HEI MINICUP 2018

HEI MINICUP 2018

Hjortshøj/Egå IF indbyder hermed til indendørs fodboldstævne i HEI-Hallen, Skæring

Lørdag d. 06.01.2018 og Søndag d. 07.01.2018 (U9)
Lørdag d. 13.01.2018 (U5, U6 & U7) og Søndag d. 14.01.2018 (U8)

Stævnet afvikles så alle hold kan deltage uanset niveau
og der vil være præmier, frugt og vand til alle spillere.

U5 spilles som 3 mands på tværs af holdboldbane. (3 baner).
Max 5 spillere (3 markspillere, 2 udskiftere). Max 30 hold efter først til mølle princippet.
Hvert hold spiller 4 kampe a 8 min. (Uret kører).
Pris pr. hold kr. 350,-

U6 spilles som 3 mands på tværs af holdboldbane. (3 baner).
Max 5 spillere (3 markspillere, 2 udskiftere). Max 30 hold efter først til mølle princippet.
Hvert hold spiller 4 kampe a 8 min. (Uret kører).
Pris pr. hold kr. 350,-

U7 spilles som 3 mands på tværs af holdboldbane. (3 baner).
Max 5 spillere (3 markspillere, 2 udskiftere). Max 30 hold efter først til mølle princippet.
Hvert hold spiller 4 kampe a 8 min. (Uret kører).
Pris pr. hold kr. 350,-

U8 spilles som 5 mands på hel håndboldbane, sænket overlægger.
Max 7 spillere (målmand, 4 markspillere, 2 udskiftere). Max. 30 hold efter først til mølle princippet.
Hvert hold spiller 4 kampe a 8 min. (Uret kører)
Pris pr hold kr. 450,-

U9 spilles som 5 mands på hel håndboldbane, sænket overlægger.
Max 7 spillere (målmand, 4 markspillere, 2 udskiftere). Max. 30 hold efter først til mølle princippet.
Hvert hold spiller 4 kampe a 8 min. (Uret kører)
Pris pr hold kr. 450,-


Vi tilstræber så lige kampe som muligt, derfor venligst meddel korrekt niveau ved tilmelding.

Piger er naturligvis velkomne også på U8 & U9 årgangene.
Kampprogram tilsendes på mail og kan hentes på www.hei-fodbold.dk og på HEI MINICUP's facebook side. (https://www.facebook.com/heiminicup/)


Seneste frist for tilmelding er 15.12.2017 – der tilmeldes via www.staevner.dk
(Tilmelding er gyldig når stævnegebyret er indbetalt på
konto 7267 0001121803 – oplys klub, årgang).

Evt. spørgsmål kan rettes til René Eskildsen på 22442597 – mail: eske_83@me.com

Vi ser frem til, at se jer i Skæring og vi vil gøre vores til at stævnet bliver en succes.

VEL MØDT!

HEI TRÆNERTEAM

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U5 Mix (3 mands) Mixed 5 350 0 0
U6 Mix (3 mands) Mixed 5 350 26 0
U7 Mix (3 mands) Mixed 5 350 29 0
U8 (5 mands) Mixed 7 450 7 0
U8 (5 mands) Mixed 7 450 12 0
U8 (5 mands) Mixed 7 450 11 0
U9 (5 mands) Mixed 7 450 22 0
U9 (5 mands) Mixed 7 450 20 0
U9 (5 mands) Mixed 7 450 23 0
U9 (5 mands) Mixed 7 450 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5 Mix (3 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Mix (3 mands) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
tst 1 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
tst 3 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
tst 4 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
tst 2 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
De seje Mårslettere Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Aabyhøj U6 Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Skødstrup SF 2 Skødstrup SF
Skødstrup SF 1 Skødstrup SF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Stautrup 2 Stautrup
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Mikro Tøzer C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Pyramide Drengene C FC Horsens Logo FC Horsens
Stautrup 1 C Stautrup

U7 Mix (3 mands) 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF6 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Ronaldos drenge B Harlev IK Logo Harlev IK
Messis drenge B Harlev IK Logo Harlev IK
Kolind Pederstrup 2 Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Hovedgård IF 1 A Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
VRI U7 - Hold 3 B VRI
VRI U7 - Hold 2 B VRI
VRI U7 - Hold 1 B VRI
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF5 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Kolind Pederstrup 1 Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Tst3 C Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Tst2 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Tst1 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
BIF Tøzer C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Kolt Hasselager B
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 5 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 6 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hovedgård IF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 3 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
AGF Århus GF Logo Århus GF

U8 (5 mands) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brabrand IF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
TRIF A Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
SSF1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF

U8 (5 mands) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSF2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Abyhøj IF 2 Gammelgårdsskolen B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Abyhøj IF 1 Gammelgårdsskolen B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Stautrup B Stautrup IF Logo Stautrup IF
HEI U8 - 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Stavtrup B Stavtrup
Virup IF 1 B Virup IF Logo Virup IF

U8 (5 mands) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
FC3 C FC Horsens Logo FC Horsens
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hornslet IF 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SSF3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Stjær Boldklub C Stjær Boldklub
Virup IF 2 C Virup IF Logo Virup IF
Lystrup IF 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF

U9 (5 mands) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF A2 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF A1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Vivild IF A Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
FC Ebeltoft C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Kolind Pederstrup A Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Gl. Estrup gartneri Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vejle Boldklub C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
TRIF U9 A A Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Hasle B B Hasle Boldklub
Mørke if C Mørke IF
Aabyhøj IF 2 (Gammelgaarden) C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U9 (5 mands) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
SIK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Brabrand if B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Harlev IK (1) B Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev (IK (2) B Harlev IK Logo Harlev IK
Stavtrup I.F. B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stavtrup I.F. 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Skødstrup SF B1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hammel GF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
U9 Drenge B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Løveungerne B Smiff09
Skødstrup SF B2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U9 (5 mands) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hasle B C Hasle Boldklub
Auning Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Hasta La Victoria Siempre C Gedved IF
Galten FS C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Bmi1 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Bmi1 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
TST 1 C tst/Sabro Logo tst/Sabro
TST 2 C tst/Sabro Logo tst/Sabro
Åbyhøj IF(Gammelgården) C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Bmi1 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hammel GF C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Dronningborg boldklub C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
HEI 4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 5 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
TRIF U9 C C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
De flittige hænders drenge C Smiff09
Stavtrup I.F. C Stavtrup I.F.
HØST IF C HØST IF
Skødstrup SF C1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U9 (5 mands) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Hjortshøj Egaa IF
Place
HEI Hallen
Address
Skæring Skolevej 200
Postalcode
8250
City
Egå
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
HEI MINICUP 2018 map

Tournament overview