Orient Cup 2017

D. 18-19 November Byder Orient Fodbold på Indendørs stævne i Rødovre

SCORINGSPRÆMIER I ALLE KAMPE

SÆRLIGE SCORINGSPRÆMIE I KVART - SEMI - BRONZE - PLACERINGSKAMPE KAMPENE (U7-U12)

FINALENS SPILLER KÅRES OG MODTAGER EN FLOT GAVE (U7-U12)

- STOR POKAL TIL VINDEREN I HVER RÆKKE (U7-U12-Oldboys-Oldgirls)

- PERSONLIGE SMÅ POKALER TIL NR 1 OG 2 I HVER RÆKKE i  U7 - U12 (ikke oldgirls og Oldboys)

- MEDALJER TIL NR 3 i U7 - U12 (ikke oldboys og Oldgirls)

- U6 spiller halvbane og her er der medaljer til alle hold.

Der er plads til 16 hold i hver række i følgende rækker

U8 årgang 2010 Niveau A+B
U8 årgang 2010 Niveau C
U9 årgang 2009 Niveau A+B
U9 årgang 2009 Niveau C

U10 årgang 2008 Niveau A+B

U10 årgang 2008 Niveau C

Der er plads til 8 hold i hver række i følgende rækker'

U7 årgang 2011 AB

U7 årgang 2011 C

U8 piger årgang 2010

U10 piger årgang 2008

U11 årgang 2007 Niveau A+B

U11 årgang 2007 Niveau C

U12 årgang 2006 Niveau A+B

 

Spilletid er 7 min pr. Kamp og Orient Fodbold stiller dommere til rådighed

Der spilles efter Dbu regler for indendørs Fodbold på Håndboldmål U7-U12

Der spilles efter Dbu Regler for indendørs Fodbold Halvbane U6-

Tilmeldingen er først til mølle og først gældende når betaling er modtaget.

400 kr pr.Hold.

Tilmelding og betaling HUSK HOLD ID :

Bankkonto
Nordea Bank
Reg: 2252
Konto: 8128 511 564

Mobilepay 27123407 HUSK HOLD ID

Spørgsmål sende til Stævneansvarlig Micki Strømlund

Mail : Mickistroemlund@gmail.com
Mob : 27123407
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 årg 2011 C Mixed 8 400 Lørdag morgen 21 0
U7 årg 2011 A/B Mixed 8 400 Lørdag Middag 20 3
U8 årg 2010 A/B Mixed 8 400 Søndag Middag 26 2
U8 årg 2010 C Mixed 8 400 Lørdag Middag 23 1
U8-9 Piger årg 09/10 Mixed 8 400 Lørdag Morgen 13 0
U9 årg 2009 A/B Mixed 8 400 Lørdag Eftermiddag 26 5
U9 årg 2009 C Mixed 8 400 Søndag Eftermiddag 19 1
U10 årg 2008 A/B Mixed 7 400 Søndag eftermiddag/aften 29 3
U10 årg 2008 C Mixed 7 400 Lørdag Eftermiddag/aften 21 2
U10 Piger årg 2008 Mixed 7 400 Søndag Morgen 21 3
U11 årg 2007 A/B Mixed 7 400 Lørdag Eftermiddag 13 2
U11 årg 2007 C Mixed 7 400 Søndag Middag 10 1
U12 årg 2006 A/B Mixed 7 400 Søndag Eftermiddag 17 2
Nedlagt Mixed 6 0
OldBoys Mixed 7 400 Søndag Eftermiddag/aften 7 0
OldGirls Mixed 7 400 Lørdag Eftermiddag/Aften 9 1
Nedlagt Mixed 7 0
U6 årg 2012 Mixed 6 400 Søndag Morgen 20 1
Nedlagt Mixed 0 0

Signetud teams

U7 årg 2011 C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Grønt C Valby BK
Blåt Valby BK
Roskilde KFUM C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
AFK 3 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Vindinge C Vindinge IF Logo Vindinge IF
Hellas C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Orient U7 - 3 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Lyngby 2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fix 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B.93 U7 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AFK 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BK Rødovre C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Løveungerne Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vindinge 2 C Vindinge IF Logo Vindinge IF

U7 årg 2011 A/B 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag

Teamname LVL Logo Club
Bk.Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Orient U7 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
AFK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Løveungerne Blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GFA Hvid Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Grå Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U8 årg 2010 A/B 15 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag

Teamname LVL Logo Club
Tune Blå B Tune IF Logo Tune IF
Skovshoved IF Hvid A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
AB Tårnby (Vest) B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
FC Holte Blå A FC Holte Logo FC Holte
FC HOlte Hvid B FC Holte Logo FC Holte
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Orient 4 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Herlev IF 1 A
Herlev IF 2 B
AIK 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
A.G.F. Blå B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Ves10a B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U8 årg 2010 C 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag

Teamname LVL Logo Club
Tune Gul C Tune IF Logo Tune IF
Ringsted 1 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Nødebo IF C Nødebo IF Logo Nødebo IF
AB Tårnby C Tårnby Boldklub Logo Tårnby Boldklub
Lyngby 2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Orient 1 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Orient 2 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Orient 3 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
Fremad Amager U8 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
BK Rødovre C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Skjoldrødderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
A.G.F. Hvid C Aakanden GF Logo Aakanden GF
RIF C Ringsted IF Logo Ringsted IF
AFK Blå C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Skjoldspurt Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U8-9 Piger årg 09/10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Morgen

Teamname LVL Logo Club
Kværkeby Pigerne C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Nørrebro United 1 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Brøndby 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Bellabamserne C FC Bella Logo FC Bella
Trelleborgs FF B Trelleborgs FF Logo Trelleborgs FF
Orient B GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Sengeløse A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
SIF piger 2 B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening

U9 årg 2009 A/B 16 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Juventus A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Barcalona A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Tigrene B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Løverne B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hellas Messi B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas Neymar B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Orient 5 B GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Rosenhøj Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
B.93 Galacticos 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vestamager B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Rosenhøj 2 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
BK Avarta Sort A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Greve Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9 årg 2009 C 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
B1903 3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Real Madrid C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Avarta 1 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 2 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Hjorten 1 C IF Hjorten Logo IF Hjorten
Lyngby 2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
GlostrupFK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Vestamager C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Greve Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Lundegarden C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Hjorten 2 C IF Hjorten Logo IF Hjorten
Orient 6 C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT

U10 årg 2008 A/B 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Jyllinge 2 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Orient 4 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Orient 3 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Køge 1 A Køge Bk
Køge 2 A Køge Bk
Orient 7 B GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Måløv BK 1 A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv BK 2 A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Solrød A A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød B B Solrød FC Logo Solrød FC
A.G.F. Hvid B Aakanden GF Logo Aakanden GF
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HI Hvid A Herlev IF Logo Herlev IF
HI Blå B Herlev IF Logo Herlev IF

U10 årg 2008 C 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Orient 2 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Orient 1 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
B.93 2008 Claus C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Tårnby FF 2 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Orient 8 C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Måløv BK C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Solrød C C Solrød FC Logo Solrød FC
Dragør BK 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør BK 1 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
TFC Grøn C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Greve pigerne Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Orient 9 C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Hjorten 1 C IF Hjorten Logo IF Hjorten
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Jyllinge 1 C Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club

U10 Piger årg 2008 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen

Teamname LVL Logo Club
De seje tøser C Viby IF Logo Viby IF
Sundby supertøzer A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HIK U10 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Sundby supergirlz A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Greve blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Sengeløse U10C C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse U10A A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Brøndby if Brøndby IF Logo Brøndby IF
Bellabamserne C FC Bella Logo FC Bella
Orient B GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Orient U9 piger C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Union C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Hvidovre IF U10P A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U11 årg 2007 A/B 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
SIF Hvid Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF Blå Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Hekla Bryggen B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Glostrup Driblerne B IF 32 Glostrup Logo IF 32 Glostrup
BK Rødovre B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Team Quangs gfk'ere B Glostrup FK Logo Glostrup FK

U11 årg 2007 C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag

Teamname LVL Logo Club
Hekla Bryggen C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bk Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hvalsø drengene C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hjorten 1 IF Hjorten Logo IF Hjorten
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
Glostrups Seje drenge C IF 32 Glostrup Logo IF 32 Glostrup
CS' orienter GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Martins orienter GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT

U12 årg 2006 A/B 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Husum Boldklub B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Team HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Messi
Blue Boys B
Brydes Alle 1 A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Brydes Alle 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

Nedlagt 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

OldBoys 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Casino Næstved B
orient 2 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
orient 1 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Rebæk I.F C Rebæk I.F
66'erne B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BK Rødovre Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
BK Rødovre Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre

OldGirls 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag/Aften

Teamname LVL Logo Club
Bagsværd BK C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Tosserne C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Bøllerne C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Lellinge IF C Lellinge IF Logo Lellinge IF
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
VLI-pigerne C Veterinær og Landbohøjskolens Idrætsforening, VLI

Nedlagt 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 årg 2012 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen

Teamname LVL Logo Club
Farum Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hekla U6 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hvepsene C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
RBK C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Tårnby FF 2 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Mikes drenge Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Vor Frue B Vor Frue IF Logo Vor Frue IF
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Orient (1) C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Orient (2) C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Orient 3 C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
BK Rødovre C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Orient Piger GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
B.93 2012 PMC II Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

Nedlagt 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - November 19 2017

Organisation
GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Place
Rødovre Hallen
Address
Rødovre Parkvej 425
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Orient Cup 2017 map

Tournament overview