Kjellerup IF julecup

Stævneform:Minimum fire kampe pr. hold,slutspil hvis muligt.Der spilles efter DBU's regler. Spilletid: 9 min. pr. kamp Mødetid: 20 min før kampstart Antal spillere:U9-U10-U11,7 spillere pr. hold,U12-U17,6 spillere pr.hold. Deltagergebyr:U9-10-11,350kr.U12-13-14,400kr.U15-16-17/18,450kr. Tilmelding og betaling sker på stævner.dk i tilfælde af udeblivelse tilbagebetales stævnegebyret ikke. Hvis en række ikke har nok tilmeldte og den bliver nedlagt, tilbagebetales stævnegebyret.Stævnegebyret indbetales på kontonr.7681-0007027311. Husk at påføre navn på holdet og række.Tilmelding: Senest d.25 november 2017.Præmier: Række U-9, U-10, U-11: Medaljer til alle og pokal til 1 og 2 i hver række, Række U-12, U-13, U-14, U-15, U-16,U-17: Pengepræmier til 1 og 2 i hver pulje Endeligt kamp program kan ses på www.kjellerupif.dk fra D.10/12 2016. Kontaktperson Jan Sørensen 40 13 41 83 Mail: silkeborgdommer@dbujylland.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U 17 Mixed 6 450 0 0
U 17/18 Mixed 6 450 9 0
U 16 Mixed 6 450 9 0
U 15/16 Mixed 6 450 4 0
U 14 Mixed 6 400 4 0
U 14 Mixed 6 400 9 0
U 13 Mixed 6 400 12 0
U 13 Mixed 6 400 7 0
U 12 Mixed 6 400 33 0
U 12 Mixed 6 400 0 0
U 11 Mixed 7 350 15 0
U11 Mixed 7 350 0 0
U10 Mixed 7 350 4 0
U10 Mixed 7 350 1 0
U9 Mixed 7 350 2 0
U9 Mixed 7 350 1 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 17/18 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
SIF Q 1 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
SIF Q 2 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Skødstrup SF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Team 10 B Team 10
Alhedens IF Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
SIF Q u16 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF

U 16 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kalles knaldperler A Brande IF Logo Brande IF
Kjellerup IF B Kjellerup if
SUB 88 B Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening
Kajs drenge B
KHIF A Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF
ALKA FC B KAK Holdsamarbejde

U 15/16 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sif Q - 1 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Sif Q - 3 Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Sif Q - 2 Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Sif Q - 4 Silkeborg IF Logo Silkeborg IF

U 14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ans IF C Ans IF
Kjellerup IF 1 B Kjellerup IF
Kjellerup IF 2 C Kjellerup IF
Sills drenge C Bording KFUM

U 14 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF C Kjellerup IF
Bennys bombere A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Bennys Bisser Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Krøllebøllerne A Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Krølles Tøser B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF.
Skive Ik C Skive IK Logo Skive IK

U 13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosenberg Malerfirma A AC Horsens Logo AC Horsens
Depeche A AC Horsens Logo AC Horsens
Skiller Boys A
Team SNORK A
Ans IF C Ans IF
ikast drengene Ikast FS Logo Ikast FS
Kjellerup IF B Kjellerup IF
Tjele vest sport B TVS
Balle FC B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
jensens truck service B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Viborg Søndermarken 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U 13 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mejrup 1 A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Kjellerup IF C Kjellerup IF
SIF q U13 2 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
SIF q U13 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Mejrup 2 A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Eastside/VFF B Eastside/VFF
Eastside/VFF B Eastside/VFF

U 12 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
hlif 2 C Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
hlif 1 B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Team netIP A
Sif 5 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Stafagab A -
Sif 4 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team Licens A -
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF 1 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Team Jysk Firmatøj/CRAFT A Skive IK Logo Skive IK
luksuspleje A -
De 5 esser A Hedensted IF Logo Hedensted IF
LIK 2 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Herning Fremad C Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 2 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 1 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Team Kokholm byg Skoda Holstebro A
VFF 2 B Viborg FF Logo Viborg FF
NUGF.3 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF.2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF.1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF.4 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
VFF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF
Bredballe IF B
KIF1 B KJELLERUP IF
KIF1 B KJELLERUP IF

U 12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sunds IF Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Silkeborg IF 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Nisserne A Overlund GF Logo Overlund GF
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
nord advertising A/S B Stautrup IF Logo Stautrup IF
hammel 2 HGF
hammel 3 HGF
HSK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 3 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Sole IF B Sole IF
Hammel B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Østbirk United B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF 2 C Kjellerup IF
Kjellerup IF 1 B Kjellerup IF
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Grenaa IF B Grenaa IF

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF A Kjellerup IF

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KIF 1 B Kjellerup IF

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Kjellerup IF
Place
Kjellerup hallen
Address
Tinghusvej 6
Postalcode
8620
City
Kjellerup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Kjellerup IF julecup map

Tournament overview