VIF CUP

Vivild IF afholder d. 10/5, på Kristi Himmelfartsdag, det populære fodboldstævne VIF Cup for ungdomshold. Det plejer at være et velbesøgt stævne med masser af godt humør og megen aktivitet på de mange baner der er stillet op. Alle spillere modtager en medalje når deres kampe er færdigspillede og vinderne af alle rækkerne modtager desuden en pokal. Der spilles efter JBU's regler. Der er mulighed for at købe mad og drikke på pladsen Evt. spørgsmål kan rettes til fodboldvivildif@gmail.com eller på 22674314. Mvh Vivild IF
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 Drenge Mixed 3 300 12 1
U7 Drenge Mixed 3 300 15 1
U8 Drenge Mixed 5 400 19 1
U5 Drenge Mixed 3 300 12 1
U9 Drenge Mixed 5 400 8 0
U10 Drenge Mixed 5 400 8 0
U11 Drenge Mixed 8 500 7 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Auning IF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Tvebakkerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Ac Norddjurs AC Norddjur Logo AC Norddjur
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Allingåbro if A Allingåbro IF
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

U7 Drenge 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF A
Vivild IF 2 Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Auning 1 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
HSK 2 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 1 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Rougsø FF C Rougsø FF

U8 Drenge 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Auning IF 1 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
AGF
Kolind/Pekrstrup 2 C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro ik 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Rougsø FF B Rougsø FF
Kolind/Perstrup 1 C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Auning IF 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
SSF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U5 Drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tvebakkerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Auning IF 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning IF C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Helsted Fremad U5 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
U5 Banditterne C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hornslet if C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Tvebakkerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U9 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allingåbro if /Vivild if C Allingåbro IF
helsted B1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
DB U9 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Auning if B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Gl. estrup gartneri 1 A -
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Rougsø FF C Rougsø FF

U10 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Grenaa Grenaa IF
Grenaa B Grenaa IF
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Høst If C Høst IF
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Gl. Estrup gartneri C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Kolind C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

U11 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gl. Estrup Gartneri B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
NBK/AIF Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
AIF/NBK Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Lystrup IF U11 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Silkeborg IF Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF sort Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Rougsø FF B Rougsø FF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Vivild Idrætsforening
Place
Langhøj Idrætscenter
Address
Langgade 65, Vivild
Postalcode
8961
City
Allingåbro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview