LSF - Sydbank Guld Cup

LSF afholder SYDBANK Guld Cup Indendørs stævne for de yngste. U6 til U10.

Påsatte dommere til alle kampene

Drenge U6 og U7 hvor der spilles på et niveau.
Drenge U8, U9 og U10 er målrettet niveau C/D spillere.
Piger U7, U8 og U9 niveau B/C.

U6 og U7: 3 mands på halv bane. Max 5 spillere pr. hold og målmanden må IKKE tage med hænder. Der spilles uden resultatnotering og slutspil.

U8, U9 og U10: 5 mands på hel bane. Max 8 spillere pr. hold.

Der spilles efter SBU´s regler

POKALER TIL ALLE OG PRÆMIEOVERRÆKKELSE MED KONFETTI.

Kampene afvikles i Ledøje Smørum idrætscenter. Flodvej 62, 2765 Smørum.

Sidste tilmelding er 7/jan - 2018

Dato:
Søndag d. 21/januar - 2018

Pris:
U6/U7 = 350,-
U8/U9/U10 = 400,-

Tilmelding:
Via Staevner.dk

Betaling skal ske til: Sydbank på konto
6814 1102589.
Tilmeldingen er først gældende ved betaling af deltagergebyr.
Husk at oplyse Klub, Årgang, og hold navn på indbetalingen.

Spørgsmål vedr. stævnet: staevne@lsf.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 - piger Mixed 5 350 5 0
U8 - piger Mixed 8 400 14 1
U6 - drenge Mixed 5 350 21 4
U7 - drenge Mixed 5 350 37 0
U8 - drenge Mixed 8 400 18 5
U9 - piger Mixed 8 400 12 0
U9 - drenge Mixed 8 400 14 0
U10 - drenge Mixed 8 400 10 1

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 - piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LsF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U8 - piger 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Orient B Orient
Vanløse I.F C Vanløse IF Logo Vanløse IF
B.93 Små støvler (U8/U7) B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Tårnbytøserne B Tårnby FF Logo Tårnby FF
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Taastrup super girls Taastrup FC Logo Taastrup FC
kastrup boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U6 - drenge 15 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Q3 Real A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 Barca C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ishøj if A
B.93 2012 PMC II Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Toksværd Olstrup Fodbold C TOF
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hekla Y Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla X Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Brøndby if 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby if 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby if 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U7 - drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk IF C Hornbæk HIF
Måløv 1 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 2 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
AFK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
SGIF U7 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KIF hold 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Herlev 2/U7 Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev 1/U7 Herlev IF Logo Herlev IF
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
AFK 4 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Herlev 1/U7 B Herlev IF Logo Herlev IF
B82 Virum B B82 Virum Logo B82 Virum
Dalby IF C Dalby Idrætsforening af 1901
KIF hold 1 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
AFK 3 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U8 - drenge 11 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Banditterne C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
kastrup boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Måløv C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
FB RØD 10 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Valby U8 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U9 - piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve Blå Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HIF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Barca Pigerne B Barca tøserne
HIK U9 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FFK B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FC Bellabamserne C FC bella
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Sengeløse U9 blå C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse U9 rødi A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U9 - drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vestia C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Greve Blå Lyn Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå Kometer Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
HI 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Orient 3 Orient GIF Logo Orient GIF

U10 - drenge 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B.93 2008 Claus C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
LSF-B1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF-C1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Måløv BK 1 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv BK 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Ledøje-Smørum Fodbold
Place
Ledøje-Smørum Hallen
Address
Flodvej 62
Postalcode
2765
City
Smørum
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview