Fedets Cup 2017, VRI indestævne

Fedets Cup 2017 hos VRI i Bellevuehallerne

 

 *** Stævnet er stort se fyldt op, og alle nye tilmeldinger kommer derfor på venteliste - Vi tjekker løbende og følger op på afbud, manglende betlaing mm, så der er kommer løbende pladser**


Vi går efter 5 hold puljer fra U8 

Dato: 18. - 19. november 2017

 

VRI har endnu en gang fornøjelsen af, at indbyde til indendørsfodbold i Bellevuehallerne i Risskov for alle U6-U11 hold. Der er fodboldstatuetter til alle, spurtpræmier under kampene, kæmpe tombola fyldt med fede præmier, samt mange andre aktiviteter under stævnet.

 

Så kom og vær med til et brag af en fodboldweekend hos VRI.

 

Restaurant Fedet er hovedsponsor og det lokale erhvervsliv støtter op med flotte gaver til vores kæmpe tombola, spurtpræmier samt stiller andre aktiviteter til rådighed.

 

Der kan maksimalt tilmeldes 200 hold til Fedets Cup – der plejer at blive fyldt op. Så husk at tilmeld jer i god tid!

 

Holdmuligheder:

 

3-mandshold (max 5 spillere): mix - ingen niveauopdeling

U6 - spiller lørdag formiddag - maks 24 hold

U7 - spiller lørdag formiddag - maks 36 hold

 

4-mandshold (max 7 spillere):
U8 drenge og piger niveauopdeles A-B-C rækker - spiller lørdag

U11 drenge og piger niveauopdeles i A- og B rækker - spiller lørdag

 

U9 drenge og piger niveauopdeles i A-B-C rækker - spiller søndag
U10 drenge og piger niveauopdeles i A- og B rækker - spiller søndag

 

**Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved for få tilmeldinge - samt lukke rækker hvis der ikke opnåes puljer af en vis størrelse**

 

Turneringsform:

- U6-U7 spiller 3 kampe

- U8-U9-U10-U11 spiller om at vinde puljen.

 

Regler:
Kampene dømmes af lokale dommere, der spilles efter DBU Jyllands regler.

 

Kamptid og kampantal:

U5-U7 er garanteret mindst 3 kampe af en varighed på 6 - 8 minutter.

U8-U11 spiller så vidt muligt i 5-holds-puljer. De er garanteret mindst 4 kampe af en varighed på 7-10 minutter. En årgang afvikles i sammenhæng

 

Endeligt kampprogram er klar ca. 14 dage før Fedets Cup starter og e-mailes til alle tilmeldte hold.

 

Medaljer og pokaler:

Der er fodboldstatuetter til alle deltagende spillere i Fedets Cup. Derudover vil der også være en stor holdpokal til 1. og 2. pladsen for U8 til U11 hold. Begge dage er der masser af spurtpræmier. I hal C er der præmieoverrækkelse, hvor man også finder vores kæmpe tombola samt flere andre aktiviteter.

 

Pris:

3-mandshold U6-U7 (max 5 spillere pr. hold) - 400 kr.

4 mandshold U8-U9-U10-U11 (max 7 spillere pr. hold) - 500 kr.

 

Tilmelding:

Sidste frist for tilmelding er 1. november 2017. Først-til-mølle princip. Turneringen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt.

Tilmeldingen er først gældende, når betaling er korrekt registreret. Alt efter antal tilmeldinger kan der komme ændringer i antallet af hold, puljer i rækkerne og ændret spilletidspunkt. Afbud efter tilmeldingsfristen refunderes ikke.

Betalingen skal indbetales på konto 3627-11254691 (Danske Bank). HUSK at angive Id nummer (fra staevner.dk), klubnavn, årgang og række, M/K (mand,kvinde) på bankoverførslen!

 

For yderligere informationer henvises: fedets.cup@gmail.com

 

Vi glæder os til at se jer!

 

Venlig hilsen VRI Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 Mixed 3 400 41 1
U8KA Mixed 4 500 0 0
U8KB Mixed 4 500 3 0
U5 Mixed 3 400 4 0
U8KC Mixed 4 500 2 0
U8MA Mixed 4 500 12 1
U8MB Mixed 4 500 30 3
U8MC Mixed 4 500 21 5
U9KA Mixed 4 500 0 0
U9KB Mixed 4 500 10 0
U9KC Mixed 4 500 0 0
U9MA Mixed 4 500 7 0
U6 Mixed 3 400 34 4
U9MB Mixed 4 500 24 1
U9MC Mixed 4 500 18 0
U10KA Mixed 4 500 10 0
U10KB Mixed 4 500 0 0
U10MA Mixed 4 500 4 0
U10MB Mixed 4 500 16 2
U11KA Mixed 4 500 0 0
U11KB Mixed 4 500 11 1
U11MA Mixed 4 500 0 0
U11MB Mixed 4 500 14 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 36 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sabro if (U7 piger) Sabro if
Sabro if (U7 piger) Sabro if
Lystrup 3 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup Lystrup IF Logo Lystrup IF
RY 3 Ry Fodbold
AGF A Århus GF Logo Århus GF
VRI U7 Hold 5 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U7 Hold 6 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Stautrup IF 1 Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup IF 2 Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup IF 3 Stautrup IF Logo Stautrup IF
Ræveungerne Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ræveungerne Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
PFU 05 C PFU 05
VRI U7 Hold 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U7 Hold 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U7 Hold 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U7 Hold 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ØBG Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
AIA Tranbjerg 2 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 1 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Sabro U7 tst/Sabro Logo tst/Sabro
Vorup FB (1) B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB (2) B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Tst 1 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Tst 2 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Tst 3 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
GFS 1 C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
GFS 2 C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
RY 2 Ry Fodbold
RY 1 Ry Fodbold

U8KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8KB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8KC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8MA 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lund if A Lund if
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Brabrand IF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
A A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Lyseng A1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng A2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U8MB 20 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Den Gule Fare B Horsens FS Logo Horsens FS
Ry Fodbold B B Ry Fodbold
Abyhøj IF 3 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbyhøj IF 2 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Odderne 1 B Odder IGF Logo Odder IGF
Odderne 2 B Odder IGF Logo Odder IGF
Stautrup B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Højgaard Installation B
Åbyhøj IF 1 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
TRIF 1 B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Hovedgård 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Lyseng B2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Virup IF 1 B Virup IF Logo Virup IF
Lyseng B1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Østbirk B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U8MC 15 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry Fodbold C C Ry Fodbold
Randers Freja C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
VSK Ellevang C Vejlby IK Logo Vejlby IK
Søften GF C Søften GF
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HEI 1 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup IF 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hovedgård 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Egebjerg Superstars C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Virup IF 2 C Virup IF Logo Virup IF
Lyseng C1 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK
VRI 5 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 6 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U9KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9KB 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØIF U9 Piger B Østbirk IF
Ry 4 B Ry Fodbold
Ry 1 B Ry Fodbold
Ry 2 B Ry Fodbold
Ry 3 B Ry Fodbold
Grenaa IF B GIF
BIF TØZER SORT C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
BIF TØZER RØD C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Vinding SF Piger 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF Piger 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U9KC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9MA 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sabro if 1 A Sabro IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AIA Tranbjerg A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Rindum su A Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening

U6 21 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bøfferne C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Sabro U6 C tst/Sabro Logo tst/Sabro
Hørning IF 2. A Hørning IF
TST Drenge U6 Hold 2 B TST
TST Drenge U6 B TST
Pyramide Drengene C FC Horsens Logo FC Horsens
PFU 05 C PFU 05
Åbyhøj Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vorup FB C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Brædstrup if C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Studstrup C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
Hørning IF 1. A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
U6 Piger C IF Lyseng Logo IF Lyseng

U9MB 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Den gule hær(assentoft) B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Den gule hær 2(assentoft) B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AIA Tranbjerg 2 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Ikast FS 1 B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Aarhus Fremad B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
AIA Tranbjerg 1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Aabyhøj IF (Gammelgårdsskolen) B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Søften GF B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
HEI 5 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hammel GF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
TST 1 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Brabrand B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U9MC 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langå IK 2 C Langå
Sabro if 2 C Sabro IF
VRI 3 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI 1 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
TRIF U9-1 C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Langå IK C Langå
Lystrup 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
TST 2 C Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
TST 3 C Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Drengene fra Hundslund C Hundslund
Brabrand C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U10KA 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
ØBG Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ry's stjerner A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U10KB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10MA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10MB 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stautrup if 1 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
VSK 2 B VSK
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI B (1) B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI B (2) B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Fodbold Venner B
Hou IF B Hou IF

U11KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11KB 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TMG 2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
ASA B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Alliance-pigerne sort B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Alliance-pigerne gul B IF Alliancen Logo IF Alliancen
VRI U11 piger B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Brøgger tøserne A Ry Fodbold
De flyvende fodbolde B Ry Fodbold
VSF-1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Brabrand U11pigerne B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U11MA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11MB 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VSK Aarhus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
XpressBudet.dk B Hedensted IF Logo Hedensted IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Vejlby-Risskov Idrætsklub
Place
Bellevuehallerne
Address
Vestre Strandallé 170
Postalcode
8240
City
Risskov
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview