Louis Nielsen Cup 2017

8-mands stævne for U10-U13 drenge og piger
A, B og C niveau - Lørdag 14. oktober - Søndermarken IK er værter på et af Danmarks største fodboldanlæg.
Louis Nielsen Cup 2017  byder igen i år på et afsluttende 8-mands stævne. Hold fra hele Jylland inviteres til dette stævne som sætter punktum for efterårssæsonen. Kampene er omdrejningspunktet, men dagen byder også på madbuffet.

Årgange:

U10 årgang 08, 3. klasse
U11 årgang 07, 4. klasse
U12 årgang 06, 5. klasse
U13 årgang 06, 6. klasse

Niveauinddeling A (inkl. mesterrække), B og C-niveau:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker i henholdsvis A,B eller C-niveau.
Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer.
Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger.
Kampe/dommere:
De enkelte rækker tilstræbes at afvikles inden for max 4 timer.
Minimum 4 kampe af 2x12min til alle hold.
SIK stiller med dommere til alle kampene.
Præmier:
Der er flotte præmier til de bedst placerede hold i de enkelte rækker.
Forplejning:
Deltagergebyret giver alle spillere adgang til en fornem madbuffet inkl. to trænere/holdleder
Buffeten åbner til middag
Trænere og forældre har mulighed for køb af diverse mad- og drikkevarer.

"83% af trænere/holdledere i sidste års stævne vurderede stævnet som godt eller rigtig godt"

"87% af trænere/holderere i sidste års stævne overvejer at deltage igen i 2017"

Tilmelding og betaling skal gøres på en gang via:
ONLINE BETALING
Tilmeldingsfrist onsdag den 4. okt. eller så længe der er pladser - max 11 spillere pr. hold
Holdgebyr: 500,- (inkl. madbillet til to trænere/holdleder)

Deltagergebyr: 75,- pr. spiller
Stævneprogrammet:
Udsendes senest en uge før stævnet afvikles. Her følger yderligere info om stævneafviklingen samt regler.
Tidspunkt:
Lørdag 14. oktober
I tidsrummet ca. kl. 9-18
Sted:
Søndermarken IK
Liseborgvej 37
8800 Viborg


Kontaktoplysninger:
SIK: Kim Bøgsted - mobil: 30762032

DGI: nicki.birch.christiansen@dgi.dk
Tlf.79404374-51647005

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Drenge A Mixed 8 500 11 0
U10 Drenge B Mixed 8 500 7 0
U10 Drenge C Mixed 8 500 8 0
U10 Piger A Mixed 8 500 0 0
U10 Piger B Mixed 8 500 0 0
U10 Piger C Mixed 8 500 0 0
U11 Drenge A Mixed 8 500 7 0
U11 Drenge B Mixed 8 500 12 0
U11 Drenge C Mixed 8 500 6 0
U11 Piger A Mixed 8 500 2 0
U11 Piger B Mixed 8 500 2 0
U11 Piger C Mixed 8 500 1 0
U12 Drenge A Mixed 8 500 5 0
U12 Drenge B Mixed 8 500 3 0
U12 Drenge C Mixed 8 500 6 0
U12 Piger A Mixed 8 500 2 0
U12 Piger B Mixed 8 500 3 0
U12 Piger C Mixed 8 500 3 0
U13 Drenge A Mixed 8 500 0 0
U13 Drenge B Mixed 8 500 8 0
U13 Drenge C Mixed 8 500 2 0
U13 Piger A Mixed 8 500 1 0
U13 Piger B Mixed 8 500 0 0
U13 Piger C Mixed 8 500 0 0

Signetud teams

U10 Drenge A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Frem Skørping 1 A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Herning KFUM A Herning KFUM Logo Herning KFUM
De røde & hvide A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
VRI A A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SIK Tigers A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Brande if A Brande IF Logo Brande IF
Dreamteam FC A Herning KFUM Logo Herning KFUM
Skødstrup 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U10 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF B Viborg FF Logo Viborg FF
ØBG Buskelund B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Mejdal - Halgård B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
VSK - Aarhus u 10 B VSK Aahus

U10 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Frem Skørping 2 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Holstebro B C Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
VRI U10 C C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Mejrup C Mejrup GU Logo Mejrup GU
U10 Drenge C IF Centrum
Skødstrup 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibsby Højene IF A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
West Ham A
SIK Viborg A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U11 Drenge B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
St. Restrup 1 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Skive IK Resen B Skive IK Logo Skive IK
SIK Viborg B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Snejbjerg SG&I B Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
BT/SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Virup IF 1 B Virup IF Logo Virup IF

U11 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ST 70 C ST 70
SHI 2 C Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SIK Viborg C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Silkeborg KFUM C

U11 Piger A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Vh08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q

U11 Piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg B Team Viborg Logo Team Viborg
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U11 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibbild IF C Skibbild IF Logo Skibbild IF

U12 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mejrup GU A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Silkeborg IF A
Søndermarken IK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Rosensund A

U12 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KLG B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Søndermarken IK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U12 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg KFUM C Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Søndermarken IK 3 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Rødkærsbro C Rødkærsbro

U12 Piger A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF - Skibets seje sild A Skibet IF Logo Skibet IF
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U12 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Team Viborg B Team Viborg Logo Team Viborg
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U12 Piger C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Åkjær pigerne C Skive IK Logo Skive IK
Marienlyst C Marienlyst Logo Marienlyst
VFF tøserne C Viborg FF Logo Viborg FF

U13 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holstebro 1 B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Virklund B B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Snejbjerg B Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
Orange Boys B Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
ØBG Buskelund B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U13 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holstebro 2 C Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Løgstrup G&IF 2 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U13 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst

U13 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
October 14 2017

Organisation
Søndermarkens IK
Place
Søndermarken IK
Address
Liseborgvej 37
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Unknown
Louis Nielsen Cup 2017 map

Tournament overview