HIK U6 - U9 FUTSAL CUP

HIK U6 - U9 FUTSAL CUP 2018
SØNDAG D.25. FEBRUAR


HIK byder velkommen til HIK Futsal CUP 2018 på Gentofte Stadion hal 1 og 2. Kampene spilles i 2 Haller, så derved bliver kampene afviklet hurtigt og alle får minimum 5 kampe. Der vil være medaljer til alle samt pokal til vindende hold.

Vi glæder os til at se en masse god futsal.


 

Praktisk info: 

  • SPILLETID - Alle hold får 5 kampe af 9 minutter og tiden "køre" forsat når bolden er ude af spil.
  • Der spilles 5v5 på en bane som er lidt større end en 5 mandsbane.
  • Der spilles med futsalregler, der er tilpasset til børnenes alder så vi sikre os intensitet i spilet.
  • Der spilles efter DBU’s officielle regler dog med undtagelse af:
    Det er tilladt af lave tilbagelægninger til målmand.
    Målmand må bare ikke tage den op i hænderne
    Spilletid pr. kamp er 1 x 9 min. Tiden stoppes ikke i tilfælde af afbrydelser.
    Der spilles ikke med akkumulerede frispark.
    Der spilles ikke med timeout.
  • MATCHNING - U6 og U7 spiller blandet. U8 og U9 Der spilles A spil i hver årgang og B/C er blandet. 
  • DOMMERE/KAMPLEDERE på alle kampe - I skal blot koncentrere jer om holdet.
  • Der er pokal til vindende hold samt nummer 2 og 3.
  • Der er medaljer til alle deltagende hold.
  • Kampprogram og opdateringer til at være tilgængelig online vha. Procup.dk

TILMELDING:


Tilmelding sker efter først-til-mølle via staevner.dk og er først endeligt bekræftet, når holdgebyret er indbetalt til HIK. Husk tydelig angivelse af holdnavn, klub og ID fra staevner.dk.
Mobilepay: 51161428 (Husk og skriv hvilket hold i betalingen)
Reg. & kontonummer: 5478 - 0900728

Prisen per hold er 500 kr for 5 mands og 300 kr for 3 mands. 

 

OBS! Husk tydelig angivelse af holdnavn, klub og ID fra staevner.dk.

 

Hvis spørgsmål: Jackie Nissen - jackienissen1989@gmail.com

 

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U9 A Mixed 8 500 8 0
U9 B/C Mixed 8 500 8 0
U8 A Mixed 8 500 11 0
U8 B/C Mixed 8 500 12 0
U7 Mixed 8 500 12 0
U6 Mixed 5 300 16 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hg 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9 B/C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve Blå Kometer Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HUI Real Madrid B Hørsholm Usserød Idrætsklub
Greve Blå Lyn Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hg 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
VIF 1 B Vanløse IF Logo Vanløse IF

U8 A 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvepsene Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
HG Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
KB C1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BSV1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
B93 ok-2
HUI A A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Cameroun A Nørrebro United Logo Nørrebro United

U8 B/C 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj BK Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HUI C C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI B B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB C 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Nødebo C Nødebo IF Logo Nødebo IF
B93 ok-1
Skjoldrødderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Valby U8 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj gul B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj sort Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Stefan Y Boldklubben Stefan
BK Vest C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIF 1 Hvidovre Boldklub
HIF 2 Hvidovre Boldklub
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Ajax A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U6 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hellas 3 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
BK Vest B Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
Hekla U6 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B.93 2012 PMC II Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vestia 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Hellas 1 C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas 2 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
BK Union Boldklubben Union Logo Boldklubben Union

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
Gentofte Sportspark HAL A og B
Address
Ved stadion 10
Postalcode
2820
City
Gentofte
Sport
Soccer
Type
Futsal

Tournament overview