Nordea Cup 2018, Give

Nordea Cup 2018, Give


Nordea og Give Fremad byder i den første weekend i det nye år velkommen til vores traditionsrige indendørs fodboldstævne i Give. Den 5.-7. januar 2018, vil der være plads til 220 hold, som dyster om fede præmier, så vent ikke for længe med jeres tilmelding.


Turneringen foregår i Søndermarks-hallen + Ikærhallen begge i Give samt i Givskud-hallen og Grønbjerg Hallen. Alle hold er garanteret MINIMUM 4 kampe. Vi tilstræber at få niveauopdelt efter den indledende pulje i A- og B-række, for at alle bliver matchet bedst muligt - det kræver dog 10 til 12 hold pr. årgang...

Alle hold blive belønnet med spurtpræmier skænket af lokale virksomheder.

I U7 + U8 er der guld-medaljer til vinderne, sølv-medaljer til 2. pladsen og alle øvrige deltagere modtager bronze-medaljer.
I U9 + U10 er der pokaler til alle deltagerne.
I U11 til U16 er der præmier til nr. 1 og 2 i hver række.
Der er præmier til max. 6 spillere pr. hold.
Vi forbeholder os ret til at slå rækker sammen i tilfælde af for få tilmeldte hold i de enkelte årgange.

Alle præmier er skænket af Nordea og lokale sponsorer, hvilket vi er meget taknemmelige for.
Har I spørgsmål til stævnet kan I kontakte Johnny Andersen på mobil 28 18 37 38.


Der skal betales ved tilmelding på reg.nr. 0867 og konto nr. 4112 020 484.
Husk at sætte holdnavn,id-nr. og årgang på indbetalingen.
Først når betalingen er registreret er tilmeldigen gyldig.
 

Der må anvendes 1 halvårsspiller pr. hold og dette SKAL oplyses ved tilmelding. Halvårsspillere kan kun deltage i én aldersgruppe.

Vi glæder os til at se jer alle til et brag af et indefodboldstævne.


Med venlig hilsen
Nordea og Give Fremad

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Mixed 3 400 Søndag d. 7/1 2018 1 0
U16 Mixed 4 450 Lørdag d. 6/1 2018 11 1
U7 Mixed 3 400 Søndag d. 7/1 2018 0 0
U-14 Mixed 4 450 Fredag d. 5/1 2018 14 1
U-7 Mixed 3 400 Søndag d. 7/1 2018 8 0
U-15 Mixed 4 450 Fredag d. 5/1 2018 17 2
U-15 + U16 Mixed 4 450 Lørdag d. 6/1 2018 20 0
U-14 Mixed 4 450 Lørdag d. 6/1 2018 19 1
U-13 Mixed 4 450 Lørdag d. 6/1 2018 12 0
U-13 Mixed 4 450 Lørdag d. 6/1 2018 15 1
U-12 Mixed 4 400 Lørdag d. 6/1 2018 13 0
U-11 Mixed 4 400 Søndag d. 7/1 2018 22 0
U-11 Mixed 4 400 Lørdag d. 6/1 2018 8 0
U-10 Mixed 4 400 Søndag d. 7/1 2018 19 1
U-10 Mixed 4 400 Søndag d. 7/1 2018 17 0
U-9 Mixed 4 400 Søndag d. 7/1 2018 25 0
U-9 Mixed 4 400 Søndag d. 7/1 2018 10 0
U-8 Mixed 4 400 Søndag d. 7/1 2018 27 0
U12 Mixed 4 400 Lørdag d. 6/1 2018 6 0

Signetud teams

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7/1 2018

Teamname LVL Logo Club

U16 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6/1 2018

Teamname LVL Logo Club
R2 Agro A
Junge Byg A
BIF Drengene B Billund IF Logo Billund IF
Raundahl & Moesby B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FSH A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Bjerre Kød B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
CASA FC A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Dancake FC A

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7/1 2018

Teamname LVL Logo Club

U-14 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 5/1 2018

Teamname LVL Logo Club
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Viborg 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborg 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
3 Kampe og et bad B Brande IF Logo Brande IF
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FC GOG 1 FC GOG Logo FC GOG
Rm feminino A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
FC GOG 2 FC GOG Logo FC GOG
Topgun A
La diosa del futbol A

U-7 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7/1 2018

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 3 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Tjørring 1 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Give 1 C Give Fremad Logo Give Fremad
Give 2 C Give Fremad Logo Give Fremad
FC GOG FC GOG Logo FC GOG
Tjørring A A Tjørring IF Logo Tjørring IF

U-15 13 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 5/1 2018

Teamname LVL Logo Club
TEST Give Fremad Logo Give Fremad
LDM Revision A
Fremad Uhrhøj A
Esketiiiit A
House Doctor A Ingen klub
Kaan's Pizza & Grill A
KPS A
sammenholdet B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Golden boys A AC Horsens Logo AC Horsens
Alutagrender.dk A Horsens FS Logo Horsens FS
The Future A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Mors Drenge B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Sko & teknik A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub

U-15 + U16 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6/1 2018

Teamname LVL Logo Club
U16 SKJOLD Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Team HEG C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
ROI C ROI
NRUI B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
messi's kusiner A
Team DANGRID C Hedensted IF Logo Hedensted IF
TS HANDEL . DK B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Thyregod wellness C
No ska' do lii pas lidt o do! B Brande IF Logo Brande IF

U-14 17 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6/1 2018

Teamname LVL Logo Club
Team Lysagervænget A
Team InCom/netIP A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Fårvang IF Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Gunners A
Filistrøse minoriteter juniors A
ACH A AC Horsens Logo AC Horsens
Kutlingerne B Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I
Team Midtjylland 3 Give Fremad Logo Give Fremad
Team Midtjylland 2 Give Fremad Logo Give Fremad
Team Midtjylland 1 Give Fremad Logo Give Fremad
TIF-ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Fiskerne A
Automatic syd eltavler B
Team MC B
Team FOX A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Cafe Borgen A Randers FC Logo Randers FC
All Star FC A

U-13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6/1 2018

Teamname LVL Logo Club
Team Midtjylland 1 A Give Fremad Logo Give Fremad
Team Midtjylland 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
FB Fodbold C FB Fodbold
LM Entreprenør ApS B Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Jelling 4 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 3 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
DK el - CoastZone B
Gjern IF 1 C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Gjern IF 2 C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
dak dak A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Team DAB B FC Horsens Logo FC Horsens

U-13 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6/1 2018

Teamname LVL Logo Club
BV (Boldklubben Vestkysten) B Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten
Sport24 A
Team HEG 1 B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Team HEG 2 B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Go Charge B Give Fremad Logo Give Fremad
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Team Poulsen
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Mejrup GU A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Give Fremad A A Give Fremad Logo Give Fremad

U-12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6/1 2018

Teamname LVL Logo Club
vorbasse/hejnsvig 1 C Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
vorbasse /hejnsvig 2 C Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
FB Fodbold C FB Fodbold
Team DLO-Rengøringsservice B Team DLO-Rengøring
Sportmaster Vejle A
Team EFB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Give Fremad 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 1 A Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 3 B Give Fremad Logo Give Fremad
luksuspleje A ingen
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
UIV A/S A Brande IF Logo Brande IF

U-11 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7/1 2018

Teamname LVL Logo Club
Team Restudy A
Give Fremad 1 A Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 C Give Fremad Logo Give Fremad
De kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
NORDEA 2 C
FB`s Drenge C FB Fodbold
NORDEA B Skibet IF Logo Skibet IF
Svends Auto B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Jelling FS 1 A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 3 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Nørreejstrup C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
FC Skillz B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens Sort B FC Horsens Logo FC Horsens
Dansk Entreprenørservice & Bjarne Malers drenge B
Dyrenes Netto B
FC GOG B FC GOG Logo FC GOG
Palles Bageri C Skibet IF Logo Skibet IF
Team X A Team X Pro

U-11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6/1 2018

Teamname LVL Logo Club
Vamdrups piger B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Team HEG C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
VB Vejle boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vamdrup piger Q 1 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC GOG B FC GOG Logo FC GOG
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Skibets Seje Sild 1 B Skibet IF Logo Skibet IF

U-10 17 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7/1 2018

Teamname LVL Logo Club
EFB 2 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
FB`s Drenge C FB Fodbold
Tommys drenge A Tistrup BK Logo Tistrup BK
Team Small Rags A Give Fremad Logo Give Fremad
Bredballe B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Frem Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Skibet United B Skibet IF Logo Skibet IF
Team Nykredit A
TeamX B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Team X Pro A Brande IF Logo Brande IF
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
De seje drenge Billund IF Logo Billund IF
HA85 (2) B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Mejrup GU A Mejrup GU Logo Mejrup GU

U-10 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7/1 2018

Teamname LVL Logo Club
VB Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Stensballe IK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Skibets Seje Sild B Skibet IF Logo Skibet IF
Kollerup pigerne C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Nbsif A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
De Seje Brande IF Logo Brande IF
Uldum IF C Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
Strib IF C Strib IF Logo Strib IF
Bryrups U10 tøser B Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
FC Skanderborg Unicorns B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg Loan Sharks B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Skibets Seje Sild 2 B Skibet IF Logo Skibet IF

U-9 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7/1 2018

Teamname LVL Logo Club
FB Fodbold U9 2 B FB Fodbold
FB Fodbold U9 3 C FB Fodbold
FB Fodbold U9 1 A FB Fodbold
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Holstebro Boldklub C Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Give Fremad C Give Fremad Logo Give Fremad
Frem Thyregod 1 C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Frem Thyregod 2 C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Stouby GIF C Stouby GIF Logo Stouby GIF
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Holstebro Boldklub A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
SSIF C Smidstrup-Skærup Idrætsforening Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Holstebro Boldklub B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 2 B Skibet IF Logo Skibet IF

U-9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7/1 2018

Teamname LVL Logo Club
VB 2 Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
VB 1 Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
Jelling FS C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
BIF TØZER RØD C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
BIF TØZER SORT C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Vinding SF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
ØIF U9 Piger C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
FC GOG FC GOG Logo FC GOG
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U-8 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7/1 2018

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg if 1 A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if 3 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if 2 A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if 4 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Give Fremad 1 A Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
FC5 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC4 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC3 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC2 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
De Konge Blå B Løsning IF Logo Løsning IF
Gifferne B Gedved IF Logo Gedved IF
Ammitsbøl 1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Luckys C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Brande IF 2 C Brande IF Logo Brande IF
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ammitsbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
De Konge Blå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Hatting / Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Frem Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Hatting / Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Brande IF 1 B Brande IF Logo Brande IF
Vinding SF 3 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6/1 2018

Teamname LVL Logo Club
Give Fremad 1 A Give Fremad Logo Give Fremad
Skibets Seje Sild sort A Skibet IF Logo Skibet IF
Skibets Seje Sild rød B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibets seje sild hvid A Skibet IF Logo Skibet IF
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
5. - January 7 2018

Organisation
Give Fremad
Place
Ikærhallen, Sdr.markshallen, Givskud, Grønbjerg
Address
Torvegade 75
Postalcode
7323
City
Give
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview