Avarta-Julestævne 2017

Indendørs Julestævne i Rødovre hallen for Drenge U6-U13, U13 og U15 Piger : U6 - U7 spiller 3 mands og man må maks ha 5 spillere med pr. hold og man spiller på halvbane. Alle får Statuetter.( DER VIL IKKE VÆRE NIVEAU OPDELING ) HUSK DER VIL VÆRE BESØG AF JULEPIGER U8-U10 spiller 5 mands inkl. målmand og man må maks være 8 spillere pr. hold. og man spiller på hel bane.Ved for få tilmeldinger vil årgangene blive slået sammen STOR POKAL TIL VINDEREN I HVER RÆKKE . U11 spiller 4 mands inkl. målmand 0g må maks ha 7 spillere pr. hold og man spiller på hel bane. Ved for få tilmeldinger vil årgangene blive slået sammen. STOR POKAL TIL VINDEREN I HVER RÆKKE . U13 spiller 4 mands uden målmand 0g må maks ha 7 spillere pr. hold og man spiller på hel bane. Ved for få tilmeldinger vil årgangene blive slået sammen. STOR POKAL TIL VINDEREN I HVER RÆKKE . U15 piger spiller 4 mands uden målmand .STOR POKAL TIL VINDEREN I HVER RÆKKE . Angående betaling ( hurtigst muligt efter tilmeldingen ) skriv jeres id-nummer og klubnavn og hvilken årgang. konto nr. 1551-4748245405
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U15-B Piger Mixed 7 500 Søndag 10 0
U6 Mixed 5 400 Lørdag 20 0
U8-C Mixed 7 400 Søndag 11 0
U8-B Mixed 7 400 Søndag 15 0
U8-A Mixed 7 400 Søndag 0 0
U9-C Mixed 7 400 Lørdag 11 0
U9-B Mixed 7 400 Lørdag 22 0
U10-C Mixed 7 400 Lørdag 11 0
U10-B Mixed 7 400 Lørdag 11 0
U11-C Mixed 7 450 Søndag 1 0
U11-B Mixed 7 450 Søndag 6 0
U11-A Mixed 7 450 Søndag 3 0
U12-C Mixed 7 450 Lørdag 3 0
U12-A Mixed 7 450 Lørdag 3 0
U10-A Mixed 7 400 Lørdag 2 0
U12-B Mixed 7 450 Lørdag 5 0
U7 Mixed 5 400 Søndag 26 0
U9-A Mixed 7 400 Lørdag 11 0
U13-A Mixed 7 500 Søndag 5 0
U13-B Mixed 7 500 Søndag 10 0
U13-C Mixed 7 500 Søndag 0 0
U13 Piger Mixed 7 450 Søndag 2 0

Signetud teams

U15-B Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Roskilde Pigefodbold
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 1 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
greve x B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Toksværd C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold

U6 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FB årgang 2012 - Gul B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
brøndby if C Brøndby IF Logo Brøndby IF
brøndby if B Brøndby IF Logo Brøndby IF
B.93 2012 PMC II Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
brøndby if A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1903 - Hvid B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - Sort B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hekla U6 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB Q3 - hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 - blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hjorten C IF Hjorten Logo IF Hjorten
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Q1 -2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Q1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Q1 -1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8-C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Gentofte FA Hvid Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte FA Grå Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Tigerne C Hareskov IF Logo Hareskov IF
AB Tårnby 2 (vest) C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Avarta 2 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Helsinge Fodbold C Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
TFC Grøn C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U8-B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TFC2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
HG Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Panterne B Hareskov IF Logo Hareskov IF
AB Tårnby 1 (vest) B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Karlslunde IF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AIK 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
KB C B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB's U8 drenge B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ves10a B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Helsinge Fodbold B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Avarta 1 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U8-A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9-C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1903 1 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Gentofte Fodbold Akademi 4 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte Fodbold Akademi 3 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Miljø rengøring C C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Avarta C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
TOF 2 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
HIF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U9-B 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B.93 Galacticos 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
ÅIF 09 B Ålholm If Logo Ålholm If
HUI Real Madrid B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Gentofte Fodbold Akademi 1 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Miljø rengøring B B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
TOF 1 B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Gentofte Fodbold Akademi 2 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Bk Hellas B B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Roskilde Kfum B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
BK Avarta Hvidt B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Himmelev-Veddelev B2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
HIF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FB Gul09 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U10-C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde 4 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Avarta U10 C1 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta U10 C2 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
HI - 3 C Herlev IF Logo Herlev IF
BK Skjold 3 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Østerbro IF C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Måløv BK 1 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
B 1908 Orange C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U10-B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Avarta U10 B1 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta U10 B2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
HI Blå B Herlev IF Logo Herlev IF
BK Skjold 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Østerbro IF 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Måløv BK 2 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B 1908 Hvid B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U11-C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj 2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U11-B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tuse fighters B Tuse IF Logo Tuse IF
Rødderne B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Avarta B B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Holbæk B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U11-A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Avarta A A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
SIF blå Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U12-C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Avarta U12 -4 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta U12 -5 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U12-A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Avarta U12 -2 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta U12 -1 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U10-A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Måløv BK 3 A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U12-B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Avarta U12 -3 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U7 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Blåt C Valby BK
Grønt Valby BK
B82 B B82 Virum Logo B82 Virum
Avarta U7 - 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta U7 - 1 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
AIF 2 Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 1 Albertslund IF Logo Albertslund IF
Brøndbyernes IF 1 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndbyernes IF 2 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndbyernes IF 3 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Havdrup 2 Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 1 Havdrup GI Logo Havdrup GI
Rudebanden C FC Holte Logo FC Holte
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Ajax A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Løveungerne Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne Blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AIF 3 Albertslund IF Logo Albertslund IF
AB Tårnby U7 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
SAT SAT
FB 11 Gul Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U9-A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ÅIF 09 A Ålholm If Logo Ålholm If
LSF A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Bk Hellas A A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
B.93 Galacticos A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BK Avarta Sort A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Himmelev-Veddelev A1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HIF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U13-A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hb05 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GVI 1 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Avarta-1 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U13-B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tuse 1 B
Avarta 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Vstgn B
Vestegnen B
GVI 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 3 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Avarta 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U13-C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
2. - December 3 2017

Organisation
Boldklubben Avarta
Place
Rødovrehallen
Address
Rødovreparkvej 425
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview