Morud Intersport Cup 2017

MORUD INTERSPORT CUP 2017

Kom og gentag sidste års succes og vær med i et af Fyns mest populære julestævner første weekend i december (1-2-3 December 2017).

Kampprogram sendes ud ca. 7-10 dage før stævnet.

Stævnet afvikles i både Veflinge og Langesø hallen.

Der kan tilmeldes hold i følgende årgange

  • Drenge: U7 Mix - U8 - U9 - U10 - U11 - U12 - U13 - U14 - U15 - U16
  • Piger: U7 Mix - U8 - U10

Der vil være flotte præmier til nr. 1 og 2 i hver pulje (undtaget U7 Mix, samt fra U14 og opefter)
Der vil være kåring af bedste spiller i hver årgang. I de mindste årgange til og med U9 vil alle modtage en medalje eller pokal.
 
Evt. spilledato konflikter med FBU stævner vil blive imødekommet så vidt muligt - så tilmeld jer

Vores cafeteria holder åbent under stævnet.

Spilleregler:
Stævnet afvikles som åbent for alle og der er ikke niveauopdeling. Vi forbeholder os ret til at slå to årgange sammen hvis er er mindre end 5 tilmeldte hold pr. årgang.

Hvert hold må max have en dispensationsspiller/kvartalsspiller på holdet.

Der garanteres minimum 6 kampe af 5 min. når der er:
 
8 hold pr årgang (16 hold i U7 mix da de spiller på halv bane), dette er lig med 2 puljer med 4 hold i hver, derefter mødes 1erne + 2erne i en A pulje og 3erne + 4erne i en B pulje.

Hvis der er stor tilmelding i en årgang, så opretter vi ny turnering, så snart vi har 8 nye hold på ventelisten
 
Der spilles efter FBU  indefodbolds regler med nedenstående særregler . I kampe hvor der skal findes en vinder spilles til første mål, såfremt der ikke er en afgørelse efter 5 minutter afgøres kampen på straffespark (3 stk).

Der spilles 3:3 for U7 mix – Der er ikke kønsopdeling i denne årgang

Årgang
U7 Mix
U8 U9 U10-U12 U13-15
Max spillere på hold 5 7 7 6 6
Antal spillere på banen 3 5 5 4 4
1 spiller over midten Nej Nej Nej Nej Ja
Målmand må tage med hænder Nej Ja Ja Nej Nej
Udvist spiller må erstattes med ny Ja Ja Ja

Ja (U12 nej)

Nej

Klubberne melder sig ved indgangen ved ankomst og bedes venligst være klar 15 minutter før starten på deres pulje.

Prisen pr. hold er Kr. 350 (300 for U7 mix)
Reg. Nr.: 6865 - Kontonr.: 1040153

Mobilepay er muligt tlf.: 30 18 64 80 (Dennis T Svendsen)

HUSK nu at angive klub og årgang eller id nr. ved elektronisk betaling.

Kontakt:
Email : intersportcup@morud.dk
Mads Thomsen - 26 35 35 46
Mads Johansen - 25 15 39 26
Dennis Svendsen - 30 18 64 80

For mere information se Facebook gruppen "Morud Intersport Cup"

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U16 Drenge Mixed 6 350 Fredag kl.19.30-22.00 18 4
U15 Drenge Mixed 6 350 Fredag kl.17.00-19.30 14 5
U14 Drenge Mixed 6 350 Lørdag aften 2 0
U13 Drenge Mixed 6 350 Lørdag kl.17.45-20.30 22 7
U12 Drenge Mixed 6 350 Lørdag kl.12.30-17.30 20 3
U11 Drenge Mixed 6 350 Lørdag kl.09.00-12.15 19 1
U10 Drenge Mixed 6 350 Søndag kl.13.45-17.15 16 0
U9 Drenge Mixed 7 350 Søndag eftermiddag 2 0
U8 Drenge Mixed 7 350 Søndag kl.10.45-12.00 5 0
U10 Piger Mixed 6 350 Søndag kl.12.15-13.30 5 0
U8 Piger Mixed 7 350 Søndag kl.09.00-10.30 7 0
U7 Mix Mixed 5 300 Søndag formiddag 6 0

Signetud teams

U16 Drenge 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl.19.30-22.00

Teamname LVL Logo Club
Raundahl & Moesby B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Tramper FC A
BM 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
Tarup Paarup Idrætsforening A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Torben Tryksparks Tropper FC A
Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U15 Drenge 8 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl.17.00-19.30

Teamname LVL Logo Club
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Nr. Lyndelse/Søby A Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Morud IF U15 C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Tpi 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Alutagrender.dk A Horsens FS Logo Horsens FS
House Doctor A Ingen klub
Årslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Hold 4 A

U14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 8 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl.17.45-20.30

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Paper Consult 1
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U12 Drenge 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl.12.30-17.30

Teamname LVL Logo Club
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
BBB 2 A
BBB 1 A
SMD.dk B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Morud 3 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 4 C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Legenderne B Dalum IF Logo Dalum IF
Morud IF 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ipswich A
Morud 2 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF

U11 Drenge 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl.09.00-12.15

Teamname LVL Logo Club
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
SS Skjold 2 C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Odense KFUM 1 B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
B1909 4 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SS Skjold 1 B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
De Seje C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
De Hurtige B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
B1909 3 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U10 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl.13.45-17.15

Teamname LVL Logo Club
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
BK Stjernen B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
BK Stjernen B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
OKS 2 (U9) B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
EGIF 3 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl.10.45-12.00

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Nr.1 - Vejle A

U10 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl.12.15-13.30

Teamname LVL Logo Club
Moruds seje Piger B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Otteruptøserne C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U8 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl.09.00-10.30

Teamname LVL Logo Club
seje piger C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ubberud IF C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Gauerslund 1 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U7 Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
1. - December 3 2017

Organisation
Morud Idrætsforening
Place
Langesøhallen
Address
Idrætsvej 7
Postalcode
5462
City
Morud
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Morud Intersport Cup 2017 map

Tournament overview