FK Sydsjælland 05 Cup - november 2017

FK Sydsjælland 05 Cup - februar 2017

Vi indbyder til indefodboldstævne for piger og drenge.

Dato: 10. + 11. + 12. november 2017

Sted:           Korskilde Hallen, Brøderupvej 2A, Brøderup, 4733 Tappernøje og                                                                                Fladså Hallen, Mogenstrup Parkvej 10, Mogenstrup, 4700 Næstved.

Deltagere:  Række B og C hold for piger og drenge U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14, U15, U16.

 

Bemærk, at stævnet alene er for række B og C hold, og dermed ikke er ment for række A hold, hvilket vi naturligvis forventer tilmeldte hold respekterer.

I tilfælde af, at der i rækker er for få hold tilmeldt, vil B og C hold blive slået sammen.

 

Årgang                                          U6 U7-mix      U8+U9       U10,U11,U12       U13,U14,U15,U16

Max spillere pr. hold                           6                     7                        7                              7

Antal spillere på banen                      4                     5                        4                              4

Spiller over midten                             Nej                  Nej                   Nej                           Ja

Målmand må tage med hænder        Nej                  Ja                     Nej                          Nej

 

Tilmelding:                 Først-til-mølle princippet. Turneringen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt.

Tilmeldingsfrist:       Fredag den 27. oktober 2017.

Kamptid /-antal:        Hvert hold er garanteret mindst 3 kampe af en varighed på 7 – 10 min.

 

Stævnegebyr:

U6, U7:                                         kr. 350,- pr. hold

U8, U9, U10, U11, U12, U13:  kr. 400,- pr. hold

U15, U16:                                    kr. 500,- pr. hold

Der betales ved tilmelding på konto Nordea reg.nr. 2510 konto nr. 0717921674 med tilmeldings-nummeret fra www.staevner.dk i meddelelsesfeltet til modtageren.

Tilmelding er først gældende når betaling er sket.

 

Præmier:

U6, U7:                                        Medaljer samt en lille gave til alle deltagne spillere.

U8, U9, U10, U11, U12, U13:  Statuetter til alle deltagne spillere.

U15, U16:                                    Pengepræmier samt pokal til 1. og 2. pladsen.

 

Program: Fremsendes pr. mail ca. 1 uge før stævnet.

 

Yderligere oplysninger fås ved henvendelse via funktionen ”Kontakt stævnearrangør.

Under stævnets afvikling er der mulighed for, at deltage i forskellige events med flotte præmier. Cafeteriet vil være åbent for salg af mad og drikkevarer til rimelige priser.

 

Mange sportslige hilsner

FK Sydsjælland 05

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-12 Drenge Mixed 7 400 10 0
U-12 Drenge Mixed 7 400 1 0
U-12 Piger Mixed 7 400 0 0
U-12 Piger Mixed 7 400 0 0
U-13 Drenge Mixed 7 400 6 1
U-13 Drenge Mixed 7 400 2 0
U-6 Mixed 5 350 0 0
U-7 Mixed 5 350 9 0
U-8 Drenge Mixed 7 400 7 0
U-8 Drenge Mixed 7 400 4 0
U-8 Piger Mixed 7 400 0 0
U-8 Piger Mixed 7 400 0 0
U-9 Drenge Mixed 7 400 4 0
U-9 Drenge Mixed 7 400 2 0
U-9 Piger Mixed 7 400 0 0
U-9 Piger Mixed 7 400 0 0
U-10 Drenge Mixed 7 400 8 0
U-10 Drenge Mixed 7 400 10 0
U-10 Piger Mixed 7 400 0 0
U-10 Piger Mixed 7 400 0 0
U-11 Drenge Mixed 7 400 3 0
U-11 Drenge Mixed 7 400 2 0
U-11 Piger Mixed 7 400 0 0
U-11 Piger Mixed 7 400 1 0
U-13 Piger Mixed 7 400 1 0
U-13 Piger Mixed 7 400 2 0
U-14 Drenge Mixed 7 400 5 0
U-14 Drenge Mixed 7 400 2 0
U-14 Piger Mixed 7 400 0 0
U-14 Piger Mixed 7 400 0 0
U-15 Drenge Mixed 7 500 1 0
U-15 Drenge Mixed 7 500 0 0
U-15 Piger Mixed 7 500 1 0
U-15 Piger Mixed 7 500 0 0
U-16 Drenge Mixed 7 500 8 0
U-16 Drenge Mixed 7 500 0 0
U-16 Piger Mixed 7 500 0 0
U-16 Piger Mixed 7 500 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-12 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
VB C Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
VB B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
hfc 2 B hfc
hfc 1 B hfc

U-12 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1938 C B1938 Logo B1938

U-12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 Drenge 2 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Store Heddinge bk 1 B Store Heddinge BK
Fc Lejre cool B FC Lejre Logo FC Lejre

U-13 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Store Heddinge bk 2 C Store Heddinge BK
Fc Lejre troll C FC Lejre Logo FC Lejre

U-6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIF hvid B Vordingborg Idrætsforening
VIF blå B Vordingborg Idrætsforening
FK Sydsjælland 05 - 1 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 05 - 2 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Faxe Ladeplads B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
HG Sort Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Rød Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-8 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
B83 B Næstved B83
Fk sydsjælland B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-8 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Haslev 3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
RIF Tigerne C Ringsted IF Logo Ringsted IF

U-8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK 05 rød B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG 5 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Gundsø United Super B
Gundsø United Power B
HG 4 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-10 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK 05 grøn C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 blå C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Team Swag C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HG 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Gundsø United heltene C
HG 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1938 - 1 B B1938 Logo B1938
B1938 - 2 B B1938 Logo B1938
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U-11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svend Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge

U-11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødderne B -
FK Sydsjælland 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Næverdrengene B Næstved IF Logo Næstved IF
De gamle drenge B

U-14 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 2 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-16 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Listorps IF B Listorps IF
Fk sydsjælland 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk sydsjælland 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk sydsjælland 3 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Rødvig B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
FC Pim B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U-16 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
FK Sydsjælland 05
Place
Korskilde Hallen og Fladså Hallen
Address
Brøderupvej 2A, Brøderup
Postalcode
4733
City
Tappernøje
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview