DALBY-STÆVNET 2017

Dalby stævnet er kendt som det gode breddestævne for B og C spillere Vi opfordrer jer til at tilmelde jeres hold på det rigtige niveau så alle for god oplevelse Ved manglende tilmeldinger slåes rækkerne sammen. Der er præmier til alle spillere til og med U 9. I de andre rækker er der præmier til de to bedste Ved flere puljer i samme årgang spilles der semifinale og finale med præmier til alle 4 hold Betaling sker ved ankomst kontant eller mobilpay på nr. 50201 Stævnetlf. 28606756 Bemærk at det er Dalby på FYN Fra u5 til u 7 er prisen 250 3 hold for 600 øvrige rækker er prisen 300 pr hold Vi ses til et godt stævne DALBY IF.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U 13 PIGE C Mixed 4 300 3 0
U 11 PIGE C Mixed 4 300 3 0
U 12 PIGE C Mixed 4 300 2 0
U 10 PIGE C Mixed 4 300 3 0
U 14 DRENGE C Mixed 4 300 8 0
U 13 DRENGE C Mixed 4 300 13 0
U 12 DRENGE C Mixed 4 300 5 0
U 9 PIGE Mixed 5 300 6 0
U 12 DRENGE B Mixed 4 300 2 0
U 15 PIGE B Mixed 4 300 4 0
U 14 PIGE B Mixed 4 300 2 0
U 13 PIGE B Mixed 4 300 0 0
U 12 PIGE B Mixed 4 300 0 0
U 11 PIGE B Mixed 4 300 0 0
U 10 PIGE B Mixed 4 300 4 0
U 8 PIGE Mixed 5 300 1 0
U 15 DRENGE B Mixed 4 300 0 0
U 13 DRENGE B Mixed 4 300 1 0
U 11 DRENG B Mixed 4 300 2 0
U 16 Pige C Mixed 4 300 0 0
U 10 DRENGE C Mixed 4 300 3 0
U 9 DRENGE Mixed 5 300 9 0
U 8 DRENGE Mixed 5 300 16 0
U 7 Mix Mixed 3 250 5 0
U 6 Mix Mixed 3 250 4 0
U 15 DRENGE C Mixed 4 300 0 0
U 14 DRENGE B Mixed 4 300 1 0
U 11 DRENGE C Mixed 4 300 3 0
U 10 DRENGE B Mixed 4 300 3 0
U 5 Mix Mixed 3 250 0 0
U 16 Pige B Mixed 4 300 0 0
U 16 Drenge C Mixed 4 300 3 0
U 16 Drenge B Mixed 4 300 0 0
U 15 PIGE C Mixed 4 300 0 0
U 14 PIGE C Mixed 4 300 0 0
U 17 Drenge Mixed 4 300 11 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 13 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 PIGE C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB 3 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 12 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 10 PIGE C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Søhus Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U 14 DRENGE C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aarup 2 C Aarup Boldklub
Aarup 1 C Aarup Boldklub
KMD1 B Dalby IF Logo Dalby IF
KMD2 B Dalby IF Logo Dalby IF
KMD3 C Dalby IF Logo Dalby IF
KMD4 C Dalby IF Logo Dalby IF
Gutterne C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U 13 DRENGE C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Seje Hedenstedgutter C
THE BULLDOGS C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Årslev 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Odense KFUM C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Dalby IF 1 C Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby IF 2 C Dalby IF Logo Dalby IF
The hotdogs C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB & ik Stribet C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OB & ik Sort C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Kerteminde C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 12 DRENGE C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB/KR70 2 C KR70
KB/KR70 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Munkebo U12 - 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
SFB 2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U 9 PIGE 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nbsif A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Marienlyst piger B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby 3 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U 12 DRENGE B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MB U12 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF

U 15 PIGE B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KMB 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMB 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMB 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMB 4 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 14 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 10 PIGE B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Nbsif A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U 8 PIGE 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 15 DRENGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 DRENGE B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 11 DRENG B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB/KR70 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF

U 16 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 10 DRENGE C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
BBB 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 9 DRENGE 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo Boldklub U-9 Drenge C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB 4 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sub Ullerslev C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
De Røde Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
sub ullerslev 2 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev

U 8 DRENGE 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Boldklub 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF
Søhus stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Højgaard Installation
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Krarup-espe Krarup-espe
BBB C BBB
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 7 Mix 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 1 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 6 Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søhus stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Dalby 2 C Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby 1 C Dalby IF Logo Dalby IF
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 15 DRENGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 14 DRENGE B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KRFK B KRFK

U 11 DRENGE C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 10 DRENGE B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF
BBB 1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U 5 Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 16 Pige B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 16 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mummitroldene C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Der leges med kugler og kasser C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U 16 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 14 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 17 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rotterne C -
KB 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 B kerteminde bk
Skibhusdrengene A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
The Goats C Dalby IF Logo Dalby IF
Fc Bazooka B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Dalby IF
Place
Hindsholmhallen
Address
Dalby Bygade 5
Postalcode
5380
City
Dalby
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview