B.93 RAW Mobility Cup 2017

Den 22. oktober, afholder B.93 RAW Mobility Cup for de mindste årgange fra u6-u10. Min. 5 kampe Medaljer til alle U6-U8. Holdpokaler til U9 og U10 til top 3. Scoringspræmier i alle rækker! 3 mands spiller 10 min. pr. kamp 5 mands spiller 15 min. pr. kamp 3 mands max. 5 spillere 5 mands max. 8 spillere Vi ses i slutningen af efterårsferien. Tilmelding via staevner.dk senest 6. oktober 2017. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget på reg. og konto nr. 8113-7845741 (angiv id-fra stævner.dk).

Stævnet afvikles på B93's baner på Østerbro, Ved Sporsløjfen 10, 2100 København Ø, tæt på S-tog. afbud efter tilmeldingsfrist refunderes ikke.

Med Sportslig hilsen B93

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U 10 B Mixed 8 350 8 0
U 10 A Mixed 8 350 4 0
U5 Mixed 5 250 0 0
U9 B Mixed 8 350 15 0
U9 A Mixed 8 350 2 0
U8 Mixed 8 350 25 0
U7 Mixed 5 250 3 0
U6 Mixed 5 250 8 0
U8 - piger Mixed 8 350 2 0
U9 - piger Mixed 8 350 3 0
U10 - piger Mixed 8 350 10 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 10 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 10 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIF 2009 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
GVI I B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI II B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B93 - Messi B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KBK Hillerød 2 C KBK Hillerød
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
TIIF B Torslunde Ishøj Idrætsforening
B.93 Galacticos 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 Galacticos 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KBK Hillerød KBK Hillerød

U9 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
CIK C C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Tårnby FF drengene C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Slagelse B&I 3 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Holbæk A A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk C C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KB C2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
b93 -ok1
b93 -ok2
Rosenhøj bk. B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Slagelse B&I 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
BS72 Karl Johan A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BS72 HRH B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
B93 lørdagsdrengene 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 lørdagsdrengene A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U7 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Diego & Thor B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 E1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 E2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KBQ1- Hold 1
KBQ2 - hold 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HUI U6 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
U6 Karlslunde Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 2012 PMC II Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U8 - piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse U8 A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U9 - piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 - piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Sundby supergirlz Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby supertøzer A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sengeløse U10 A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BK Hekla BK Hekla
BK Hekla BK Hekla
Union C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hekla U10P B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Boldklubben af 1893
Place
B.93 baner
Address
Ved Sporsløjfen 10
Postalcode
2100
City
København
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview