KIF U10 CUP 2017

Karlslunde IF afholder U-10 stævne, lørdag den 16. september 2017

Der spilles 5-mands bold efter DBU reglerne, i 3 rækker med indledende runder og efterfølgende positionskampe.
Der spilles 2 x 9 min, med 2 min pause.
Der spilles i niveau AB, BC og CD.
Der er holdpokal til 1, 2 og 3 pladsen.
Program udsendes ca. 6 dage før stævnet.
 
Tilmelding senest 8. September 2017. Tilmelding er først gældende når indbetaling er modtaget
Indbetaling via konto 3349 3349664178 (husk id)
 
 
 
 
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10 niveau AB Mixed 7 475 Lørdag Formiddag 19 0
U-10 niveau B Mixed 7 475 Lørdag Formiddag 10 0
U-10 niveau C Mixed 7 475 Lørdag Middag 10 0

Signetud teams

U-10 niveau AB 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
GFA B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Solrød FC A A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød B B Solrød FC Logo Solrød FC
BSV 2008 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B1908 - 3 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 - 2 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B1908 - 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Greve 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HFC A A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Holbæk 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
RB 1906 AB Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
KB Mads/Simon A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Karlslunde IF 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U-10 niveau B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Ishøj IF B IshøjIF
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Karlslunde IF 5 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Greve 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HFC B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Karlslunde IF 3 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U-10 niveau C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag

Teamname LVL Logo Club
hvb cc C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Karlslunde IF 6 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Greve 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HFC C C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 16 2017

Organisation
Karlslunde IF
Place
Karlslunde Hallerne
Address
Kongens Enge 42
Postalcode
2960
City
Karlslunde
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview