Lunderskov MiniCup

Lunderskov MiniCup er et af landsdelens mest populære stævner. Stævnet afvikles på én dag, og alle årgange spiller på samme tid på vores kæmpe idrætsanlæg i Lunderskov. Som noget NYT skyder vi stævnet i gang med 2 starttidspunkter, for at minimere ventetiden mellem kampene. Vi starter kl. 09:00 for de yngste årgange og kl. 11:30 for de ældste. Som altid starter vi med en festlig fælles opvarmning til højt musik og med opråb af alle deltagende klubber. Vi følger DBU's retningslinjer, således at der ikke registreres resultat i 3-mands kampe, og i 5-mands kampe går alle kvalificerede hold videre til A & B slutspil. Alle hold er sikret en festlig afslutning med præmieposer til alle hold og pokaler til alle spillere. ALL INKLUSIVE STÆVNE betyder at der er GRATIS Forældrekaffe, GRATIS Frugt, GRATIS Saftevand, Præmier og Pokaler til alle spillere.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 - Piger (2008) Mixed 5 600 Start kl. 11:30 18 0
U10 - Drenge (2008) Mixed 5 600 Start kl. 11:30 22 1
U9 - Piger (2009) Mixed 5 600 Start kl. 09:00 8 0
U9 - Drenge (2009) Mixed 5 600 Start kl. 11:30 51 1
U8 - Piger (2010) Mixed 5 600 Start kl. 09:00 1 0
U8 - Drenge (2010) Mixed 5 600 Start kl. 09:00 22 0
U7 - MIX (årg 2011) Mixed 3 350 Start kl. 09:00 31 0
U6 - MIX (årg 2012) Mixed 3 350 Start kl. 09:00 6 0

Signetud teams

U10 - Piger (2008) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Start kl. 11:30

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Lunderskov Boldklub 3 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Ribe BK 2 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 1 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Lunderskov Boldklub 1 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
TPI tøserne B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI tøzerne B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Egen UI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Brande IF 1 A Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 2 C Brande IF Logo Brande IF
MG & BK C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U10 - Drenge (2008) 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Start kl. 11:30

Teamname LVL Logo Club
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
LB4 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
LB1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
LB2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
LB3 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
BBB1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Svendborg 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Svendborg 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 3 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Felsted IF C Felsted IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Seest 1 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Mejdal - Halgård. B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK

U9 - Piger (2009) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Start kl. 09:00

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov Boldklub 1 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Knud Gade Vejle B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Næsby piger B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Jelling FS C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U9 - Drenge (2009) 41 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Start kl. 11:30

Teamname LVL Logo Club
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Erritsø GIF 3 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
KB 2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Aabk 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Aabk 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
EfB 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Bredebro A Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
VSF A A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF B B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
TPI Stjernerne B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI Rødderne B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
SSK 1 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Hammelev 1 B Hammelev SUF Fodbold
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
FfF 1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
FfF 2 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Dgf B Dgf flensborg
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Brande 2 B Brande IF Logo Brande IF
Brande 1 A Brande IF Logo Brande IF
Spangsbjerg if B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Boldklubben marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Erritsø GIF 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vinderup ik A Vinderup IK Logo Vinderup IK
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Skødstrup SF 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Kaptain kaos & co. C Jels IF Logo Jels IF

U8 - Piger (2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Start kl. 09:00

Teamname LVL Logo Club

U8 - Drenge (2010) 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Start kl. 09:00

Teamname LVL Logo Club
Askov Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
u8 nr.2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
U8 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Seest Boldklub 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest Boldklub 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Erritsø årgang 2010 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vonsild FK C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
BGIF U8 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF U8 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brande IF 2 B Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 1 B Brande IF Logo Brande IF
Dalby GF A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Ribe BK 1 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Vejen SF (2) C Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen SF (1) C Vejen SF Logo Vejen SF

U7 - MIX (årg 2011) 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Start kl. 09:00

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov Boldklub 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 1 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
NBSIF 3 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
SIF Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
TVED A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Bjert 1 B Bjert IF Logo Bjert IF
Lunderskov Boldklub 3 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Varde 4 Varde IF Logo Varde IF
Varde 3 Varde IF Logo Varde IF
Varde 2 Varde IF Logo Varde IF
Lunderskov Boldklub 4 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Varde 1 Varde IF Logo Varde IF
Bjert 3 B Bjert IF Logo Bjert IF
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Banditterne fra SIF C Sommersted IF Logo Sommersted IF
Vinding SF 1 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Starup UIF 1 - Starup UIF 2 A Starup UIF Logo Starup UIF
De seje fra Askov B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Seest 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF1 A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bjert 2 Bjert IF Logo Bjert IF
BGIF 3 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U6 - MIX (årg 2012) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Start kl. 09:00

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov 2 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov 1 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov 3 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Bjert 3 B Bjert IF Logo Bjert IF
KB1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 19 2017

Organisation
Lunderskov Boldklub
Place
Lunderskov Stadion
Address
Reinholdts Bakke 29
Postalcode
6640
City
Lunderskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview