Gladsaxe VIF Cup 2017

Det er med stor glæde vi kan præsenterer Gladsaxe VIF Cup 2017 i sin oprindelig form d.10-11-12 nov i Gladsaxe Sportscenter. Vi er tilbage til at have 2 haller så vi igen kan afvikle stævnet med kort ventetid og en masse god fodbold.

Vi har denne gang valgt at udvide med flere rækker, U7-U15.
U7 til U9 spiller 5-mands med niveau opdeling og min 3 kampe på 7 min pr. kamp.
U10 - U12 spiller med 4-mand på banen og 7 min pr. kamp.

U13 - U15 spiller med 4 på banen og med mand overmidt.

Gaveposer til U7 og Præmier til nr.1, 2 og 3. i resten af rækkerne.

Der spilles med rene årgange medmindre man er klasserealateret.

Max 16 hold pr. række.

Gaveposer til U7 og Præmier til nr.1, 2 og 3. i resten af rækkerne.

VIF stiller dommer hele weekenden, ingen forældre dommer..:)

Programmet sendes ud senest 5 dage før.
Betaling ved tilmelding til stævnet.
Tilmeldingsgebyr indsættes på "5361-0000542280"
Ved for få tilmeldinger vil årgangene blive slået sammen.

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding: Amar Fazal, email: amf.vif@gmail.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U14 (2004) Mixed 6 400 Fredag aften 9 0
U13 (2005) Mixed 6 400 Fredag kl.17 7 0
U12-AB (2006) Mixed 6 400 Søndag aften 7 0
U11-AB (2007) Mixed 6 400 Lørdag aften 1 0
U10-CD (2008) Mixed 6 400 Søndag frokost tid 2 0
U10-B (2008) Mixed 6 400 Søndag frokosttid 5 0
U10-A (2008) Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 1 0
U9-CD (2009) Mixed 7 400 Lørdag frokost tid 13 1
U9-B (2009) Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 18 0
U9-A (2009) Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 8 0
U8-CD (2010) Mixed 7 400 Søndag morgen 8 0
U8-B (2010) Mixed 7 400 Søndag formiddag 11 0
U15 (2003) Mixed 6 400 Fredag aften 1 0
U8-A (2010) Mixed 7 400 Søndag frokost tid 1 0
U7-CD (2011) Mixed 7 400 Lørdag morgen 1 0
U7-B (2011) Mixed 7 400 Lørdag formiddag 6 0
U7-A (2011) Mixed 7 400 Lørdag frokost tid 3 0
U11-BC (2007) Mixed 6 400 Lørdag aften 0 0
U12-BC (2006) Mixed 6 400 Søndag aften 4 0

Signetud teams

U14 (2004) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Hanis drenge C
Barca Drengene
Real Drengene
Bayern Drengene

U13 (2005) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl.17

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Cytex
Sund sult
AUMENTO
Team Tuse B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse 1 B

U12-AB (2006) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften

Teamname LVL Logo Club
Al_ Falouja Hillerød B Al _ Falouja Hillerød
Hjortsdrenge A
Team HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AUMENTO-1 A
Uddberg servicepartner A

U11-AB (2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U10-CD (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag frokost tid

Teamname LVL Logo Club

U10-B (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag frokosttid

Teamname LVL Logo Club

U10-A (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U9-CD (2009) 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag frokost tid

Teamname LVL Logo Club
a-fa.dk amager-fodboldakademi
GVI III C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Bayern M C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Valby Boldklub 2 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vestamager C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
JB1 Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Fix 3 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
TOF Team Rustik 2 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK

U9-B (2009) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vestamager B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Valby Boldklub 1 B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
GVI II B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI I B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Juventus B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Hekla II B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Fix 1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
TOF Team Rustik 1 B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
AFK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HVS 09 B
AIF 2009 hold 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2009 hold 1 Albertslund IF Logo Albertslund IF

U9-A (2009) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Mads/Simon A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Real Madrid A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AFK 2 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8-CD (2010) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Havdrup 2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
B82 Hold 1 C B82 Virum Logo B82 Virum
B82 Hold 2 C B82 Virum Logo B82 Virum
Ves10a Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U8-B (2010) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
AB Tårnby Øst B Tårnby Boldklub Logo Tårnby Boldklub
BK Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U15 (2003) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U8-A (2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag frokost tid

Teamname LVL Logo Club

U7-CD (2011) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club

U7-B (2011) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BK skjold 2011.1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør BK Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7-A (2011) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag frokost tid

Teamname LVL Logo Club

U11-BC (2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U12-BC (2006) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften

Teamname LVL Logo Club
B93-Hold1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93-Hold2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - November 12 2017

Organisation
No Club
Place
Gladsaxe Sportscenter
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview