GENTOFTE CUP 2017

GENTOFTE CUP 2017

www.procup.se/cup/31163.htm

 

Det er med stor glæde, at Gentofte Fodbold Akademi kan byde velkommen til 1. udgave af GENTOFTE CUP. Turneringen afvikles for U6-U10 drengehold og spilles afvikles på kunstgræsbanerne ved Gentofte Sportspark lørdag d. 21. oktober og søndag d. 22. oktober.

GENTOFTE CUP lægger vægt spilletid, hurtig og effektiv afvikling gennem overordnet styring af tid og online opdatering af kampe, samt ordentlige rammer for trænere og hold, hvorfor der er påsat kampledere på alle kampe.

 

GENTOFTE CUP 2017

  • Effektiv spilleplan og minimum 60 minutters spilletid til alle hold!
  • Kampledere på alle kampe!
  • Fælles igangsætning af kampe!
  • Slutspil i 5v5!
  • Medaljer eller pokaler til alle spillere!

Det vil naturligvis være mulighed for at spillere, trænere og tilskuere kan forsyne sig med koldt og varmt.

 

TILMELDING

Tilmelding sker efter først-til-mølle via staevner.dk. Tilmelding er endeligt bekræftet, når holdgebyret er indbetalt til Gentofte Fodbold Akademi på nedenstående konto.

Husk tydelig angivelse af holdnavn, klub og ID fra staevner.dk.

Reg. & kontonummer: 5042-0001328258

Prisen per hold er: 3v3 = 300 kr. &  5v5 = 500 kr.

 

KONTAKT

Claus Jørgensen Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U10 (2008) A Mixed 5 500 16 4
U10 (2008) B Mixed 5 500 22 1
U9 (2009) A Mixed 5 500 18 0
U9 (2009) B Mixed 5 500 28 0
U9 (2009) C Mixed 5 500 19 0
U8 (2010) A Mixed 5 500 9 0
U8 (2010) B Mixed 5 500 20 0
U7 (2011) 5v5 Mixed 5 500 11 0
U7 (2011) 3v3 Mixed 3 300 20 0
U6 (2012) 3v3 Mixed 3 300 6 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U10 (2008) A 6 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kastrup Boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lundtofte A Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Køge Bk 1 A Køge Bk

U10 (2008) B 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
GFA 2 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Skjold-Sort B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Rudersdal Boldklub B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
FC Maglegård B
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIK Grå C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
xxxx B CPH Youth
Østerbro IF 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
B1903 - B1 B B1903 Logo B1903
B1903 - B2 B B1903 Logo B1903
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
Køge Bk 2 B Køge Bk
Panterne C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 (2009) A 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Mads/Simon A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GFA 1 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 2 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Vestia 1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
FC Holte A A FC Holte Logo FC Holte
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Rosenhøj 1 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Holbæk B&I - A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Himmelev-Veddelev BK A1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BK Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
NFC Real Madrid A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
HIF U9 A A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U9 (2009) B 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Team Rustik 2 B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
GFA 3 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B.93 Galacticos 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FC Holte B B FC Holte Logo FC Holte
Fix1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Holbæk B&I - B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Østerbro IF - 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF - 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Barcaerne B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Vestamager B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Himmelev-Veddelev BK B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
FB Gul09 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FHF B B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FFB B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
AFK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9 (2009) C 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
GFA 4 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 5 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
FC Holte C C FC Holte Logo FC Holte
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Fix 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
RBK C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Rosenhøj 3 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Holbæk B&I C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KB Kenobi C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIF U9 C C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FHF C C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
AFK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
NFC Juventus C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Lundegarden C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U8 (2010) A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GFA 1 A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
KB C A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum Boldklub A A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
A.F.A. A A.F.A.
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U8 (2010) B 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Melby-Liseleje IF B Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Hajerne B Stefan
Tune B Tune IF Logo Tune IF
Karlslunde IF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Værløse BK C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Dragør B2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør B1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AIK 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
LBK B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
AB Tårnby (Vest) Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
leoparderne 2 B RBK
Leoparderne B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Værløse Boldklub C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U7 (2011) 5v5 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United - Argentina Nørrebro United Logo Nørrebro United
SSB 2 C SSB
Dragør BK Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Rosenhøj BK Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Brøndbyernes IF 1 Brøndbyernes IF
Brøndbyernes IF 2 Brøndbyernes IF
GFA 1 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 2 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Ålholm IF B Ålholm IF
RB1906 - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U7 (2011) 3v3 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stenløse 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse 3 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Dragør BK Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Orient2 B Orient GIF Logo Orient GIF
Orient1 B Orient GIF Logo Orient GIF
Supertalenterne B IF Bytoften
GFA 3 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Lsf 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
HIF BASSERNE3 Hvidovre Boldklub
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B 82 Virum B B82 Virum Logo B82 Virum
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
SSB Studenter Settlementets Boldklub
HIF BASSERNE1 Hvidovre Boldklub
HIF BASSERNE2 Hvidovre Boldklub
RB1906 - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U6 (2012) 3v3 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903 - Hvid B B1903 Logo B1903
B1903 - sort B B1903 Logo B1903
FC Holte Piraterne FC Holte Logo FC Holte
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Hekla U6 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Farum Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
No Club
Place
Gentofte Sportspark - Kunst 1 & 2
Address
Ved Stadion 10
Postalcode
2820
City
Gentofte
Sport
Soccer
Type
Unknown
GENTOFTE CUP 2017 map

Tournament overview