NRUI Julestævne 2017

NRUI Julestævne 2017

"Så skal julemaden væk - 4 dage med masser af fodbold"

DER MANGLES KUN 1 HOLD - DAME SENIOR A 

Der er lavet en ny redigeret/opdateret udgave af NRUI Julestævne 2017

- hvor de største ændringer er i piger U14 B/C og piger U16 B/C, men det er inde for samme tidsramme. (program opdateret d. 20/12-17)

 

OPDATERING
 
27/12
u-6 lukket
u-7 lukket
U10 drenge lukket
U12 drenge A - lukket
U12 drenge B - lukket
U12 drenge C - lukket
U19/herre senior B/C - lukket
U19/herre senior A - lukket
 
28/12
U12 piger - lukket
U14 piger C - lukket
U14 piger B -lukket
U14 piger A - lukket
U14 drenge A - lukket
U14 drenge B/C - lukket
U18/dame senior A - mangler 1 hold
U18/dame senior B/C - lukket
 
29/12
U8 drenge - lukket
U9 drenge - lukket
U15 drenge A - lukket
U15 drenge B/C lukket
U17 drenge A - lukket
U17 drenge B/C - lukket
 
30/12
U10 piger - lukket
U11 drenge A - lukket
U11 drenge B/C - lukket
U13 drenge A -lukket
U13 drenge B/C - lukket
U16 piger A - lukket
U16 piger B/C - lukket
 u-8 piger lukket
Når det sidste  hold er fundet, så er vi på 344 hold til dette års julestævne!

 

TILMELDING
Al tilmelding forgår over www.staevner.dk - Et hold bliver først registret når
holdgebyret er betalt (i vil modtage en mail med den endelige tilmelding)

Betaling på reg.nr.: 7729 konto nr.: 1116257

Hvis I har problemer med tilmelding på stævner.dk, kan der tilmeldes på vores mail
nruijulestaevne@gmail.com – HUSK at skrive ved tilmelding jeres klubnavn, kontaktperson, årgang
og mail. I vil få en bekræftelse når tilmeldingsgebyret er betalt.

 INDBYDELSE FINDES PÅ  www.nrui.dk (meget snart) 

 

*Dame senior/U18 og Herre senior/U19...............450 kr.
*Drenge A-rækker U13, U14, U15, U17.................450 kr.
*Pige A-rækker U14, U16..........................................450 kr.
Drenge B/C-rækker U13, U14, U15, U17...............350 kr.
Drenge A/B/C-rækker U8, U9, U10, U11, U12.......350 kr.
Piger B/C-rækker U14, U16......................................350 kr.
Piger A/B/C-rækker U,8 U10, U12............................350 kr.
Micro hold (U6, U7)**..................................................225 kr
**Bemærk, U6+U7 spiller med 4 spillere + 2 udskifter (1 målmand) og på minibane.

 

VIGTIGT
Angiv holdets styrke som A, B eller C niveau
Dette er gældende for ALLE rækker fra U8 til Dame senior/U18 og Herre senior/U19
Der kræves 8 hold i en række/niveau før det kan opdeles i A, B eller C niveau

VIGTIGT ved tilmelding - ALLE elite spillere med højt niveau hører ikke hjemme i B/C rækkerne. DERFOR med til i de rigtige niveauer! I værste fald udlukkes spillere/hold fra stævnet.

 

PRÆMIER
*Pengepræmier – bestem selv hvor meget i vinder i drenge A-rækkerne, i U13, U14, U15, U17 og U14 pige A, U16 pige A og dame - og herresenior.
Præmierne beregnes efter følgende koncept:
¤ 300 kr. for sejr
¤ 100 kr. for uafgjort
(Resultat i ordinær spilletid er gældende)

Finale holdene kan fx vinde præmier på følgende beløb:
Et vinderhold der fx har vundet 7 kampe, får udbetalt 2100 kr. Det tabende finalehold får udbetalt halvdelen af det optjente beløb, fx 6 sejre + 1 nederlag, giver en udbetaling på halvdelen af 1800 kr. i alt 900 kr. I finalerunder med 3 hold får 3. pladsen udbetalt 1/3 af det optjente beløb.

Præmier øvrige rækker
I U6 og U7 er der i år statuetter til alle deltager. I alle øvrige rækker spiller finaledeltagerne om statuetter og pokaler.


TILMELD ALLEREDE NU!
Tilmeldingsfristen er den 4. december 2017
”Jo før, jo bedre planlægning”


VIGTIGE HOVEDPUNKTER FOR NRUI JULESTÆVNE
  ¤ Angiv holdets niveau som A, B eller C
Er der for få hold i et niveau, forbeholder vi os ret til at lægge to niveauer sammen - enten som A/B eller B/C
  ¤ Antal hold i de forskellige rækker: En række/niveau skal minimum bestå af 8 hold (der skal minimum være 16 hold for at ombryde i to slutspil)
Stævneledelsen forbeholder sig ret til at lukke for tilmeldinger i en række/niveau, også før tilmeldingsfristens udløb.
  ¤ Tid/kampe: Alle hold minimum 4 kampe á 8 min. U6 og U7 dog 4 kampe á 6 min.
  ¤ Regler: I alle rækker spilles efter DBU Jyllands love og regler, dog er Senior Herre/U19 en række og ligeledes er Dame senior/U18 en række.
OBS!! Alle ungdomsspillere, skal hvis stævneledelsen mener det nødvendigt kunne fremvise gyldigt sygesikringsbevis eller andet dokumentation for overholdes af aldersgrænserne.
Overholdes disse regler ikke, er det lig med taber dømt kamp eller udelukkelse.
  ¤ Alle rene pige hold kan spille i drenge rækker der er et år yngre.
  ¤ Til hold der kommer langvejs fra og mangler en overnatning: (sjælland, fyn mm)
Ring til stævneledere, Kjeld eller Jens Chr. og så kan vi finde en pakkeløsning sammen med Helle Hallen.
  ¤ Programmet: Stævneprogrammet vil blive uploadet på stævner.dk i ca. midten af december måned (hvis i ønsker at få den tilsendt på mail, giv et kald)
OBS!! Yngste årgang starter normalt først på de 4. spilledage
  ¤ Sted: Helle Hallerne, Vrenderupvej 40C – 6818 Årre
  ¤ Stævneledere/kontakt:

Kjeld Kristensen - 29 40 63 90 | Jens Chr. Schultz - 40 25 43 81 | Helle Schultz - 40 23 23 36
eller skriv til vores mail, nruijulestaevne@gmail.com

 

Se mere på vores facebookside, hvor vi også sætter billeder og andet info op - www.facebook.com/nruijulestaevne/

 

VIGTIGT
Angiv holdets styrke som A, B eller C niveau
Dette er gældende for ALLE rækker fra U9 til Dame senior/U18 og Herre senior/U19
Der kræves 8 hold i en række/niveau før det kan opdeles i A, B eller C niveau

VIGTIGT ved tilmelding - ALLE elite spillere med højt niveau hører ikke hjemme i B/C rækkerne. DERFOR med til i de rigtige niveauer! I værste fald udlukkes spillere/hold fra stævnet.

TILMELD ALLEREDE NU!
Tilmeldingsfristen er den 4. december 2017
”Jo før, jo bedre planlægning”

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 årg. 12 og yngre Mixed 6 225 7 0
U7 årg. 11 Mixed 6 225 16 0
U10 drenge årg. 08 Mixed 6 350 24 2
U12 drenge årg. 06 Mixed 6 350 38 1
U19/Herre senior Mixed 6 450 35 1
U12 piger årg. 06/07 Mixed 6 350 13 0
U14 piger årg. 04/05 Mixed 6 350 16 0
U14 drenge årg. 04 Mixed 6 450 14 1
U14 piger årg. 04/05 Mixed 6 450 9 1
U14 drenge årg. 04 Mixed 6 350 19 0
U18/Dame senior Mixed 6 450 25 0
U8 drenge årg. 10 Mixed 6 350 20 1
U9 drenge årg. 09 Mixed 6 350 31 1
U15 drenge årg. 03 Mixed 6 450 19 0
U15 drenge årg. 03 Mixed 6 350 12 0
U17 drenge årg.02/01 Mixed 6 450 9 0
U17 drenge årg.02/01 Mixed 6 350 20 1
U11 drenge årg. 07 Mixed 6 350 27 0
U13 drenge årg. 05 Mixed 6 450 17 1
U13 drenge årg. 05 Mixed 6 350 15 0
U16 piger årg. 02/03 Mixed 6 450 9 0
U16 piger årg. 02/03 Mixed 6 350 15 0
U10 piger årg. 08/09 Mixed 6 350 9 0
U8 piger årg. 10/11 Mixed 6 350 14 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 årg. 12 og yngre 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bramming 1 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming 2 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Varde C Varde IF
NRUI 1 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Varde if U7 piger. Varde if

U7 årg. 11 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
GGIF B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Ikast FS B Ikast FS Logo Ikast FS
NRUI 1 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Herning KFUM A Herning KFUM Logo Herning KFUM
Skovlund/Ansager Skovlunde IF
Varde if 1. Varde if
Varde if 2. Varde if
Varde if 3. Varde if
Varde if 4. Varde if
Varde if 5. Varde if

U10 drenge årg. 08 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jerne if B Jerne if
FB`s Drenge C FB Fodbold
Den lille salon - Hejnsvig B
Grindsted C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Ikast FS 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 2 A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 3 B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 4 B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 5 C Ikast FS Logo Ikast FS
Gørding if C Gørding Lourup Idrætsforening
Spangsbjerg if C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
"SOIF's drenge" C Sdr. Omme IF
"Ommes drenge" C Sdr. Omme IF
Ries drenge B JBS
Ask 5 C Alslev Sport & Kultur
Team Top Gun A
NRUI/ÅB/NUIF C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Tommys drenge A Tistrup BK Logo Tistrup BK
Tommys Drenge C Tistrup BK Logo Tistrup BK
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U12 drenge årg. 06 34 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Bagud på point B
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
blåbjerg - 1 C blåbjerg
NRUI/ÅB/NUIF 3 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
FB Fodbold C FB Fodbold
Grindsted 2 C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Grindsted 1 C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Team Licens A
Varde IF 2 B Varde IF
Varde IF 1 B Varde IF
UIV A/S B
Herning Fremad C Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Kolding Boldklub 3 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Team EFB A Esbjerg fB
Team GNAMC A Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
BVs seje piger C Boldklubben Vestkysten
luksuspleje A -
DLO Rengøringsservice B Team DLO-Rengøring
Paul Onuachu wonder kids B
FC INDOVER B Gørding Lourup Idrætsforening
NRUI/ÅB/NUIF 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
FC scooterne B Starup IF
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
NRUI/ÅB/NUIF 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
HTS1 A
HTS3 C
HTS2 A
Ricos flødeboller B give fremad
Winnies salon B give fremad
SIF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
SIF 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U19/Herre senior 26 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svigermors drøm A Esbjerg Fb
"Den gule fare" B Lem Boldklub
Fugdal Tømrer B
Ole A Esbjerg Fb
123 A Varde IF
Varde if A Varde if
Gelsenkirchen C
Die mannschaft C
Jernbanecafeen B Agerbæk SF
NUIF 1 C nordenskov
NUIF 2 C nordenskov
Clean Energy A Agerbæk SF
Musehullet A
Tårnvej Biler Grindsted A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Bk A
Gummi's drenge B Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Vorbasse B Vorbasse Boldklub af 1912
3. halvleg B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Team All-Defensive A Darum IF
Young Guns C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Sjullebørn C
Herre senior B Rul Kris, tak
Heavy Guns B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Bøllemis B Gørding Lourup Idrætsforening
Kom nu Laje B
HTS Bad Boys A Tistrup BK Logo Tistrup BK

U12 piger årg. 06/07 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fodboldpigerne A
ATI-pigerne B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Skibet IF A A Skibet IF Logo Skibet IF
SMH Rideudstyr Vejle B
GGIF (1) C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Power girls B Gørding Lourup Idrætsforening
Tarp 2 B Tarp Boldklub
Tarp 1 A Tarp Boldklub
Tøserne B Horne IF
NRUI B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Julemandens nissepiger B
RUDOLF OG RENSDYRENE B

U14 piger årg. 04/05 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EGB B Ejby ik
vorbasse/hejnsvig B Vorbasse Boldklub af 1912
Skills that kills B Blaabjerg
Hansi`s Nissepiger B
Årre/Grimstrup 1 B Årre Boldklub
Årre/Grimstrup 2 C Årre Boldklub
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
LB pigerne B Lunderskov Boldklub
Team Nisse B Varde if
Julemandens hjælpere C Varde if
Tøserne B Horne IF
The Unicorns B

U14 drenge årg. 04 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Hvide Ulve A
Team InCom/netIP A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Team Speed A
Profildrengene A
Lopperne A
Filistrøse minoriteter juniors A
Fiskerne A -
All Star FC A
DK Transportbaand A -
Knægtene A Starup

U14 piger årg. 04/05 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg A Team Viborg Logo Team Viborg
Sport24 A
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Rudolfs tøser A Varde if
NRUI 2 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
TEAM BLÅHOLM A

U14 drenge årg. 04 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gucci Gang B Varde IF
blåbjerg - 1 C blåbjerg
blåbjerg - 2 C blåbjerg
Sekskløveret B Starup IF
Årre 1 B Årre Boldklub
Årre 2 B Årre Boldklub
Sommersted IF B Sommersted IF
Bjert Barcelona B Bjert IF Logo Bjert IF
Barca B Skjern GF Logo Skjern GF
ZAPP B Esbjerg Fb
as huse B Boldklubben Vestkysten
DEN LILLE MALER ESBJERG C Esbjerg Fb
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Et Eller Andet B
HTS C Tistrup BK Logo Tistrup BK
NRUI B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

U18/Dame senior 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stensballe Stensballe IK Logo Stensballe IK
No Name A
FC Kegle C
Jern Ladies C Jerne IF
Nr. Nebel IF 1 B Nørre Nebel Idrætsforening
Nr. Nebel IF 2 C Nørre Nebel Idrætsforening
Team Reunion B -
Hatting Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Black socks C
Dream Team A Årre Boldklub
Esther United A MG&BK
Spangsbjerg C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
TEAM 10 B Team 10
Østbirk if B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Rød Stue A
Det hemmelige hold A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Gert ´s Piger B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 2 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Dream Team 2 B Årre Boldklub
Bænkevarmerne B
Alkoholdet A Varde IF
EfB Allstars B Esbjerg fB

U8 drenge årg. 10 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GGIF 2 B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
GGIF 1 B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Årre C Årre Boldklub
Rindum SU B Rindum SU
Rindum SU C Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Outrup BK B Outrup Boldklub
NRUI 1 A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Ask 2 C Alslev Sport & Kultur
Ask 1 A Alslev Sport & Kultur
Spangsbjerg 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Varde1 A Varde IF
Varde 3 C Varde IF
HTS 1 C HTS
Varde 2 B Varde IF
HTS 2 C Tistrup BK Logo Tistrup BK

U9 drenge årg. 09 28 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EIS Thunder B Esbjerg International School
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
SSK 1 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Årre 1 C Årre Boldklub
Årre 2 C Årre Boldklub
Hjerting IF 1 C Hjerting IF Logo Hjerting IF
Brande 2 B Brande IF Logo Brande IF
Brande 1 A Brande IF Logo Brande IF
Gørding if C Gørding Lourup Idrætsforening
nbsif B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Tarp B 2 C Tarp B
Tarp B 1 A Tarp B
Varde 1 A Varde IF
varde 2 B Varde IF
Hjerting IF 2 C Hjerting IF Logo Hjerting IF
DEN LILLE MALER ESBJERG 2 C Jerne IF
DEN LILLE MALER ESBJERG 1 A Jerne IF
Ask 3 A Alslev Sport & Kultur
Ask 4 C Alslev Sport & Kultur
EFB 2 B EFB
EFB 1 B EFB
NRUI B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Gadesalonen Grindsted A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
RIF B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Bredebro A Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
varde 3 C Varde IF
SSK 2 A Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub

U15 drenge årg. 03 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
House Doctor A -
Loco Juniors A
Banjoerne A
Materielhuset A
Kaan`s Pizza og Gril A
The Future A Esbjerg fb
Esketiiiit A
Teletubbies B Varde IF
Team næste år bliver dope A Tjæreborg IF

U15 drenge årg. 03 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HTS 1 B Tistrup BK Logo Tistrup BK
HTS 2 C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Ådum United B
Årre 1 B Årre Boldklub
Årre 2 B Årre Boldklub
HFB B Holsted FB
FIFA-Drengene B Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Team 03 A
JBS C JBS

U17 drenge årg.02/01 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
R2 Agro A
FC Fredagstjans A
Alkoholdet A Esbjerg
Try Later A
Skjern Bank A
Kun for sjov A Kolding IF Logo Kolding IF
Universal Transport A Skibet IF Logo Skibet IF
Bjørne brødrene A

U17 drenge årg.02/01 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HTS C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Cola-Coca B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Det danske folkeparti C -
Vorbasse/Hejnsvig B Vorbasse Boldklub af 1912
Vandels Bøller C
Sanders Undersåtter C
Under uret C -
Bou og de gou B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
FC Zulu C Alslev Sport & Kultur
Brørup Old Boys B
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 2 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
bække sf B Bække Sportsforening
Junge Byg B -
FC Fredericia B FC Fredericia
Rotterne FC B

U11 drenge årg. 07 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Varde IF 4 B Varde IF
Varde IF 1 A Varde IF
Varde IF 3 B Varde IF
Varde IF 2 B Varde IF
Dansk Entreprenørservice & Bjarne Malers drenge B
Skjern Bank A
Oranje A GGIF Grindsted
Spjald IF A Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
FB`s Drenge C FB Fodbold
SFB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Det sorte hold A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Buller C Ansager IF
De røde djævle B Jerne IF
Næsbjerg/Årre 3 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Næsbjerg/Årre 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
FC Futhans A Starup IF
Nr. Nebel C
Næsbjerg/Årre 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
FC Gutterne C Starup if
Team Licens B -
Vorbasse C Vorbasse Boldklub af 1912

U13 drenge årg. 05 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AS Huse A -
EfB A Esbjerg Fb
Spar Nord 2 B
Ikast drengene A Ikast FS Logo Ikast FS
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
MOT A Mejls Orten Tinghøj
Spangsbjerg If A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Gauer A Gauerslund
CT Byg Vejle A
Brabrand IF 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Skiller Boys A

U13 drenge årg. 05 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bv Oksbøl C Boldklubben Vestkysten
De sorte ulve B Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Spangsbjerg If C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
HTS 1 B HTS
HTS 2 B HTS
NRUI 3 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Brabrand IF 2 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Team Bang B Marienlyst Logo Marienlyst
Sportmaster Vejle B
Blåbjerg B Blåbjerg Fodbold
EfB 1 B Esbjerg Fb
EfB 2 B Esbjerg fb

U16 piger årg. 02/03 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De skøre tøser A Jerne IF
R.I.K A Roslev IK
KoldingQ A KoldingQ
Sportigan Hedensted A
Jerne IF A Jerne IF
FC Darlings A Varde IF
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC

U16 piger årg. 02/03 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
vorbasse/hejnsvig B Vorbasse Boldklub af 1912
messi ' s kusiner B
Thyregod wellness C
vorbasse/hejnsvig 03 B Vorbasse Boldklub af 1912
Holsted FB C Holsted FB
Holsted FB 2 C Holsted FB
Team HEG C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 2 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
SSK C Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Jerne IF 2 B Jerne IF
NRUI 3 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

U10 piger årg. 08/09 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
GGIF 2 Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
NBSIF 1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Oksbøl 1 C Boldklubben vestkysten
HTS tøserne B -
GGIF 1 C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Oksbøl 2 Boldklubben Vestkysten

U8 piger årg. 10/11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tossede tøser B Sdr. Omme
Rindum SU B Rindum SU
Turbo Tøserne Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Place
Helle Hallerne
Address
Vrenderupvej 40 C
Postalcode
6818
City
Årre
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview