Sparekassen Fyn Cup 2018

Langeskov IF og Sparekassen Fyn, Langeskov har hermed fornøjelsen, at indbyde til indefodboldstævne i Langeskov Hallerne.

Lørdag den 20. januar 2018 - Niv. B/C.

Drenge U 6 og U 7: 3 mod 3 på tværs af banen.

Drenge U 9: 5 mod 5.

Drenge U 13 - U 14.

Pige U 8, U9/U10 og U11/U12.

Søndag den 21. janur 2018 - Niv. B/C.

Drenge U 8: 5 mod 5

Drenge U 10, U 11, U 12, U 15, U 16 og U 17.

Pige U 14.

Vi tilstræber at inddele holdene i puljer med 5 eller 6 hold, der spiller alle mod alle i kampe af maksimalt 6 minutters varighed.

Der må maksimalt deltage 7 spillere på hvert hold.

U 6 og U 7: Maksimalt 6 spillere pr. hold.

U 8 og U 9: Maksimalt 8 spillere pr. hold.

Præmier:

Der er spurtpræmier til alle hold, når puljen er spillet færdig. Der vil også være præmier til vinderne af puljerne.

Startgebyr 300 kr. pr. hold skal indbetales samtidig med tilmelding på reg.nr. 1551 konto 3217833531. Husk oplysninger ved indbetaling - ID.nr. og klubnavn.

Tilmelding senest 31. december 2017.

Program udsendes i uge 2 - 2018.

Spørgsmål til Sparekassen Fyn Cup 2018: Knud Knudsen 65 38 18 99 - lif.sparekassenfyn@gmail.com.

Se også www.langeskovif.dk - Sparekassen Fyn Cup.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U 6 (2012) Mixed 6 300 7 0
U 7 (2011) Mixed 6 300 6 0
U 8 (2010) Mixed 8 300 12 0
U 9 (2009) Mixed 8 300 9 0
U 10 (2008) Mixed 7 300 9 0
U 11 (2007) Mixed 7 300 15 0
U 12 (2006) Mixed 7 300 6 0
P U 8 (2010) Mixed 8 300 0 0
P U 9/U10 (2009-08) Mixed 7 300 3 0
P U 11/U12 (2007-06) Mixed 7 300 6 0
U 13 (2005) Mixed 7 300 9 0
U 14 (2004) Mixed 7 300 10 0
U 15 (2003) Mixed 7 300 6 0
U 16 (2002) Mixed 7 300 7 0
U 17 (2001) Mixed 7 300 0 0
P U 14 (2004) Mixed 7 300 14 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 6 (2012) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tommerups Ninjagoer C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Morud C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Testhold B -

U 7 (2011) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIF 3 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Rolfsted C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF

U 8 (2010) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Multi-smedien C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Gitte & Toms Køreskole B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
B1913 B Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
Murermester Anders Bové B
Mørk og Skov B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Rolfsted IF B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Tårup IF C Tårup IF Logo Tårup IF
LIF 1 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Dalby IF Dalby IF Logo Dalby IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
B1909-1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B.1909-2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U 9 (2009) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ebberup C Ebberup IF
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
OB 2 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Rolfsted IF B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Allested U&IF B Allested U & I
Tved B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U 10 (2008) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIF 4 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
LIF 3 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
fc storebælt B
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 11 (2007) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
KB/KR70 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB/KR70 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Sanderum BK 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum BK 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B1909 4 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 3 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U 12 (2006) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI - 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
tpi-1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
CocioBoys B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

P U 8 (2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

P U 9/U10 (2009-08) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

P U 11/U12 (2007-06) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 13 (2005) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
The Kings B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
THE BULLDOGS C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalby IF 2 C Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby IF 1 C Dalby IF Logo Dalby IF
The hotdogs C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Vamdrup U13 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
LIF C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U 14 (2004) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fjordager IF II B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
TPI Y C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Vamdrup U14 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Gaur B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
TPI X B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
KMD2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMD1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 15 (2003) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIF Drengene C Billund IF
KRFK B KRFK
Bulderbasserne B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
LIF C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Drengerøvene B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U 16 (2002) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
To Ryk Og En Aflevering C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Team life
KRFK C KRFK
Skibhusdrengene B Marienlyst Logo Marienlyst
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 17 (2001) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

P U 14 (2004) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF B
Ebberup C Ebberup IF
Fortuna Svendborg 2 B Fortuna Svendborg
Fortuna Svendborg 1 B Fortuna Svendborg
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Nr Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
EGB B Ejby IK
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Team JFS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Langeskov IF
Place
Langeskov Hallerne
Address
Børmosevej 3
Postalcode
5550
City
Langeskov
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview