerg C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
VSK Aarhus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Stensballe 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hatting Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
ROKS-A A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
SIK Viborg C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Skødstrup sf 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
ROKS-B B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skibet IF B
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Sorring/Voel Boldklub C Gfg Voel
Skødstrup sf 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup sf 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hørning IF U11A A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF U11B B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning U11C C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
SUB Sønderborg A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
Egebjerg/Gedved C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Horsens FS 1 A Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Tjørring IF A Tjørring IF Logo Tjørring IF
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Virup 1 A Virup IF Logo Virup IF
Virup 2 C Virup IF Logo Virup IF
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U12 (2006) 39 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
FTA 2006 A FTA
Varde IF A Varde IF Logo Varde IF
Sammenholdet C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hjerting IF A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting IF C Hjerting IF Logo Hjerting IF
Viby B Viby IF Logo Viby IF
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HTS A
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Jelling A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Solbjerg IF C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Bredballe IF 2 B
GIF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
B.67 Odense B B.67 Logo B.67
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Åbyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
HIF2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
HIF1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
ASA B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
SIF C Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Virup IF 1 C Virup IF Logo Virup IF
Virup IF 2 C Virup IF Logo Virup IF
Bredballe IF1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
AaB A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U13 (2005) 26 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viby A Viby IF Logo Viby IF
Juelsminde IF B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
SGI 1 A Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI 2 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Hovedgård C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
SGI 3 C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
FC Sønderborg A FC Sønderborg Logo FC Sønderborg
TRIF C TRIF
Søften GF 1 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften GF 2 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
HOG-B B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
TRIF A TRIF
TRIF B TRIF
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Herning Fremad 2 C Herning Fremad Logo Herning Fremad
Skødstrup SF C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Team Østjylland 1 B Team Østjylland
Team Østjylland 2 B Team Østjylland
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 C Give Fremad Logo Give Fremad
Søndermarkens IK A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Søndermarkens IK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
26. - August 27 2017

Organisation
FC Horsens
Place
JKE Arena - FC Horsens
Address
Ternevej 83
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Unknown
FC Horsens Pokal Cup map

Tournament overview