B 67 CUP 2018

Odenseklubben B67 indbyder hermed igen i år, til vores traditionsrige indendørsstævne lørdag d.24.februar 2018. Vi gør opmærksom på, at dette er et stævne for Breddespillere. Der spilles efter DBU-FYN regler for indefodboldstævner. Der er guldmedaljer til alle spillere i rækkerne U6 til U9. Der er præmier til nr. 1-3 i rækkerne U10 til U15. Gebyr: kr. 300,- U6 til U7 (man må gerne have piger med) Gebyr: kr. 350,- U8 til U15 (man må gerne have piger med) Stævnegebyret betales ved tilmelding på konto: Jysk Bank Reg.nr. 6610 Kontonr. 0010143322 Tilmeldingsfrist er d.17.februar 2018. Tilmelding på staevner.dk. BEMÆRK: Tilmelding er bindende og begrænsning i antal hold kan forekomme, hvorfor "først til mølle-princippet" vil blive anvendt for tilmeldte hold, der har betalt. Man skal være ankommet til hallerne senest 30 min før puljestart og melde sin ankomst på stævnekontoret. Program udsendes ca. 6 til 8 dage før stævnet på mail. Spørgsmål kan rettes til Kim Gejbøl 25535858 el. Jakob Madsen 30362520 Vi glæder os til at se jer. Med de bedste sportslige hilsner Stævneudvalget i B.67

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
Ny række - Ret Navnet Mixed B 350 21 0
U 7 Drenge Mixed 6 300 8 0
U 8 Drenge Mixed 8 350 18 0
U 6 Drenge Mixed 6 300 12 0
U 13 Drenge Mixed 6 350 0 0
U 9 Drenge Mixed 8 350 15 0
U 10 Drenge Mixed 6 350 9 0
U 11 Drenge Mixed 6 350 15 0
U 12 Drenge Mixed 6 350 15 0
U 14 Drenge Mixed 6 350 0 0
U 15 Drenge Mixed 6 350 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Ny række - Ret Navnet 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B67 C B.67 Logo B.67
B.67 C B.67 Logo B.67

U 7 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
SUB Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Rolfsted C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
B67 B B67
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U 8 Drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Boldklub C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Tårup IF C Tårup IF Logo Tårup IF
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Rolfsted IF B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Nr. Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Ammitsbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Egebjerg 2 C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg 1 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Gislev IF C Gislev IF
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B.67 B B.67 Logo B.67
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Højgaard Installation B

U 6 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OBO 3 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Skt. klemens B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Skt. klemens B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OBO 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Brenderup B Brenderup IF Logo Brenderup IF
SUB Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Brenderup 2 B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
B67 C B.67 Logo B.67

U 13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 9 Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allesø 1 B Allesø Fodbold
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Højby S&G 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
B67 C B67
Gedved IF/09 C Gedved IF
Hasta La Victoria Siempre C Gedved IF
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Gislev IF C Gislev IF
Højby S&G B Højby S&G Logo Højby S&G
OB 4 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U 10 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
kirkeby B kirkeby
Oks c C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BM 3 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
BM 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B67 B B67
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U 11 Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Oks stjernerne 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Munkebo BK C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B1909 3 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 4 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Oks stjernerne C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1913 C Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Taulov/Skærbæk B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF

U 12 Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
Morud C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sub 2 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Sub 1 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
SFB 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
B67 U12 B B.67 Logo B.67
Porcus B OB
MB1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
MB 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Vikingerne B Dalum IF Logo Dalum IF
Legenderne B Dalum IF Logo Dalum IF
Beauty Team B Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening

U 14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
B.67
Place
FKS Hallerne
Address
Tranehøjen 5
Postalcode
5250
City
Odense SV
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview