BIF CUP 3-Bold

Brædstrup IF indbyder igen til Fair Play børnestævnet

BIF CUP 3-Bold
for U6, U7 og U8 den 25. og 26. november 2017.

Deltag i Jyllands STØRSTE og BEDSTE indendørs 3-Bold stævne,

med plads til 120 hold. Fyld 1 bil med 4 spillere og deltag med 1 hold

eller fyld 2 biler og deltag med 2 hold i samme årgang til reduceret pris.

Der er GRATIS JYSKE BANK kaffe til alle   

Der spilles 3:3 på tværs af banen.

  Der registreres ingen resultater.

Alle hold er garanteret 5 kampe.

  Vi sørger naturligvis for baneledere.

  Der afholdes fælles præmieoverrækkelse efter hver turnering.

  Der er ens POKALER til alle spillere.

Der spilles i følgende rækker: 

Række: Køn: Niveau: Hold str.: Bane str.:     Max antal hold:

U6 (2012)

25/11-2017                

Kl. 10:24-12:28

 

 

Drenge


 

Åben

 

Max 4 (5)  

 

13 x 20 m

 

 

18


U7 (2011)

 

25/11-2017

Kl. 8:20-10:24

Drenge Åben

  Max 4 (5)   

13 x 20 m

 

 

 18



U7 (2011) 

 25/11-2017

Kl. 12:28-16:36 Drenge

Kl. 12:28-15:00 Piger U6-7

                       Drenge U6

 

 

Drenge

Piger

Drenge

 

 Åben

 

Åben

Max 4 (5) 13 x 20 m

 

 

30

6

U8 (2010) 

 

26/11-2017

Kl.   8:20-11:04

 Drenge  B

Max 4 (5)

 18 x 20 m

16

U8 (2010) 

 

26/11-2017

Kl. 11:04-16:32

Drenge

Drenge

Piger

B

C

Åben

Max 4 (5)

18 x 20 m

8

16

8

 Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre spilletidspunkt,

ændre turneringsform eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Stævneform:

Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

  • alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser Fair Play.
  •  man undgår protester og udvisninger.
  •  alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.
  • spillerne udviser Fair Play i kampen, undgår snyd og film.
  •  spillerne hilser på modstandere og baneleder inden kampen.
  • alle spillere får ens præmier i puljen.
  •  målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Pris:
1 hold (4 spillere): kr. 300,-.
Ved tilmelding af flere hold i samme årgang, er prisen kr. 250,- for de efterfølgende hold. Det er også muligt at få 1 ekstra spiller med pr. hold mod en merpris på kr. 50,- pr. spiller. Hvis der ønskes 1 ekstra spiller, skal dette oplyses under "Info" ved tilmeldingen.

Præmier:
Der er pokaler til alle spillere og der er max. 4 (5) pr. hold.

Tilmelding:

Her på siden senest den 10. november 2017 efter først til mølle princippet.

I U7 må der max tilmeldes 4 hold pr. klub i samme periode.

I U8 må der max tilmeldes 3 hold pr. klub i samme periode.

Spørgsmål vedr. tilmelding på e-mail: bifcup@gmail.com

Betaling:
Når tilmeldingen er bekræftet af BIF CUP, skal betalingen ske på reg.nr.: 7240 kontonr.: 1530497 eller MobilePay 45919
Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret!

Ved afbud efter udsendelse af turneringsplaner refunderes stævnegebyret ikke,

dog refunderes 50% hvis afbuddet skyldes vejret.

Program:
Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 7 dage før stævnet.

Spillested:

Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, 8740 Brædstrup.

Se videoen fra vores sidste stævne her:

 www.facebook.com/bifcup3bold/videos/554408438050073/


Se mere om BIF CUP på: www.bifcup.dk

Følg os på facebook: www.facebook.com/bifcup3bold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8B 11:04-16:32 Mixed 4 300,- 13 1
U8B 08:20-11:04 Mixed 4 300,- 18 1
U7 12:28-16:36 Mixed 4 300,- 30 0
U7 08:20-10:24 Mixed 4 300,- 25 3
U6 10:24-12:28 Mixed 4 300,- 22 1
U8Pi 11.04-16:32 Mixed 4 300,- 9 0
U6-7 P/D 12:28-15:00 Mixed 4 300,- 6 0
Nedlagt Mixed 4 300,- 0 0
U8C 11:04-16:32 Mixed 4 300,- 19 3

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8B 11:04-16:32 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sik 1 B Horsens SIK
Sik 2 B Horsens SIK
Ry Fodbold B B Ry Fodbold
Ronaldos seje drenge B Harlev IK Logo Harlev IK
Lewandowskis rødder B Harlev IK Logo Harlev IK
GIF 3 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
GIF 4 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
VSF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U8B 08:20-11:04 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Them 1 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Stilling if B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Næsby B
Gedved B Gedved if
Them 3 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Them 2 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
FC1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
GIF 1 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
GIF 2 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Bryrup IF B Bryrup Idrætsforening
Brædstrup IF 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Spangsbjerg 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

U7 12:28-16:36 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solbjerg-2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg-1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
BIF U7-4 Bredballe IF Logo Bredballe IF
BIF U7-3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
BIF U7-2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
BIF U7-1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
RY 3 Ry Fodbold
Varde if Varde if
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Ikast FS Ikast FS Logo Ikast FS
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 3 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Gødvad U7 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
VRI U7 - Hold 2 B VRI
Lund if 1 B Lund if
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Harlev IK 2 C Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 1 C Harlev IK Logo Harlev IK
VRI U7 B VRI
SSIF U7 1 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Horsens Freja 2 Horsens Freja Logo Horsens Freja
Horsens Freja 1 Horsens Freja Logo Horsens Freja
HEI 1 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lund if 2 B Lund if
Gødvad U7 2 Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
AGF Århus GF Logo Århus GF
RY 2 Ry Fodbold
RY 1 Ry Fodbold

U7 08:20-10:24 18 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Balle 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Egebjerg IF1 Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
SIK3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hover 1 C Hover IF
Hover 2 C Hover IF
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Egebjerg if Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hover 3 C Hover IF
Lyseng ræveunger 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ræveungerne Lyseng1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
ØBG Balle 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U6 10:24-12:28 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søften GF C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Hover 3 Hover IF
Lund IF 2 Lund IF
Lund IF 1 C Lund IF
Hover 4 Hover IF
FB Fodbold 1 C FB Fodbold
Bagges Boys B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Pyramide Drengene C FC Horsens Logo FC Horsens
Tjørring IF 2 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Tjørring IF 1 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Brædstrup IF Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hover 1 Hover IF
Hover 2 Hover IF
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF

U8Pi 11.04-16:32 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ha851 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ha852 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Stenballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Egebjerg IF 2 Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF 1 Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
FC GOG FC GOG
Brædstrup IF Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U6-7 P/D 12:28-15:00 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup U6 Piger Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
FC Skanderborg U7 Piger B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Løsning IF C Løsning IF
Brædstrup U7 Piger Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
ØBG Buskelund 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

Nedlagt 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8C 11:04-16:32 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FB Fodbold 1 C FB Fodbold
FB Fodbold 2 C FB Fodbold
Lund IF 2 C Lund IF
Lund IF 1 C Lund IF
Ry Fodbold C C Ry Fodbold
Harlev Champions C Harlev IK Logo Harlev IK
FC Harlev C Harlev IK Logo Harlev IK
Sik 3 C Horsens SIK
Barcelonas Opvarmere C Harlev IK Logo Harlev IK
Egebjerg Superstars C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg Superheroes C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Brædstrup IF 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Solbjerg IF 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg IF 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
VSF 3 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF 4 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup Hallen
Address
Skovvejen 29
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
BIF CUP 3-Bold map

Tournament overview