Jutlander Bank Cup 2017

Så er det 19. gang, at IK Rosendal Fodbold har fornøjelsen af at indbyde børne, ungdoms- og seniorspillere til indendørsstævne i Rosendal Idrætsforum. Der spilles i to haller. Afviklingsform: Holdene inddeles i Premier League (A +B) og Superliga (B+C). I enkelte årgange er der ligeledes en Bundesliga for B-hold. I disse årgange sigtes der i PL efter A-hold og i SL efter C-hold. Vi har A-, B- og C-slutspil i alle årgange fra U8 til og med U14 med mere end 8 tilmeldte hold. Dog er U8 piger 3-mands og uden slutspil. Der er ikke A, B, C-slutspil i U15-U16-U17 og U18P. I 3-mandsturneringerne spilles der uden, at vi registrerer resultaterne, og uden slutspil. Der spilles efter DBU’s regler for indefodbold. Præmier • Fra U6 - U14: Præmier til alle - Præmier til hold i A-slutspil er bedre end i B og C, da A-holdene alle er puljevindere. • Fra U15-U17/18P + seniorrækkerne: Pengepræmier til de to bedst placerede hold samt præmie til tredjepladsen. Der vil være præmie til 7 spillere pr. hold (3-bold til 5 spillere) og 9 spillere i Futsal. Pris for deltagelse 3-mands hold 250,00 kr 5-mands 450,00 kr U9 – U14 450,00 kr U15- U17/18P 500,00 kr Seniorhold 500,00 kr Futsal 650,00 kr (9 spillere per hold og min. 45 minutters kamptid per hold) Betaling af gebyr kan ske til konto: 9336-0001268759 eller via MobilePay på 2218 9519 Eventuelle spørgsmål kan rettes til: Claus Munkholm, tlf. 2399 4065 eller på claus@jutlanderbankcup.dk Tilmeldingsfrist weekend 1 onsdag den 25. oktober 2017 og weekend 2 tirsdag 31. oktober. Herefter vil tilmelding stadig være åbnet, men programmet kan blive ændret alt efter antallet af tilmeldinger efter 25. oktober. Vær hurtig med tilmeldingen. Der bliver rift om pladserne. I 2016 måtte vi sige nej til hele 16 hold. Tilmelding - www.staevner.dk ”Jutlander Bank Cup Rosendal” - jutlanderbankcup.dk - tilmelding@jutlanderbankcup.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 Mix (Morgen) (3M) Mixed 5 250 8 1
U6 Mix (Middag) (3M) Mixed 5 250 9 0
U7 Mix (Morgen) (3M) Mixed 5 250 14 0
U7 Mix (Middag) (3M) Mixed 5 250 7 0
U8 piger (3M) Mixed 5 250 9 0
U8 drenge (5M) Mixed 7 450 34 1
U9 piger Mixed 7 450 15 0
U9 drenge PL Mixed 7 450 10 0
U9 drenge BL Mixed 7 450 20 0
U9 drenge SL Mixed 7 450 14 1
U10 piger Mixed 7 450 17 1
U10 drenge PL Mixed 7 450 5 0
U10 drenge BL Mixed 7 450 10 0
U10 drenge SL Mixed 7 450 15 0
FUTSAL U10 drenge Mixed 9 650 1 0
U11 piger Mixed 7 450 7 0
U11 drenge PL Mixed 7 450 14 0
U11 drenge SL Mixed 7 450 23 1
FUTSAL U11 drenge Mixed 9 650 7 0
U12 piger Mixed 7 450 14 0
U12 drenge PL Mixed 7 450 6 0
U12 drenge SL Mixed 7 450 4 0
FUTSAL U12 drenge Mixed 9 650 0 0
U13 piger Mixed 7 450 6 0
U13 drenge PL Mixed 7 450 2 0
U13 drenge SL Mixed 7 450 12 0
FUTSAL U13 drenge Mixed 9 650 3 0
U14 piger PL/SL Mixed 7 450 13 0
U14 drenge PL Mixed 7 450 2 0
U14 drenge SL Mixed 7 450 9 0
FUTSAL U14 drenge Mixed 9 650 5 0
U15 piger Mixed 7 500 10 0
U15 drenge Mixed 7 500 8 0
FUTSAL U15 drenge Mixed 9 650 6 0
U16 piger Mixed 7 500 5 0
U16 drenge Mixed 7 500 11 0
FUTSAL U16 drenge Mixed 9 650 7 0
U17 drenge Mixed 7 500 13 0
FUTSAL U17 drenge Mixed 9 650 6 0
U18 piger Mixed 7 500 10 0
Damesenior Mixed 7 500 8 0
Herresenior Mixed 7 500 18 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Mix (Morgen) (3M) 2 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U6 Mix (Middag) (3M) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariager Ik B Mariager IK
Hadsund 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
RIF B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Vestbjerg C Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Hobro ik 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro ik 2 C Hobro IK Logo Hobro IK
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U7 Mix (Morgen) (3M) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DB2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsund 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
DB B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hadsund 1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Terndrup 2 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup 1 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Rosendal 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U7 Mix (Middag) (3M) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring 3 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Team Hørby Auto Nørager IF
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IF Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U8 piger (3M) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Girlpower 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Girlpower 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
IF Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
FARSØ 2 Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 1 Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U8 drenge (5M) 33 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gug 3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Viborg FF B Viborg FF Logo Viborg FF
Allingåbro if B Allingåbro if
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
BI B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUMu A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hadsten 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Vestbjerg 1 B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Vestbjerg 2 C Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Ommersyssel if C Ommersyssel if
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Farsø Ullits IK 1 A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø Ullits IK 2 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Chang 1 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Hobro ik 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro ik 2 C Hobro IK Logo Hobro IK
MH 2010 A Mejdal GIK
HB C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U9 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VBs Piger B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Pigetonzerne B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Rosendal U9 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
ØHI piger B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
SIF Assentoft SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Farsø-Ullits C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U9 drenge PL 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
KFUM 3 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Chang 1 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
IF Alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen
SGIF 1 A SGIF
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Jarl Arden A IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Dronninglund IF A Dronninglund IF Logo Dronninglund IF

U9 drenge BL 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U9 drenge SL 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF 4 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
PVSport81 C Poulstrup Vrejlev 81
Helsted Fremad 4 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Skødstrup SF 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SGIF 3 C SGIF
SGIF 2 C SGIF
Rosendal 4 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
KB 81 C KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF

U10 piger 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Klejtrup pigerne BMK 90
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
IF Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Rosendal seje piger B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendals seje piger 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IF Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Overlund GF 1 Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 2 Overlund GF Logo Overlund GF

U10 drenge PL 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
IK Rosendal A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SIF 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U10 drenge BL 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
SGIF 2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
if jarl arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
SGIF 1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10 drenge SL 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Onsild C Onsild IF
IK Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Løgstrup G&IF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Nibe 2 C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Overlund U9 C Overlund GF Logo Overlund GF
Øster Han Herred 1 C Brovst IF
Øster Han Herred 2 C Brovst IF
VFB/NFK Krigerne C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
if jarl arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
SGIF 2 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

FUTSAL U10 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nørhalne 2 B IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne
Nørhalne 1 B IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne
VH08 B VH08
Mariager ik B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
fodboldtøserne A
Mariager ik 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Vh08 B Vh08

U11 drenge PL 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Overlund 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Dronninglund B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Aars IK 1 B Aars IK Logo Aars IK
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
nord advertising A/S B Stautrup IF Logo Stautrup IF
RK07 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
ASV 1 A ASV Logo ASV
NBK/AIF 1 A Nørager Boldklub
NBK/AIF 2 A Nørager Boldklub

U11 drenge SL 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Onsild C Onsild IF
Overlund 2 C Overlund GF Logo Overlund GF
NFK/VFB 2 B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
NFK/VFB 1 B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Helsted Fremad IF 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Randers Freja C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Aars IK 2 C Aars IK Logo Aars IK
Rosendal 4 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
VSK Aarhus 1 B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
RK07 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
ASV 2 B ASV Logo ASV
ASV 3 C ASV Logo ASV

FUTSAL U11 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
NBK/AIF 2 A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Sunds IF Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
VSK Aarhus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
VSK Aarhus 2 C VSK Aarhus Logo VSK Aarhus

U12 piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
PFU05 C PFU05
Arden tøzerne B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Diamantholdet A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
FC Magic girls B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
VH08 B VH08
Aalestrup if C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
PFU05 2 C
Fodboldpigerne
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U12 drenge PL 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejgaard A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Team Jysk Firmatøj/CRAFT A Skive IK Logo Skive IK

U12 drenge SL 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

FUTSAL U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sport 24 tøserne B FC Horsens Logo FC Horsens
Målmaskinerne fra Farsø B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Stjerneholdet A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
DB C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U13 drenge PL 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ikast drengene A Ikast FS Logo Ikast FS
Hobro ik A Hobro IK Logo Hobro IK

U13 drenge SL 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
PFU U13 C Purhus IF
Løgstrup G&IF 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Trekroner/Skovsgaard B Trekroner/Skovsgaard
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Team Jysk Firmatøj/CRAFT C Skive IK Logo Skive IK
Løgstrup G&IF 3 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Aalestrup if B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Kristrup Boldklub 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

FUTSAL U13 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
KB 81 Aalborg B KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Eastside Viborg Eastside Viborg

U14 piger PL/SL 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Løgstør C Løgstør IF
Nibe 2 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe 1 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
skagen C Skagen IK
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
BechGranit.dk A FC Horsens Logo FC Horsens
Acfc 2 B A.C.F.C.
Acfc 1 C A.C.F.C.

U14 drenge PL 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Trekroner/Skovsgaard A
FC Silkeborg A FC Silkeborg

U14 drenge SL 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
PFU U14 C Purhus IF
Onsild C Onsild IF
Fårvang 9 B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
FC Silkeborg C FC Silkeborg
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Fårvang B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
SSV B Stillinge IF Logo Stillinge IF

FUTSAL U14 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Silkeborg B FC Silkeborg
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Eastside B Eastside Viborg
KFUM U14 drenge B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U15 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fursund C Fursund IF
Aalborg/Nørresundby Malerfirma A -
BMK B Klejtrup Boldklub
Divaerne C Bagterp IF
KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 4 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U15 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sportigan Hadsund A
Fursund C Fursund IF
Allingåbro if A Allingåbro IF
Rainbow Power B -
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SSV B Stillinge IF Logo Stillinge IF
De Tre Kulturer B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

FUTSAL U15 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
B52/AFC B B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Rosendal A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SSB U15 Drenge A Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SVIF SVIF - Sulsted-Vestbjerg IF

U16 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spar Nords Piger B
KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
IK Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U16 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allingåbro Allingåbro IF
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Bedst til udendørs B
Henriks hvalpe B FC Horsens Logo FC Horsens
Pigen & Trompeten A -
Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

FUTSAL U16 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Eastside A Eastside Viborg
Team Østvendsyssel Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Aalborg Futsal Klub B
Kolding IF Kolding IF Logo Kolding IF
Biersted/Nørhalne/Vadum B
NUGF B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U17 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HHE D1 A -
Khif B Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF
Frydensberg 2 Frydensberg Efterskole
Frydensberg 1 Frydensberg Efterskole
Team Sport Direct Horsens B
HHE D2 B -
HHE D3 B -
Mariager Efterskole 1 A Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole 2 B Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole 3 B Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole 4 C Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole

FUTSAL U17 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DS Drengene
Aarhus Futsal A
Aalborg Katedralskole 1 A -
Aalborg Katedralskole 2 B -
Aalborg Katedralskole 3 C -
SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U18 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosendal U16 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
HHE P2 B -
HHE P1 A -
FC Skanderborg 1 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Romalt IF A Romalt IF Logo Romalt IF
HHE P3 B -
Mariager Efterskole 1 Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole 2 Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
FC Skanderborg 2 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

Damesenior 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
PIO B Boldklubben Pioneren
Acfc Plus B A.C.F.C.
Valsgaards Koner C
ACN/ÅHF Åstrup / Hammelev Fodbold Logo Åstrup / Hammelev Fodbold

Herresenior 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Goal Station
VVS Betzer & Søn, Hobro A
DiscoSound GF C
Den Jyske Sparekasse - Intersport Viborg
AEK
Byens pizzaria - Dary
DAKKEDAK Torskearmy A
Blue Water Shipping/Djurslands Bank A
Trøflerne C IF Midtdjurs
FC Loopin' A
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Babas Pizza Horsens A
Advokatfirmaet Kühnel
Rosendals Flotte Fyre C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
IK Rosendal Fodbold
Place
Rosendal Idrætsforum
Address
Døstrupvej 23
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview