Greve Goal Show 2018

DER ER DAGS DATO, 4 JANUAR 2018, LUKKET FOR TILMELDING I ALLE RÆKKER, PÅNÆR U10 FUTSAL. 

 

Greve Goal Show er et stort indendørsstævne, vi spiller i 3 haller over weekenden.

U6 spiller 1/2 bane, mix hold er velkomne, ingen resultatregistrering. Venligst bemærk at der spilles med Futsal bold, men med bander.

U7 spiller 1/2 bane, mix hold er velkomne, ingen resultatregistrering. Venligst bemærk at der spilles med Futsal bold, men med bander.

U8 til og med U9 spiller hel bane, med resultatregistrering.

U10 drenge spiller Futsal, med resultatregistrering.

U10 pige spiller traditionel indefodbold, 4 mod 4.

Såfremt antallet af tilmeldte hold taler herfor, vil pigerækkerne blive inddelt i niveau.

Stævneadministrationen forbeholder sig retten til at slå rækker sammen, eller splitte op såfremt antallet af tilmeldingerne taler herfor. Angiv derfor gerne niveau ved tilmelding.

I rækker med resultatregistrering spilles der afsluttende slutspil i alle rækker.

STORE FLOTTE POKALER til alle spillere. Men ENDNU STØRRE POKALER tii nummer 1,2 og 3.

Program udsendes senest 1 uge efter deadline for tilmelding.

Husk ved tilmelding af indbetale holdgebyr til SparNord regnr:9006 kontonr:4586652341 med tydelig angivelse af indbetaler, række, niveau samt evt. holdnavn.

Det er vigtigt at understrege, at man først er endeligt tilmeldt når holdgebyret er tilgået stævnekontoen.

Vel mødt til et par glade dage i Greve Hallen.

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10BC Pige, 4 spil. Mixed 7 425 Søndag 15.40 til 19.40 ca 21 0
U9 pige Mixed 8 425 Lørdag fra kl. 8.20 13 1
U8 pige Mixed 8 425 Søndag 8.20 til 11.00 ca 13 2
U10 Futsal B Mixed 8 425 Lørdag eftermiddag 7 0
U10 Futsal A Mixed 8 425 Lørdag morgen/formiddag 6 0
U9 drenge - B Mixed 8 425 Søndag 14.30 til 18:30 25 8
U9 drenge - A Mixed 8 425 Lørdag 17.00 til 19.30 ca 17 0
U8 drenge - B Mixed 8 425 Lørdag 13.00 til 18.00 ca 29 5
U8 drenge - A Mixed 8 425 Søndag 11.30 til 13.40 ca 11 2
U7 - 4 på banen Mixed 6 275 Søndag fra 8.00 til 11.20 34 3
U6 - 4 på banen Mixed 6 275 Lørdag 8.00 til 11.20 36 3
U10 Futsal C Mixed 8 425 Søndag morgen/formiddag 11 0
U10 Futsal D Mixed 8 425 Søndag eftermiddag 5 0
U8 drenge - C Mixed 8 425 Lørdag 13.00 til 16.00 ca 15 1
U9 drenge - C Mixed 8 425 Søndag 11.30 til 15.30 ca 22 5
U10A Pige 4 spillere Mixed 7 425 Søndag 18.30 til 19.50 ca 9 0

Signetud teams

U10BC Pige, 4 spil. 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15.40 til 19.40 ca

Teamname LVL Logo Club
Snekkersten IF U9 U10 B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
HUI-2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI-1 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hvidovre IF U10P B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FFK C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Greve fodbold C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve fodbold B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Sundby zupertøser C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FC Bella C
Roskilde 3 C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Roskilde 2 C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Roskilde 1 C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U9 pige 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra kl. 8.20

Teamname LVL Logo Club
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Sengeløse U9 Blå C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
RPF_U9 C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FFK C Frederiksv?rk Fodbold Klub
Birkerød Skjold B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
FC Bellabamserne C FC Bella Logo FC Bella
U9 A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Greve Blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Lilla B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Pink C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8 pige 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag 8.20 til 11.00 ca

Teamname LVL Logo Club
B.93 Små støvler (U8/U7) Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Sengeløse U8 A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Roskilde Pigefodbold 2 C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold 1 C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U10 Futsal B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve U10 B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Sengeløse1 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
TG80 B TG80

U10 Futsal A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup Boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HIK1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U9 drenge - B 12 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14.30 til 18:30

Teamname LVL Logo Club
TOF B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TIIF B Torslunde-Ishøj
Greve Blå Lyn B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Greve Hvid falke. B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HIF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Greve Hvid tiger B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vallensbæk If B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Brøndby IF Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Himmelev-Veddelev BK 3 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U9 drenge - A 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 17.00 til 19.30 ca

Teamname LVL Logo Club
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HIF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Rørby-Hvidebæk A Rørby/Værslev IF Logo Rørby/Værslev IF
Greve Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BK Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Brøndby IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Himmelev-Veddelev BK 2 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U8 drenge - B 19 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13.00 til 18.00 ca

Teamname LVL Logo Club
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
De gule lyn B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1908 U8 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Køge Boldklub B B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Brøndby IF 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
HVB 2010 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2010 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB C2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve årgang U7 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Gadstrup IF B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
De gule fighter B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Roskilde KFUM - Blå B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Greve blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BS72 2 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Fintemestrene B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Kanonkongerne B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8 drenge - A 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag 11.30 til 13.40 ca

Teamname LVL Logo Club
De Blåhvide Tigre A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
BS72 Ubivox A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Køge Boldklub A A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB C1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve blå 3 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Dribleprinserne A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U7 - 4 på banen 24 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra 8.00 til 11.20

Teamname LVL Logo Club
TOF Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
KB Ajax Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Vallensbæk IF 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve Fodbold hvid 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold hvid 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Løveungerne hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
RB1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Solrød FC C B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC B B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC A B Solrød FC Logo Solrød FC
KIF hold 1 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF hold 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
HG blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U6 - 4 på banen 32 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 8.00 til 11.20

Teamname LVL Logo Club
Tune 2 C Tune IF Logo Tune IF
Tune 1 C Tune IF Logo Tune IF
Løver B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Karlslunde U6 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Allerød FK 2 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB Q3 Real Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 Barca Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Q2-1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Dragør 2 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Farum Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
U6 BLÅ Hold 3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
U6 BLÅ Hold 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
U6 BLÅ Hold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vestia 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Hvid - C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvis - A C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvid - B C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 4 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hekla U6 Y Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla U6 X Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U10 Futsal C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve U10 C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B.93 2008 Claus C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Køge Nord FC 2 C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Køge Nord FC 1 C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
RB1906 - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U10 Futsal D 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ronaldos fætre C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Karlslunde IF 4 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
RB1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U8 drenge - C 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13.00 til 16.00 ca

Teamname LVL Logo Club
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Målslugerne C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Køge Boldklub C C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve årgang U7 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Køge Boldklub C2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Greve U9 piger II C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå 1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
TFC C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening

U9 drenge - C 12 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag 11.30 til 15.30 ca

Teamname LVL Logo Club
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Himmelev-Veddelev BK 5 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Greve Blå Stjerner C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå Kometer C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Greve Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HIF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vestamager 1 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve Pink C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
NFC Rød Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK

U10A Pige 4 spillere 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 18.30 til 19.50 ca

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Sengeløse u9 A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
U10 A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Greve fodbold A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Sundby zupergirl A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - February 11 2018

Organisation
Greve Fodbold
Place
Greve Idræts Center
Address
Lillevangsvej 88
Postalcode
2670
City
Greve
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview