Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG

DEN OPLAGTE AFSLUTNING PÅ EFTERÅRSSÆSONEN.

For 7. år i træk afvikler ØBG Silkeborg og DGI Midtjylland det afsluttende 5-mands stævne for efterårssæsonen.
Omkring 100 hold deltager hvert år og der venter en sjov stævneoplevelse samt en god afslutning på sæsonen.

 

5-mands rækker:
U7 drenge årgang 11 og yngre
U8 drenge årgang 10, 1.klasse
U9 denge årgang 09, 2.klasse
U10 drenge årgang 08, 3.klasse

U7 piger årgang 11 og yngre
U8 piger årgang 10, 1. klasse
U9 piger årgang 09, 2.klasse
U10 piger årgang 08, 3.klasse

 

Niveauinddeling:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker, som enten A, B eller C-niveau. I U7 er det i øvet eller uøvet.

 

Præmier:
U7-U8: Medaljer til alle spillere uanset placering. Max. 8 medaljer pr. hold.

U9-U10: Holdpokal til nr. 1-2 i hver årgang og niveau. Der kan forekomme finalekampe afhængigt af antal hold i årgangene.

 

Kampe/dommer:
Der er minimum 4 kampe til alle hold.
Trænere/klubfolk/spillere fra FC Silkeborg/ØBG Silkeborg dømmer kampene.

 

Pris og tilmelding:
450,- pr. hold
Frist 20. september eller så længe der er pladser (max. 90 hold)
Foreløbig tilmelding kan ske her på siden, men endelig tilmelding og betaling SKAL foregå via dette link:

Endelig tilmelding og betaling

(Intet hold er tilmeldt før der er indbetalt holdgebyr)

 

Tidspunkt:
Lørdag 30. september
I tidsrummet ca. 9-17

 

Sted:
ØBG Silkeborg
Buskelund Hallen
Buskelundtoften 8, 8600 Silkeborg

 

Kontaktoplysninger ØBG Silkeborg:
Mette Rasmussen 22867411

Kontaktoplysninger DGI Fodbold:
nicki.birch.christiansen@dgi.dk
Tlf.79404374-51647005

 

Vi opfordrer forældrene til at møde op og overvære stævnet, hvor der vil være mulighed for at købe mad og drikke i ØBG’s cafeteria ”Vulkanen”.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Drenge Øvet Mixed 8 450 5 0
U7 Drenge Uøvet Mixed 8 450 7 0
U7 Piger Øvet Mixed 8 450 0 0
U7 Piger Uøvet Mixed 8 450 0 0
U8 Drenge A Mixed 8 450 7 0
U8 Drenge B Mixed 8 450 10 0
U8 Drenge C Mixed 8 450 8 0
U9 Drenge A Mixed 8 450 3 0
U9 Drenge B Mixed 8 450 7 0
U9 Drenge C Mixed 8 450 8 0
U10 Drenge A Mixed 8 450 3 0
U10 Drenge B Mixed 8 450 1 0
U10 Drenge C Mixed 8 450 2 0
U8 Piger A Mixed 8 450 0 0
U8 Piger B Mixed 8 450 3 0
U8 Piger C Mixed 8 450 3 0
U9 Piger A Mixed 8 450 0 0
U9 Piger B Mixed 8 450 9 0
U9 Piger C Mixed 8 450 7 0
U10 Piger A Mixed 8 450 0 0
U10 Piger B Mixed 8 450 4 0
U10 Piger C Mixed 8 450 1 0

Signetud teams

U7 Drenge Øvet 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Krudtuglerne Bredballe IF Logo Bredballe IF
HA85 1 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Sejs-Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Gødvad GIF 1 Gødvad
Gødvad GIF 2 Gødvad

U7 Drenge Uøvet 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 2 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
ØBG Balle 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Virklund B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Silkeborg KFUM

U7 Piger Øvet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger Uøvet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lund IF A Lund IF Logo Lund IF
ØBG Balle 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs-Svejbæk IF 1 A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Viborg FF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF
Ulfborg A SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg

U8 Drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariehøj IF 2 B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Mariehøj IF 1 B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
ØBG Balle 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
ØBG Buskelund 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs-Svejbæk IF 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Viborg FF 2 B Viborg FF Logo Viborg FF
Virup IF 1 B Virup IF Logo Virup IF
Them GF 1 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896

U8 Drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lemming IF C Lemming IF Logo Lemming IF
ØBG Balle 3 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
If mols C IF Mols Logo IF Mols
Gjern IF C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Lund IF C Lund IF Logo Lund IF
Virup IF 2 C Virup IF Logo Virup IF
Them GF 2 C Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896

U9 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF 1 A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Virklund 1 A Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub

U9 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 1 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
ØBG Balle 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Silkeborg KFUM 1 B
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U9 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Lemming IF C Lemming IF Logo Lemming IF
Hadsten C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Silkeborg KFUM 2 C
Sejs-Svejbæk IF 2 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Engesvang B C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
HA85 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Virklund 2 C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub

U10 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Balle 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Silkeborg IF 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF

U10 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virklund 1 B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub

U10 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lund IF C Lund IF Logo Lund IF
ØBG Balle 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U8 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Balle 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U8 Piger C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Balle 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs U8 Piger C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
ØBG Buskelund 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U9 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
ØBG Balle 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
HA85 1 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Sejs-Svejbæk IF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U9 Piger C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 1 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Virklund B 1 C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Virklund B 2 C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Lemming IF C Lemming IF Logo Lemming IF
Virklund 1 C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Sejs-Svejbæk IF 2 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Silkeborg KFUM C

U10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U10 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lemming IF C Lemming IF Logo Lemming IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 30 2017

Organisation
ØBG Silkeborg
Place
ØBG's baner
Address
Buskelundtoften 5
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG map

Tournament overview