Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne

Løsning Idrætsforening

Indbydelse til Fodboldstævne

Den 9 september 2017 kl. 9.00 påLøsning Stadion.


I samarbejde med Middelfart Sparekasse afholder Løsning IF fodboldstævne for drenge og piger. Sidste år deltog 63 hold, og vi håber at få endnu flere hold med i år.

Stævnet er et godt samlingspunkt, og skal medvirke til det gode fællesskab. Arrangementet afholdes ud fra ånden, at det skal være hyggeligt og alle skal have det sjovt. Stævnet planlægges i niveau B og C i de enkelte rækker, og der er fine pokaler til ALLE spillere.

Der spilles i følgende rækker:

Drenge (mix):
• U6 mix årgang 2012 3:3 maks 6 spillere
• U7 mix årgang 2011 3:3 maks 6 spillere
• U8 årgang 2010 5:5 maks 8 spillere
• U9 årgang 2009 5:5 maks 8 spillere
• U10 årgang 2008 5:5 maks 8 spillere
• U11 årgang 2007 8:8 maks 11 spillere
• U12 årgang 2006 8:8 maks 11 spillere
Piger:
• U10 årgang 2008 5:5 maks 8 spillere
• U11 årgang 2007 5:5 maks 8 spillere
• U12 årgang 2006 8:8 maks 11 spillere
• U13 årgang 2005 8:8 maks 11 spillere

Alt efter tilmelding kan enkelte rækker blive slået sammen eller blive aflyst.
Der er pokaler til ALLE spillere, og alle hold får mindst 4 kampe i løbet af dagen.

Tilmelding senest den 20 august 2017
Pris: 3 mands hold 400 kr.: 5 mands hold 500 kr.: 8 mands hold 600 kr..
Kontaktperson vedr. stævnet er Torben Littrup Jensen på tlf 30375270 eller mail fam_littrup@msn.com
 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 piger Mixed 5 500 6 0
U12 drenge Mixed 8 600 16 0
U11 drenge Mixed 8 600 11 0
U10 drenge Mixed 5 500 13 1
U9 drenge Mixed 5 500 23 0
U8 drenge Mixed 5 500 7 0
U7 mix Mixed 3 400 12 0
U12 piger Mixed 8 600 2 0
U11 piger Mixed 5 500 1 0
U6 mix Mixed 3 400 8 0
U13 piger Mixed 8 600 3 0

Signetud teams

U10 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
TPI tøserne C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U12 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sammenholdet U12 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Løsning 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Løsning IF 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Legenderne B Dalum IF Logo Dalum IF
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Team Svendborg B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Kinni's drenge B Søvind GIF Logo Søvind GIF
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Søften GF B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

U11 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Sole IF B Sole IF Logo Sole IF
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Drengene B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Grejs/Lindved B Grejs/Lindved
Sammenholdet U11 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Egebjerg/Gedved C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening

U10 drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund IF 3 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 1 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Sammenholdet B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Fredericia Kfum B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Lunderskov B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Løsning C Løsning IF Logo Løsning IF
Vamdrup if 1 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup if 2 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U9 drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gødvad 1 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad 2 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad 3 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Hatting-torsted 4 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Løsning 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Løsning 1 C Løsning IF Logo Løsning IF
Løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
Søvind Drengene B Søvind GIF Logo Søvind GIF
Aabenraa B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hatting-torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
SFB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stouby B Stouby GIF Logo Stouby GIF

U8 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Konge Blå B Løsning IF Logo Løsning IF
Hornsyld If B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Egebjerg Superstars C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Brande IF 1 B Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 2 B Brande IF Logo Brande IF
Hedensted 1 B

U7 mix 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hatting - Torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens KFUM 1 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Horsens KFUM 2 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Varde 1 Varde IF Logo Varde IF
Varde 2 Varde IF Logo Varde IF

U12 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løsning IF B Løsning IF Logo Løsning IF

U11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De flyvende fodbolde C Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

U6 mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornsyld If C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Rockerne B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Smølferne B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Ninjaerne Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Egebjerg IF 2 C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF 1 C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Løsning 1 Løsning IF Logo Løsning IF
Løsning 2 Løsning IF Logo Løsning IF

U13 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løsning IF B Løsning IF Logo Løsning IF
Hornsyld Pigerne C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Ry Fodbold B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 9 2017

Organisation
Løsning IF
Place
Løsning Stadion
Address
Tranebovej 8
Postalcode
8723
City
Løsning
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview