Sengeløse indendørs cup

 Velkommen til Sengeløse indendørs cup, vi afholder igen i år en indendørs turnering for piger og drenge. Der vil igen i år være pokaler til første pladsen i alle årgange og medaljer til alle øvrige placeringer. 

Vi spiller efter SBU's regler, den eneste undtagelse er at vi spiller med resultater. 

Vi håber at se mange hold igen i år og vi forbeholder os retten til at ændre i spille tidspunkter hvis der kommer mange eller få hold i rækkerne. 

Årgangene bedes respekteres og alders dokumentation kan blive påkrævet ved indsigelse, i så fald vil et hold med ældere spillere end det tilladte blive taber dømt. 

Vi henviser til SBU's regler om alder f. Eks.  At U9 er årgang 2009 og yngre, dog må man have en enkelt 2008'er med som er født i perioden d. 1/7-08 - d. 31/12-08.  

 

Betalingen skal ske hurtigst muligt til reg. 2275 - konto. 4378984950 med hold og id nr. 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U12 drenge Mixed 6 450 9 0
U10 drenge Mixed 6 450 1 0
U8 drenge Mixed 7 450 6 0
U8 piger Mixed 7 450 1 0
U7 piger Mixed 5 350 4 0
U5piger/ Drenge Mixed 6 350 3 0
U9 piger Mixed 7 450 13 0
U10 piger Mixed 6 450 5 0
U10 piger Mixed 6 450 4 0
U11 drenge Mixed 6 450 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U12 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Orient 2 C Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 3 C Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 1 C Orient GIF Logo Orient GIF
Hundige BK 1 C Hundige BK
HTI C Firehøjes IF
Faxekondi drengene C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Team Kulek
Bs 72 C BS 72

U10 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Rødderne B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U8 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Kastrup u7 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Vallensbæk Futsal
FC Lejre 2 B Lejre IF
FC Lejre 1 B Lejre IF
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U8 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U7 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Kastrup Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U5piger/ Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Fløng-Hedehusene Fodbold Hvid C Fløng-Hedehusene Fodbold
Fløng-Hedehusene Fodbold Grøn C Fløng-Hedehusene Fodbold

U9 piger 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK U9 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FB Pigerne Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
FC Bellabamserne C FC Bella
Paw´s Tøsser B IS Skævinge
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Barca Pigerne B Barca tøserne
Taastrup super girls C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Greve Lilla A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Lsf u9 piger B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Sundby superztjernerne A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U10 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
HIK U10 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Sundby supertøzer A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U10 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HUI-1 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI-2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sundby zupergirl Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U11 Faxe Kondi drengene C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Place
Sengeløse Hallen
Address
Spangåvej 9
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Sengeløse indendørs cup map

Tournament overview