Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018

Det glæder os at kunne byde velkommen til Indendørsstævne i den historiske Nørrebrohal. Stævnet er arrangeret i et samarbejde mellem Boldklubben Skjold og Nørrebro United.

Tid og sted
Den 06.-07. januar 2018
Nørrebrohallen
Nørrebrogade 208
2200 København

Tilmeldingsfrist
Tilmelding på staevner.dk senest fredag 29. december 2017.
Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mail adresse på holdleder/træner når I tilmelder jer. Tilmeldingen foregår efter "først-til-mølle" princippet, men husk at det først er når stævnegebyret er indbetalt at I er sikret deltagelse.

Årgange
U6, U7, U8 (A-B-C), U9 (A-B-C), U10 (A-B-C), U11 (A-B-C), (U12 (A-B-C).
U6 og U7 spiller 3 mod 3 på halv bane (6 spillere pr. hold)
U8, U9 og U10 spiller 5 mod 5 på fuld bane (8 spillere pr. hold)
U11, U12 spiller 4 mod 4 på fuld bane (7 spillere pr. hold)

Program (forventet)
Lørdag: U6, U8 U10, U12
Søndag: U7, U9, U11
Det præcise kampprogram udsendes senest 5 dage før stævnet til den angivede holdleder pr. mail.
Niveau
Vi lægger vægt på at holdene spiller så mange lige kampe som muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde hold i tre forskellige niveauer, A, B og C, i de ældre årgange.
Afhængig af antallet af tilmeldinger kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen.
Præmier og medaljer
Der vil være medaljer til alle spillerne. Stævnet er et breddestævne og overskuet går til BK Skjolds og Nørrebro Utd.s ungdomsarbejde.
Deltagergebyr
U6-U7: 150,- pr. hold
U8-U10: 300,- pr. hold
U11-U12: 400,- pr. hold

Indbetaling sker på vores bankkonto 1551-4190286185 senest fredag 29. december 2017.
Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på ventelisten.
VIGTIGT! Ved indbetaling skal I mærke jeres indbetaling med ordet "CUPPEN", samt klubnavn, årgang, række, kontaktperson og mobilnummer (fx. CUPPEN – NB United U8 B-række, Peter Petersen 12 34 56 78).


Spørgsmål
Sendes på e-mail kontor@nbunited.dk

De bedste hilsner
BK Skjold / Nørrebro United

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 Mixed 6 150 12 0
U6 Mixed 6 150 4 0
U7 Mixed 6 150 11 0
U7 Mixed 6 150 17 0
U8 Mixed 8 300 8 0
U8 Mixed 8 300 17 0
U9 Mixed 8 300 4 0
U9 Mixed 8 300 16 0
U10 Mixed 8 300 11 0
U10 Mixed 8 300 7 0
U11 Mixed 7 400 5 0
U11 Mixed 7 400 11 0
U12 Mixed 7 400 0 0
U12 Mixed 7 400 6 0
U6 piger Mixed 6 150 3 0
U7 Piger Mixed 6 150 3 0
U8 Piger Mixed 8 300 2 0
U9 Piger Mixed 8 300 4 0
U10 piger Mixed 8 300 6 0
U11 piger Mixed 7 400 3 0
U12 piger Mixed 7 400 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vestia 1 B Vestia
HeklaU6 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B93 Dogan A
De røde lyn B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Hekla U6 AB A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
HUI 1 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Vestia 3 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HUI 2 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Nørrebro United - Cameroun C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Danmark Nørrebro United Logo Nørrebro United

U7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Chelsea A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brønshøj gul Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
SAT
Hekla 1 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 2 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 3 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK skjold 2011.1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FB 11 Gul Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
KB Ajax A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj sort Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj hvid Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Nørrebro United - Frankrig Blå Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Frankrig Grøn Nørrebro United Logo Nørrebro United
Skjold 4 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nørrebro United - Brasilien B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Diego & Thor B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Nørrebro United - Danmark C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Løveungerne blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Nørrebro United - Cameroun B Nørrebro United Logo Nørrebro United
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvepsene Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
b93 -ok1 B
b93 -ok2 B
KB 4 (B) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vanløse IF BLÅ B Vanløse IF Logo Vanløse IF

U8 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Bk. Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Nørrebro United - England C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Leoparterne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Bk Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Skjoldrødderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Gentofte Fodbold Akademi Hvid C Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte Fodbold Akademi Grå C Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
SIF Grøn C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF Gul C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Løverne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Nørrebro United - Danmark B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Manchester City B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Dortmund B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nørrebro United - Cameroun B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Argentina B Nørrebro United Logo Nørrebro United

U9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjold Mikael A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Sune B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HI 1 B Herlev IF Logo Herlev IF

U9 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United - England Grøn B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro Unitned - England Orange C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Vanløse U9 hvid C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vanløse 2 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Skjold HVID C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Alec C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Cameroun-Argentina C Nørrebro United Logo Nørrebro United
HI 2 C Herlev IF Logo Herlev IF
Skjold Sølv C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Sami B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nørrebro United - Danmark Blå C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Danmark Grøn B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Måløv C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
KB U9 Chelsea Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9 Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjoldungerne 5 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B93 Messi A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Maradona A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB 3 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjoldungerne 1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldungerne 4 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldungerne 3 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldungerne 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United - Brasilien B Nørrebro United Logo Nørrebro United
B93 Eriksen B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Bendtner B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Nørrebro Unitned - Argentina B Nørrebro United Logo Nørrebro United
U10’erne fra B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 C B1903 Logo B1903

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løverne B
B93 TP1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 TP2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Skjold Hvid 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Hvid 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93 TP6 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 TP3 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 TP4 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 TP5 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Skjold Hvid 3 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FC Tingbjerg B
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Nørrebro United - Morten Olsen Orange C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Morten Olsen Grøn C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United - Preben Elkjær Grøn B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Preben Elkjær Orange B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Monstarz C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Banditterne B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Nørrebro United - Lars Olsen Organge C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Lars Olsen Grøn B Nørrebro United Logo Nørrebro United

U6 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla pigerne U6 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Nørrebro United - Tyskland Nørrebro United Logo Nørrebro United

U7 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kastrup pige hold Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Hekla Pigerne U7 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000

U8 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United - Japan Nørrebro United Logo Nørrebro United
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000

U9 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93-PIGERNE2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93-PIGERNE1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Nørrebro United Nørrebro United Logo Nørrebro United
FC bellabamserne C FC bella

U10 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KFUMs Boldklub B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
KFUM Tøzer B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
Union C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Fa 2000 Måne A FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 Stjerne B FA 2000 Logo FA 2000
KFUM piger B KFUM's Boldklub

U11 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Charlies piger C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Nikolajs piger B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U12 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby Tordentøser B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby stjernepiger B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Nørrebro United
Place
Nørrebrohallen
Address
Nørrebrogade 208
Postalcode
2200
City
KBH N
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview