Bauhaus Valbycup 2017

Boldklubben Frem byder velkommen til Bauhaus Valby cup . Der foregår på græs
Der er pokaler til 1-2-3 i u8-u9-10 a-b-c til hver spiller og medaljer til resten og præmier til alle i u5-u6-u7.
Der vil være effektiv spilletid og ikke meget ventetid.Man  er garanteret minimum 3 kampe hvor der vil være slutspil hvor der er mange hold tilmeldt . Kampene vil dømmes af kampledere.Så skynd jer nu tilmelde til vores stævne
indbetaling på kontonr 9570 11730388 senest d 24-9 

Mvh Flemming Clausen (fc@bkfrem.dk)

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 5 Mixed 6 400 Lørdag 6 0
U 6 Mixed 6 400 Lørdag 1 0
U 7 Mixed 6 400 Lørdag 3 0
U 8 Mixed 8 500 Søndag 7 0
U 9 Mixed 8 500 Søndag 4 0
U 10 Mixed 8 500 Søndag 18 0
U 10 Mixed 8 500 Søndag 16 0
U 10 Mixed 8 500 Søndag 16 0
U 9 Mixed 8 500 Søndag 6 0
U 9 Mixed 8 500 Søndag 6 0
U 8 Mixed 8 500 Søndag 7 0
U 8 Mixed C 500 Søndag 7 0

Signetud teams

U 5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B73 Aberne A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Kværkeby IF A Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Holbæk A A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Allerød FK 1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U 9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kwame's drenge A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Thomas, D Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Vestia 1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U 10 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hellas 1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
SB U10 Ajax A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Karlslunde IF 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
B93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Holbæk B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk A2 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Køge Bk 1 A Køge Bk
Valby Boldklub I A Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
B 1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U 10 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bk frem B Bk Frem
B 1908 Hvid B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Karlslunde IF 3 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hellas 2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
SB U10 Barca B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Køge Bk 2 B Køge Bk
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Herstedøster IC - 1 B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
B 1908 Sort B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
VAlby Boldklub II B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U 10 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bk Frem C Bk Frem
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
CIK C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Hellas 3 C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
B.93 2008 Claus C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SB U10 Chelsea C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B.93 2008 Claus II C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Karlslunde IF 5 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BK Skjold 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Greve pigerne C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Roskilde KFUM C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Herstedøster IC - 2 C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
VSB C C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
B 1908 Orange C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
VAlby Boldklub III C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U 9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Team X B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
RB1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
ÅIF 09 B Ålholm If Logo Ålholm If

U 9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
RB3 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Vestia 3 C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Claus D C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremmerne C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Brøndbyernes IF 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U 8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B73 Bjørnene B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BS72 gul B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Fremmerne Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Holbæk B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ves10a B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U 8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B73 Zebraerne C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Tårnby FF Drengene C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Holbæk C C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Allerød FK 2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Ørestad IF C Ørestad IF. Logo Ørestad IF.

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 30 - October 1 2017

Organisation
Boldklubben FREM
Place
Boldklubben Frem
Address
Julius Andersensvej nr. 7
Postalcode
2450
City
København SV
Sport
Soccer
Type
Unknown
Bauhaus Valbycup 2017 map

Tournament overview