Spar Nord Cup Hadsund

Spar Nord Cup 2017 i Hadsund

En fodboldcup for piger og drenge i rækkerne U6-U13 med mange hold fra Nordjylland og Østjylland.
Der spilles på 3-, 5- og 8-mands baner.

 

Præmier
Stor pokal til vinderholdet i alle rækker samt en statuette til alle spillere på vinderholdet. Medaljer til 2 og 3. plads.

 

Tilmelding
Tilmeldes der flere hold, end der er plads til, er det efter ”først-til-mølle” princippet.
Tilmeldingen er først gældende fra at tilmeldingsgebyret er indbetalt.
Sidste tilmeldingsfrist er søndag den 13. august 2017.

Tilmeldingsgebyret indbetales på kontonummer 9200-4584938698 med tydelig angivelse af holdid, klub og årgang.

Tilmeldingsgebyret kan ikke betales kontant på stævnedagen.
Ved spørgsmål kontakt stævnearrangør Bjarne Hamann på tlf. 91 39 98 68 eller sparnordcup@hotmail.com
Læs mere på www.hadsundboldklub.dk

 

Spilletid og afvikling
3 mands: 1x10 min. 5 mands: 2 x 10 min. og 2 min. halvleg. 8 mands: 2 x 15 min. og 2 min. halvleg.

Hadsund Boldklub tilstræber at der i hver række deltager 8 eller 10 hold, som opdeles i 2 puljer med 4-5 hold, med efterfølgende slutspilskamp(e). Minimum 4 kampe til alle hold. Spilletiden kan blive tilpasset efter antal kampe.

Hadsund Boldklub forbeholder sig ret til at foretage ændringer i den planlagte turneringsform, således turneringsformen passer med antal tilmeldte hold i de enkelte rækker.

 

Niveau- og kønsinddeling
Der spilles med niveau inddeling i A- og B-rækker i alle årgange U10-U13 Drenge. A-Rækken er for A-hold og B-hold fra den bedste halvdel. B-Rækken er for B-hold fra den nederste halvdel og C-hold.
Der spilles ikke med niveau inddeling i U6 Drenge, U7 Drenge, U8 Drenge, U9 Drenge samt i pigerækkerne.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-11 Piger Mixed 8 500 3 0
U-13B Drenge Mixed 8 500 1 0
U-13A Drenge Mixed 8 500 1 0
U-12A Drenge Mixed 8 500 1 0
U-11A Drenge Mixed 8 500 3 0
U-10A Drenge Mixed 5 350 0 0
U-9 Piger Mixed 5 350 1 0
U-9 Drenge Mixed 5 350 2 0
U-8 Drenge Mixed 5 350 5 0
U-13 Piger Mixed 8 500 0 0
U-12 Piger Mixed 8 500 2 0
U-12 B Drenge Mixed 8 500 0 0
U-11B Drenge Mixed 8 500 3 0
U-10 Piger Mixed 5 350 0 0
U-10B Drenge Mixed 5 350 0 0
U-8 Piger Mixed 5 350 0 0
U-7 Mixede Mixed 3 250 3 0
U-6 Mixede Mixed 3 250 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-11 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HB 's Tøser B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Vh08 u11 P B Vh08

U-13B Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U-13A Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U-12A Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF

U-11A Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsund/ASV 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hobro ik A Hobro IK Logo Hobro IK

U-10A Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HB Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U-9 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Valsgaard B B Valsgård Idrætsforening 83

U-8 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Hadsund B B HB
ASV ASV Logo ASV
HB 1 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U-13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Arden tøzerne B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Team ASV C ASV Logo ASV

U-12 B Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11B Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsund/ASV 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U-10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10B Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 Mixede 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
hadsund A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Team Hørby Auto Nørager IF
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U-6 Mixede 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Hadsund Boldklub
Place
Hadsund Boldklub
Address
Stadionvej 29
Postalcode
9560
City
Hadsund
Sport
Soccer
Type
Unknown
Spar Nord Cup Hadsund map

Tournament overview